Виправлення помилок в Додатку 4ДФ (ПДФО і ВЗ)

Нова звітність, яка подається, починаючи зі звітних періодів 2021 року
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Норматівна база: Наказ Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 в редакції наказу Міністерства фінансів України
15.12.2020 року № 773
ПОРЯДОК заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску

розд. V. Порядок проведення коригувань
п.1—8
1. Коригування поданого і прийнятого Розрахунків проводяться на підставі самостійно виявлених платником помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

2. Поданим і прийнятим до граничного строку подання вважається Розрахунок, який прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі, у тому числі під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період.

На підставі такого Розрахунку здійснюється коригування необхідних реквізитів та показників як у межах звітного (податкового) періоду, так і поза його межами.

Розрахунок, сформований для виправлення помилок за звітний (податковий) та за попередній періоди, не має містити інших додатків крім тих, у яких проводиться коригування.

3. У разі необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний» до закінчення строку його подання подається Розрахунок з типом «Звітний новий».

4. У разі необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний новий» до закінчення строку його подання подається Розрахунок з типом «Звітний новий».

5. Розрахунок з типом «Уточнюючий» подається після закінчення строку подання розрахунку з типом «Звітний» та/або «Звітний новий». Уточнюючий Розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

6. Порядок заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків при коригуванні сум податку на доходи фізичних осіб, військового збору є однаковим. Розрахунки «Звітний новий» та «Уточнюючий» подаються на підставі інформації з раніше поданих Розрахунків і містять інформацію лише за рядками з реквізитами або сумами нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до платника.

Порядок заповнення Розрахунків «Звітного нового» та «Уточнюючого» (у разі коригування виключно реквізитів) для платників єдиного внеску є однаковим. Розрахунки «Звітний новий» та «Уточнюючий (у разі коригування виключно реквізитів) для платників єдиного внеску, подаються на підставі інформації з раніше поданих Розрахунків і містять інформацію лише за рядками з реквізитами та сумами нарахованого єдиного внеску, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до платника податків.

Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у відповідній графі додатків указати «1» - на виключення рядка.

Для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у відповідній графі додатків указати «0» - на введення рядка.

Для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абзацу другого цього пункту та ввести правильну інформацію відповідно до абзацу третього цього пункту, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи указується «1» - рядок на виключення, а в другому - «0» - рядок на введення.

Заповнення «Уточнюючого» Розрахунку при коригуванні сум єдиного внеску проводиться з використанням типів нарахувань 2 та 3, передбачених пунктом 1 розділу IV цього Порядку, при цьому положення зазначені в абзаці третьому, четвертому та п’ятому пункту 6 цього розділу для коригування сум єдиного внеску не застосовуються.

7. Поданими до закінчення граничного строку подання вважаються всі прийняті контролюючим органом Розрахунки з типом «Звітний» та «Звітний новий», тобто первинні дані та всі проведені коригування даних за такий звітний (податковий) період.

8. Для проведення коригувань платнику податків необхідно сформувати та подати Розрахунок з типом «Звітний новий» або «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01-05 та у рядку 031 для платників єдиного внеску, а також інформацію про додатки, у яких буде проводитись коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 цього Розрахунку. При цьому додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються.
10. Коригування показників 4ДФ до Розрахунку:
1) у розділі I:

для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» - на виключення рядка;

для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи й у графі 9 указати «0» - на введення рядка;

для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію відповідно до абзацу другого цього пункту та ввести правильну інформацію відповідно до абзацу третього цього пункту, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на виключення, а в другому - «0» - рядок на введення;

2) у розділі II:

у рядку «Оподаткування процентів» для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування процентів - виключення-²» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування процентів» відобразити правильну інформацію;

у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею - виключення-³» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» відобразити правильну інформацію;

у рядку «Військовий збір» під час проведення коригування показників 4ДФ за минулі періоди зазначається період, відповідно за який була подана звітність, що коригується. При цьому коригування показників Розрахунку за періоди до 01 січня 2021 року у розділі I графи 5а, 5 не заповнюються. Для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір - виключення-4» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.
Зображення

GalaPavlovna
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 12 квітня 2021, 13:09

Повідомлення GalaPavlovna »

Підскажить , будь ласка, відправила об'єднану звітність ПДФО та ЄСВ по заробітній платі. А мені ще треба зробити 1 ДФ по оренді зем паю. Як мені тепер зробити?

GalaPavlovna
УченикУченик
Повідомлень: 3
З нами з: 12 квітня 2021, 13:09

Повідомлення GalaPavlovna »

тобто мені потрібно скопіювати звіт, поставити нову звітну , в додатку чотири додала пропущенную графу с орендой и в 10 колонке поставила 0. Правильно? а что делать в додатке один проставить нули в колонке 25? там ничего не меняется.

