Об’єдний звіт з ЄСВ та єдиного податку для 1—3 груп (ФОП)

Нова звітність, яка подається, починаючи зі звітних періодів 2021 року
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12210
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13338 разів
Подякували: 26478 разів

Повідомлення Яков »

Відповідно до п.296.2 ст.296 ПКУ:
Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.
Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

Відповідно до п.296.3 ст.296 ПКУ:
Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи) у складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.

Відповідно до пп.296.5.1 п.296.5 ст.296 ПКУ:
Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.
При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними цієї главою, авансові внески, встановлені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.

Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

Додаток 1 з ЄСВ подається та заповнюється фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку 1 - 3 груп, відповідно до пунктів 296.2 та 296.3 ст. 296 ПКУ глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України та які, є платниками єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Додаток 1 з ЄСВ НЕ подається та не заповнюється зазначеними платниками, за умови дотримання ними вимог, визначених частинами четвертою та шостою статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що дають право на звільнення таких осіб від сплати за себе єдиного внеску.
Такі особи можуть подавати Додаток 1 виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Форми податкових декларацій платника єдиного податку 1 — 3 груп затверджені Наказом Мінфіна 19.06.2015 року № 578
(у редакції наказу Міністерства фінансів України 09.12.2020 року № 752)

Податкові декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця подаються за формами, затвердженими цим наказом, за податкові звітні періоди 2021 року.

⏬ Скачать форму с сайта ВР: ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця

В форме имеются грамматические ошибки, а также 2 ошибки в Додатке 1 (по ЄСВ):
1. в таблице ОПЯТЬ напортачили и в графе 4 указали формулу: (графа 3 х графа 4) вместо верной (графа 2 х графа 3)
2. в подписи Додатка 1 указано: "Фізична особа – платник податку" вместо верного "Фізична особа – платник єдиного внеску"
(ЄСВ – не податок!)


⏬ Скачать форму, обработанную для приложения Microsoft Excel
⏬ Скачать форму, обработанную для приложения Adobe Acrobat Reader
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Об’єднана звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, з ЄСВ та єдиного податку”