Імпорт

elen1962
Гений
Гений
Повідомлень: 383
З нами з: 12 квітня 2011, 05:54
Дякував (ла): 175 разів
Подякували: 104 рази

Повідомлення elen1962 »

Что-то я запуталась. На 01.04.2013 я буду сдавать Деку, потому в ней буду считать по курсу на 31.03.2013г (курсовую разницу не буду считать на 31.03.2013). Правильно? Agatha!!! А не подскажите где это почитать? И почему не считать в декабре, если мы перечислили валюту для покупки товара?

офигевшая
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7852
З нами з: 18 січня 2012, 02:15
Дякував (ла): 10003 рази
Подякували: 5885 разів

Повідомлення офигевшая »

elen1962 писав:Что-то я запуталась. На 01.04.2013 я буду сдавать Деку, потому в ней буду считать по курсу на 31.03.2013г (курсовую разницу не буду считать на 31.03.2013). Правильно? Agatha!!! А не подскажите где это почитать? И почему не считать в декабре, если мы перечислили валюту для покупки товара?
на конец года не считать курсовые по задолженности, а при покупке - как написано в НКУ.
На 01.04.13 - это дата валютной деки? Если да, то при чем здесь курсовые?
Если про деку по прибыли, то задолженность у вас немонетарная и на нее курсовая разница не начисляется.

Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1291 раз
Подякували: 1621 раз

Повідомлення Evelina »

почитать про монетарную немонетарную задолженность можно в П(С)БУ http://buhgalter911.com/Res/PSBO/PSBO21.aspx
офигевшая писав:Да это я так....себя проверяла...думаю откуда столько курсовых? Спасибо, что не дали разувериться в себе!
это Вам спасибо, что поправили. заработалась я сегодня #g_cray#

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

У зв'язку з неможливістю виконати контракт, нерезидент повернув валюту, яка згідно з п.7 і п.8 р.IІІ Постанови НБУ від 10.08.2005 р. No.281 підлягає обов'язковому продажу. Покупка валюти проходила по курсу меншому, аніж курс обов'язкового продажу.

1. Чи є обов'язковим перерахування до держбюджету позитивної курсової різниці, яка виникла внаслідок куплі-продажі валюти?

2. Чи необхідно в податковому обліку зазначену курсову різницю включати до валових доходів? Чи можна віднести на валові витрати позитивну курсову різницю, якщо вона підлягає перерахуванню до держбюджету?

3. В які строки необхідно перерахувати позитивну курсову різницю до держбюджету та чи передбачені фінансові санкції за неперерахування даної курсової різниці.

Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затверджене постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. № 281 (зареєстроване в Мін’юсті України 29.08.2005 р. за № 950/11230), є чинним законодавчим актом, отже, продовжують діяти його п. 7 та 8 розд. IІІ, за нормами яких у разі повернення валюти від нерезидента банк зобов’язаний продати її протягом п’яти робочих днів. Позитивна курсова різниця, що може виникнути за такою операцією, щокварталу перераховується до Державного бюджету України.

Проте податкова природа цієї курсової різниці досі залишається невизначеною. Податковий кодекс такої ситуації взагалі не розглядає, а в Єдиній базі податкових знань питання про це залишилося без відповіді. Зрозуміло, що, за логікою, варіантів може бути лише два:

— або включити суму різниці як до доходів, так і до витрат платника податку;

— або взагалі не включати суму різниці ані до доходів, ані до витрат платника.

Нам більше до вподоби другий варіант. Адже платник володіє цією сумою коштів тимчасово, лише до кінця кварталу, коли він сплатить її до бюджету. Можна провести аналогію з поворотною фінансовою допомогою, яка повертається платником до закінчення звітного кварталу.

Трохи несподівано може допомогти у цьому випадку консультація, надана податківцями у «Віснику податкової служби України» № 25/2010 на с. 27, де зазначалося, що позитивна курсова різниця повинна перераховуватись резидентами України на код бюджетної класифікації 21081000 (пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов’язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства). З цього можна зробити висновок про те, що зазначену суму податківці розглядають як штраф. А штрафні суми, що мають перераховуватися до бюджету, не потрапляють до складу доходів (і, відповідно, до складу витрат) платника податків.

Однак ми не можемо бути впевнені у тому, що податкова погодиться з таким трактуванням. Не виключено навіть, що вони взагалі заборонять вам відносити суму курсової різниці на витрати, натомість вимагатимуть включити їх до доходів.

Що ж до санкцій за неперерахування курсової різниці до бюджету, то слід взяти до уваги, що така сума за нормами ПКУ визнається грошовим зобов’язанням (п.п. 14.1.39 ПКУ). Відповідно, на неї поширюються всі норми ПКУ, які регулюють нарахування та сплату грошових зобов’язань. Крім того, до підприємства можуть бути застосовані спеціальні санкції, встановлені статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

http://buhgalter.com.ua/conference/details/1937/


Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1291 раз
Подякували: 1621 раз

Повідомлення Evelina »

Что-то не врубилась в консультацию.
Однак ми не можемо бути впевнені у тому, що податкова погодиться з таким трактуванням. Не виключено навіть, що вони взагалі заборонять вам відносити суму курсової різниці на витрати, натомість вимагатимуть включити їх до доходів.

заплатить в бюджет + доходы?

elen1962
Гений
Гений
Повідомлень: 383
З нами з: 12 квітня 2011, 05:54
Дякував (ла): 175 разів
Подякували: 104 рази

Повідомлення elen1962 »

Evelina! Прочла еще раз П (С) БУ пункт 8 "Визначення курсових різниць за монетарними статтями в ін.вал. проводиться на дату здійснення госп.операції та на дату балансу". У меня ведь в декабре предоплата за товар прошла. Почему не считать курс. разницу? Извините, но не понимаю.

Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1291 раз
Подякували: 1621 раз

Повідомлення Evelina »

elen1962 писав:Evelina! Прочла еще раз П (С) БУ пункт 8 "Визначення курсових різниць за монетарними статтями в ін.вал. проводиться на дату здійснення госп.операції та на дату балансу". У меня ведь в декабре предоплата за товар прошла. Почему не считать курс. разницу? Извините, но не понимаю.
Потому что Ваша предоплата - это немонетарная задолженность.
Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
Немонетарні статті - статті інші, ніж монетарні статті балансу.
Вы же планировали товар получить, а не деньги.

elen1962
Гений
Гений
Повідомлень: 383
З нами з: 12 квітня 2011, 05:54
Дякував (ла): 175 разів
Подякували: 104 рази

Повідомлення elen1962 »

А если бы получили товар, тогда надо было начислять курсовую разницу ? В момент оплаты или поступления товара?

Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1291 раз
Подякували: 1621 раз

Повідомлення Evelina »

elen1962 писав:А если бы получили товар, тогда надо было начислять курсовую разницу ? В момент оплаты или поступления товара?
если бы получили товар, то оприходывали бы его по курсу даты предоплаты. не будет курсовых разниц.
а если бы получили товар с частичной предоплатой: то пропорционально по курсу предоплаты и по курсу ГТД, а на неоплаченный остаток считали бы курсовые

elen1962
Гений
Гений
Повідомлень: 383
З нами з: 12 квітня 2011, 05:54
Дякував (ла): 175 разів
Подякували: 104 рази

Повідомлення elen1962 »

Спасибо Всем большое! Какой это омут - ВЭД. Уже не рада, что связалась. Сейчас посмотрю, может в бюджет надо перечислять.

Відповісти

Повернутись до “ЗЕД”