ИМПОРТ. БЕСПЛАТНО ПОЛУЧЕННЫЕ ЗАПАСЫ.

Fiesta
Профи
Повідомлень: 39
З нами з: 28 лютого 2012, 03:14
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Fiesta »

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как нужно правильно отразить в учете бесплатно полученные запасы от нерезидента (имеется в наличии лишь инвойс)? При условии, что ГТД нет, т.к. стоимость пришедших запасов меньше 200 евро?

maximum2000
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 126
З нами з: 17 січня 2013, 05:56
Подякували: 43 рази

Повідомлення maximum2000 »

по курсу на дату инвойса, Дт 20 Кт 74, то есть признаете доход

Agatha
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1570
З нами з: 21 вересня 2011, 02:46
Дякував (ла): 571 раз
Подякували: 805 разів

Повідомлення Agatha »

А для чого їх взагалі відображати, якщо нема МД?

Fiesta
Профи
Повідомлень: 39
З нами з: 28 лютого 2012, 03:14
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Fiesta »

Agatha писав:А для чого їх взагалі відображати, якщо нема МД?
т.к. согласно нашего таможенного кодекса, на товар, который импортируется на сумму до 200 евро, МД не обязательна.

Нататуся
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 154
З нами з: 25 листопада 2010, 07:44
Дякував (ла): 55 разів
Подякували: 32 рази

Повідомлення Нататуся »

Добрый день. Нужна помощь, Получили без оплаты по импорту стенд для образцов .На таможю заплатили НДС 2000 грн. исходя таможенной стоимости 10 000 грн.
Налоговая говорит ,что налогового кредита нет , так- как нет базы налогообложения п.198.3 ПК - стоимость товара "0". Стенд оприходуем на склад по какой цене? В проформе поставщик ставит цену 60 дол.
Продаем стенд за 1000 грн. в т. НДС 166,66 грн.
Подскажите какие будут проводки? Как показать в Реестре ВМД? Спасибо.

Нататуся
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 154
З нами з: 25 листопада 2010, 07:44
Дякував (ла): 55 разів
Подякували: 32 рази

Повідомлення Нататуся »

Коллеги, дайте советы по вышеизложенному вопросу. Спасибо.

Аватар користувача
nachfin
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8916
З нами з: 13 липня 2012, 01:50
Дякував (ла): 322 рази
Подякували: 5908 разів

Повідомлення nachfin »

По праву на НК налоговики не правы.
[color=blue
И раньше они не возражали[/color] ]ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ від 27.03.2012 р. N 5434/6/23-50.0114

ДПСУ розглянула лист товариства щодо права платника включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при імпорті безоплатно отриманої від нерезидента продукції, яка в подальшому безоплатно буде розповсюджена на митній території України, і повідомляє таке.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (п. 201.12 ст. 201 Кодексу).

Згідно із п. 198.2 ст. 198 Кодексу для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 Кодексу.

Відповідно до п. 190.1 ст. 190 Кодексу базою оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком ПДВ, що включаються до ціни товарів/послуг згідно із законом.

Таким чином, ПДВ, сплачений при імпорті безоплатно отриманих товарів, обчислений відповідно до вимог податкового і митного законодавства, включається до складу податкового кредиту платника податку за умови використання імпортованих товарів в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

При цьому згідно з пп. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Кодексу господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Відповідно до пп. 139.1.1 п. 139.1 ст. 139 Кодексу витрати на розповсюдження подарунків (крім витрат, пов'язаних із провадженням рекламної діяльності, які регулюються нормами пп. 140.1.5 п. 140.1 ст. 140 Кодексу) є витратами, не пов'язаними з провадженням господарської діяльності.

Оскільки витрати на придбання товарів, які розповсюджуються у якості подарунків третім особам, є витратами, не пов'язаними з провадженням господарської діяльності, то сума ПДВ, сплачена (нарахована) у зв'язку з придбанням таких товарів, не включається до складу податкового кредиту.

 

Заступник Голови
А. Ігнатов
Всем тем, кто наивно полагает, что бумеранга не существует, отвечу: "Ещё не долетел!"

Andromeda
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 141
З нами з: 04 квітня 2013, 06:34
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 121 раз

Повідомлення Andromeda »

Нататуся писав:Добрый день. Нужна помощь, Получили без оплаты по импорту стенд для образцов .На таможю заплатили НДС 2000 грн. исходя таможенной стоимости 10 000 грн.
Налоговая говорит ,что налогового кредита нет , так- как нет базы налогообложения п.198.3 ПК - стоимость товара "0". Стенд оприходуем на склад по какой цене? В проформе поставщик ставит цену 60 дол.
Продаем стенд за 1000 грн. в т. НДС 166,66 грн.
Подскажите какие будут проводки? Как показать в Реестре ВМД? Спасибо.
Доброго дня!
З приводу бух обліку
оприбутковуєте за справедливою вартістю
а проводки, якщо це ОЗ
Д 15 К 424

якщо проходить запасами

Д 20-28 К 718

Як показати ВМД - думаю, ніяк...#search# Хоча, Ви можете посперечатись з податківцями.
Для впевненості гляньте оцю статтю
http://www.nibu.factor.ua/ukr/golden/doc.html?id=30846

Нататуся
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 154
З нами з: 25 листопада 2010, 07:44
Дякував (ла): 55 разів
Подякували: 32 рази

Повідомлення Нататуся »

По НК я с вами согласна. А подскажите по какой цене оприходовать стенд:
1. 281 - 718 таможенная стоимость
2. 60 дол. по курсу НБУ
3. ????

Andromeda
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 141
З нами з: 04 квітня 2013, 06:34
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 121 раз

Повідомлення Andromeda »

Нататуся писав:По НК я с вами согласна. А подскажите по какой цене оприходовать стенд:
1. 281 - 718 таможенная стоимость
2. 60 дол. по курсу НБУ
3. ????
Оприбутковуйте по 60$, у Вас же ж є якісь документи від постачальника?
А то, якщо оприбуткуєте по 10 000, то за 1 000 Вам не дадуть спокійно продати...

Відповісти

Повернутись до “ЗЕД”