Світ1лана
ПрофиПрофи
Повідомлень: 38
З нами з: 13 квітня 2021, 11:18
Подякували: 4 рази

Повідомлення Світ1лана »

Добрый день, подскажите новичку, пожалуйста, как сдать уточняющий отчет по 1ДФ за 4 кв. 2020 г.? По старой форме ГФС не приняла, по новой форме, у меня не получилось поставить Х для уточненки, стоит "Новий звіт" и не меняется. Что делать? Ошиблась в коде, поставила код 106, а нужно было 157. Буду благодарна за помощь или совет.

EdwardTurJ
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 22
З нами з: 09 квітня 2021, 13:27
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 8 разів

Повідомлення EdwardTurJ »

ФСС виплачує лікарняні з запізненням більше місяця. Тому 4ДФ не можна здавати раніше травня?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Світ1лана писав:
13 квітня 2021, 12:38
Добрый день, подскажите новичку, пожалуйста, или направьте в нужную тему. Как сдать уточняющий отчет по 1ДФ за 4 кв. 2020 г.? По старой форме ГФС не приняла, по новой форме, у меня не получилось поставить Х для уточненки, стоит "Новий звіт" и не меняется. Что делать? Ошиблась в коде, поставила код 106, а нужно было 157. Буду благодарна за помощь или совет.
Не получится в периоде "1 квартал 2021 года" создать уточняющий отчёт за более ранние периоды. Создавайте Розрахунок в периоде 4 квартал 2020.
Но не торопитесь отправлять. Налоговая пока "не умеет" принимать" уточнёнки за старые периоды
Зображення

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18767
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2040 разів
Подякували: 10329 разів

Повідомлення Popen »

EdwardTurJ писав:
13 квітня 2021, 13:03
ФСС виплачує лікарняні з запізненням більше місяця. Тому 4ДФ не можна здавати раніше травня?
Тема = viewtopic.php?f=72&t=20786&start=10

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Как исправить Додаток 4ДФ за периоды до 2021г.
Предположим, Вам нужно внести исправления в Додаток 4ДФ за 4 квартал 2020. Ошибка была в октябре 2020.
Под каким номером месяца создавать сейчас Додаток 4ДФ за 4 квартал 2020г.?

Добавлю сегодняшний ответ Лилии Ушаковой под видео "Виправляємо помилки в звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ | Исправляем ошибки в отчетности":
Последние вести с полей. Не могут налоговики убрать номер месяца, когда исправляются ф. 1ДФ за периоды до 2021 года. Поэтому, если нужно исправить 4 квартал 2020 года делаете (!!!!!!) ОДИН додаток 4ДФ, где указываете: год 2020, квартал 4, номер месяца (❗) 3, т.е. последний месяц квартала.
Зображення

Світ1лана
ПрофиПрофи
Повідомлень: 38
З нами з: 13 квітня 2021, 11:18
Подякували: 4 рази

Повідомлення Світ1лана »

Яков писав:
13 квітня 2021, 13:20
Не получится в периоде "1 квартал 2021 года" создать уточняющий отчёт за более ранние периоды. Создавайте Розрахунок в периоде 4 квартал 2020.
Но не торопитесь отправлять. Налоговая пока "не умеет" принимать" уточнёнки за старые периоды
Спасибо, я так понимаю, что Розрахунок в периоде 4 квартал 2020 будет старой формы? По старой форме у меня не приняли в ДФС в бумажном варианте, сказали что теперь только новая форма, но Уточняющий там не ставиться, подумала что сначала нужно сдать только Новий, а потом Уточненку сдавать. Правильно я поняла? Или пытаться сдать по новой форме за 4 кв. 2020, только в бумажном виде и пусть сами там его затягивают в систему?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13648
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14112 разів
Подякували: 27886 разів

Повідомлення Яков »

Світ1лана писав:
15 квітня 2021, 10:39
я так понимаю, что Розрахунок в периоде 4 квартал 2020 будет старой формы? По старой форме у меня не приняли в ДФС в бумажном варианте, сказали что теперь только новая форма
НЕПРАВИЛЬНО поняла
Світ1лана писав:
15 квітня 2021, 10:39
но Уточняющий там не ставиться, подумала что сначала нужно сдать только Новий, а потом Уточненку сдавать. Правильно я поняла?
тоже НЕПРАВИЛЬНО
Світ1лана писав:
15 квітня 2021, 10:39
Или пытаться сдать по новой форме за 4 кв. 2020, только в бумажном виде и пусть сами там его затягивают в систему?
Создавайте "Уточнюючий" Розрахунок в периоде 4 квартал 2020 (можно в электронной, можно сдавать в бумажной).
Но не торопитесь отправлять. Налоговая пока "не умеет" принимать" уточнёнки за старые периоды
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Об’єднана звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, з ЄСВ та єдиного податку”