Поделитесь опытом ИМПОРТ УСЛУГИ

Ольга24
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 707
З нами з: 05 квітня 2012, 03:23
Дякував (ла): 257 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення Ольга24 »

Задаю повторно вопрос :
ПОМОГИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА.
Подскажите.
Заключаем договор аренды ж/д цистерны для международных перевозок, но их собственником является резидент России, возможно еще будут и транспортно-экспедиторские услуги от нерезидента.
1) Нерезидент предоставит мне справку о его резиденстве, на основании справки я не удерживаю налог и не подаю к декларации по прибыли додаток ПН по нерезиденту.
2) Вчера в ресурсах прочитала статью http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=73063 и запуталась,
т.к. ранее читала другую статью http://www.buhgalteria.com.ua/Answer.html?id=4807 .
По НДС подскажите, выписывать налоговую накладную на аренду или нет :
В соответствии п. 186.4 определено, что местом поставки услуг является место регистрации поставщика, кроме операций, указанных в пунктах 186.2 и 186.3 данной статьи. А согласно ст. 186.3 НКУ (п.г) надання в оренду рухомого майна, крім траспортних засобів ....
Таким образом, поскольку в п.186.2 и 186.3 НКУ ничего иного по поводу операций по аренде транспортных средств не указано, местом поставки таких услуг следует считать место регистрации поставщика таких услуг. Значит место поставки услуг будет территория России, соответственно операция не облагается НДС и я не выписываю налоговую накладную с вкл. в НО, а потом НК. Так ?

Ольга24
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 707
З нами з: 05 квітня 2012, 03:23
Дякував (ла): 257 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення Ольга24 »

Ольга24 писав:Задаю повторно вопрос :
ПОМОГИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА.
Подскажите.
Заключаем договор аренды ж/д цистерны для международных перевозок, но их собственником является резидент России, возможно еще будут и транспортно-экспедиторские услуги от нерезидента.
1) Нерезидент предоставит мне справку о его резиденстве, на основании справки я не удерживаю налог и не подаю к декларации по прибыли додаток ПН по нерезиденту.
2) Вчера в ресурсах прочитала статью http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=73063 и запуталась,
т.к. ранее читала другую статью http://www.buhgalteria.com.ua/Answer.html?id=4807 .
По НДС подскажите, выписывать налоговую накладную на аренду или нет :
В соответствии п. 186.4 определено, что местом поставки услуг является место регистрации поставщика, кроме операций, указанных в пунктах 186.2 и 186.3 данной статьи. А согласно ст. 186.3 НКУ (п.г) надання в оренду рухомого майна, крім траспортних засобів ....
Таким образом, поскольку в п.186.2 и 186.3 НКУ ничего иного по поводу операций по аренде транспортных средств не указано, местом поставки таких услуг следует считать место регистрации поставщика таких услуг. Значит место поставки услуг будет территория России, соответственно операция не облагается НДС и я не выписываю налоговую накладную с вкл. в НО, а потом НК. Так ?
Сама отвечаю на свой вопрос, может кому пригодится :
По аренде, есть ответ в базе на сайте налоговой.
ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ
Питання:
Як оподатковується ПДВ операція з оренди залізничного рухомого складу (вагонів, локомотивів, моторейкового транспорту) і контейнерів у нерезидента за межами митної території України?
Повна:
Підпунктом «б» п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ.
Місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п.186.2 і 186.3 цієї статті (п.186.4 ст.186 ПКУ).
Місцем постачання послуг з надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (пп. «ґ» п.186.3 ПКУ).
Статтею 1 Закону України від 04 липня 1996 року №273/96-ВР «Про залізничний транспорт» із змінами та доповненнями передбачено, що залізничний рухомий склад (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнери належать до транспортних засобів.
Враховуючи те, що залізничний рухомий склад (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнери належать до транспортних засобів і надання послуг з оренди такого залізничного рухомого складу здійснюється нерезидентом, то місцем постачання таких послуг є місце реєстрації нерезидента за межами митної території України і така операція оподаткуванню ПДВ не підлягає.

Есть еще такой ответ относительно определения места поставки этих услуг:

Як визначається місце постачання послуг з оренди транспортних засобів (залізничного, морського, річкового, автомобільного, авіаційного та трубопровідного)?

Підпунктом „б” п.185.1 ст.185 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Відповідно до п.186.4 ст.186 р.V ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті.
Згідно з пп.„ґ” п.186.3 Місцем постачання послуг з надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.
Таким чином, місцем постачання послуг з оренди транспортних засобів (залізничного, морського, річкового, автомобільного, авіаційного та трубопровідного) є місце реєстрації постачальника таких послуг.

Налог на доходы нерезидента.
На другом форуме подсказали, что при наличии справки от нерезидента о его резиденстве :
Додаток ПН подавать нужно просто в колонке 5 ставлю ставку 0% ( согласно конвенции), соответственно колонка 6 = 0. Внизу додатка ПН указываю № и дату договора (конвенции) между Украиной и Россией. Еще необходимо будет заполнить "Звіт опільгах..." (бывший 1-ПП).

vitamin4ik
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 189
З нами з: 13 грудня 2012, 07:56
Дякував (ла): 87 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення vitamin4ik »

Подскажите, пожалуйста, при импорте услуг если первое событие - предоплата, датой Акта нужно корректировать НДС получателю услуг от нерезидента - ЮЛ, плательщику НДС, если курс валюты изменился ??

O_range
Гений
Гений
Повідомлень: 434
З нами з: 12 листопада 2013, 08:46
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 220 разів

Повідомлення O_range »

vitamin4ik писав:Подскажите, пожалуйста, при импорте услуг если первое событие - предоплата, датой Акта нужно корректировать НДС получателю услуг от нерезидента - ЮЛ, плательщику НДС, если курс валюты изменился ??
нет. у Вас и по бухучету стоимость не изменится

Дт 631 Кт 312 - 1000 дол по 10 грн/1 дол - аванс
Дт 93,94 и тд Кт 631 - 1000 дол по курсу на дату аванса, т.е. по 10 грн/1 дол - закрыли акт

Dolanny
Оракул
Оракул
Повідомлень: 208
З нами з: 12 серпня 2015, 11:49
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 134 рази

Повідомлення Dolanny »

Плательщик ЕН ЮЛ 3 группа покупает у нерезидента юридические услуги. Из документов есть только эл.инвойс. когда необходимо начислять обязательства по НДС, подавать Розрахунок и оплачивать НДС?

Ирина 22
Оракул
Оракул
Повідомлень: 202
З нами з: 11 березня 2019, 14:19
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 88 разів

Повідомлення Ирина 22 »

Dolanny писав:
19 листопада 2020, 09:07
Плательщик ЕН ЮЛ 3 группа покупает у нерезидента юридические услуги. Из документов есть только эл.инвойс. когда необходимо начислять обязательства по НДС, подавать Розрахунок и оплачивать НДС?
Определяется НО датой первого события: или списание со счёта, или дата документа передачи услуг (например датой "SERVICES’ ACCEPTANCE REPORT" ), естественно составляете налоговую накладную и Вы её регистрируете. Стоимость = валюта х курс НБУ датой НО. По этой налоговой накладной Вы будет отражать как НО, так и НК (если налоговая накладная зарегистрирована в ЕРНН). И если успеете в один месяц, то оч хорошо.

Dolanny
Оракул
Оракул
Повідомлень: 208
З нами з: 12 серпня 2015, 11:49
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 134 рази

Повідомлення Dolanny »

Спасибо. Не уточнила, что предприятие неплательщик НДС

Відповісти

Повернутись до “ЗЕД”