Не удержан налог на РЕПАТРИАЦИЮ!!!!!!!!!!!!!!!

2000ms
Ученик
Повідомлень: 1
З нами з: 20 листопада 2012, 06:05

Повідомлення 2000ms »

В 2011 году был заключен договор на поставку тех.документации с нерезидентом (ГОНК КОНГ). Оплата по договору перечислена полностью в июне 2011 г., а налог на репатриацию не удержан. Акт выполненных работ предоставлен в июле 2011 г. ЧТО ЛУЧШЕ СДЕЛАТЬ? КАк исправить ошибку? Сразу скажу, что к нам придут до истечения 3-х лет, т.к. мы довольно крупное предприятие и нас проверяют не реже чем 1 раз в 2 года.

NatalyD
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 636
З нами з: 20 січня 2012, 04:24
Дякував (ла): 232 рази
Подякували: 501 раз

Повідомлення NatalyD »

Ну и оставте им, пущай поищут и найдут. Все равно штрафники какие-то будут.

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1825 разів

Повідомлення Виктория 80 »

NatalyD писав:Ну и оставте им, пущай поищут и найдут. Все равно штрафники какие-то будут.
кстати смотря как у вас прошла сумма вы просто перечислили сумму без налога но не заплатили в бюджет, или всю сумму без удержания - это надо учесть, заплатить всё-таки надо , потому как при проверке потом проще будет я точно не знаю какие штрафы по этому налогу

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1825 разів

Повідомлення Виктория 80 »

вот как было до вступления ПКУ почитайте кодекс

http://ua-info.biz/legal/basehe/ua-cmtklr.htm

Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1292 рази
Подякували: 1625 разів

Повідомлення Evelina »

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ
Питання:

II. Яка відповідальність передбачена для платника податку - резидента, що здійснює виплату доходу резиденту іншої країни, за неутримання та несплату податку на доходи нерезидентів або за несвоєчасну сплату такого податку?
Відповідь:

(Початок див. I). Повна: .... Відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену ПКУ, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу. Отже, у разі виплати доходів нерезидентам без утримання та внесення до бюджету податку з таких доходів, до платника податку застосовується штраф, передбачений ст. 127 ПКУ.

Відповідно до п. 103.9 ст. 103 ПКУ особа, яка виплачує доходи нерезидентові, зобов'язана у разі здійснення у звітному періоді (кварталі) виплат нерезидентам доходів із джерелом їх походження з України подавати органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) звіт про виплачені доходи, утримані та перераховані до бюджету податки на доходи нерезидентів у строки та за формою, встановленими центральним органом державної податкової служби. Зокрема, сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам за звітний (податковий) період, відображається таблиці 1 "Розрахунок (звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України" додатка ПН до податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі - Декларація), форма якої затверджена наказом ДПА України від 28.02.2011 N 114, та переноситься до рядка 17 ПН Декларації.

Відповідно до ст. 126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. З урахуванням зазначеного, до платника податку, який перерахував податок з доходів нерезидента до бюджету в повному обсязі, але пізніше терміну, встановленого п. 160.2 ст. 160 ПКУ (перерахував податок після здійснення виплати доходу нерезиденту), застосовується штраф, передбачений ст. 126 ПКУ.


Относительно штрафов, если найдут при проверке:


Стаття 127. Порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати

127.1. Ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, -

тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, -
( Абзац п'ятий пункту 127.1 статті 127 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3609-VI від 07.07.2011)

тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов'язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов'язків погашення такої суми податкових зобов'язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.
( Абзац сьомий пункту 127.1 статті 127 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3609-VI від 07.07.2011)

Аватар користувача
Тюша
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8631
З нами з: 24 березня 2010, 04:42
Дякував (ла): 2019 разів
Подякували: 5205 разів

Повідомлення Тюша »

2000ms писав:В 2011 году был заключен договор на поставку тех.документации с нерезидентом (ГОНК КОНГ). Оплата по договору перечислена полностью в июне 2011 г., а налог на репатриацию не удержан. Акт выполненных работ предоставлен в июле 2011 г. ЧТО ЛУЧШЕ СДЕЛАТЬ? КАк исправить ошибку? Сразу скажу, что к нам придут до истечения 3-х лет, т.к. мы довольно крупное предприятие и нас проверяют не реже чем 1 раз в 2 года.
А льгот по налогу у него не было?
В Податковому кодексі передбачено можливість звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України якщо отримувач таких доходів резидент однієї із країн, з якими Україною укладено договори по уникнення подвійного оподаткування доходів.
Підстави для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України
Перелік країн, з якими на 2012 рік укладено зазначені вище договори наведено в листі №811/7/12-1017 від 12.01.2012 Державної податкової служби України.
Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів викладено в статті 130 ПКУ.
Так, відповідно до цього порядку, податковий агент, що здійснює оплату нерезиденту має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо нерезидент відповідає 2 вимогам, а саме:
1) є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу, тобто особа, що має право на отримання таких доходів а не є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або тільки посередником щодо такого доходу.
2) є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.
Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом податковому агенту довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.
Така довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України.


Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1292 рази
Подякували: 1625 разів

Повідомлення Evelina »

нет, с Гонконгом нет соглашения, буквально недавно обсуждали

Аватар користувача
Тюша
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8631
З нами з: 24 березня 2010, 04:42
Дякував (ла): 2019 разів
Подякували: 5205 разів

Повідомлення Тюша »

А ЖАЛЬЬЬЬЬЬ

Аватар користувача
nachfin
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8916
З нами з: 13 липня 2012, 01:50
Дякував (ла): 322 рази
Подякували: 5908 разів

Повідомлення nachfin »

Можно подумать в направлении, что
этот доход не соответствует определению п. 14.1.54 "доход с источником их происхождения из Украины ", т.к. техническая документация делалась не в Украине а в этом мифическом ГОНК КОНГе ))
а значит не подлежит налогу на репатриацию
Всем тем, кто наивно полагает, что бумеранга не существует, отвечу: "Ещё не долетел!"

Виктория 80
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7199
З нами з: 22 червня 2011, 05:34
Дякував (ла): 1215 разів
Подякували: 1825 разів

Повідомлення Виктория 80 »

nachfin писав:Можно подумать в направлении, что
этот доход не соответствует определению п. 14.1.54 "доход с источником их происхождения из Украины ", т.к. техническая документация делалась не в Украине а в этом мифическом ГОНК КОНГе ))
а значит не подлежит налогу на репатриацию
в принципе неплохо, если контракт позволяет , а он скорее уже прошёл через банк и т.п. (чтобы переделать), плюс я так поняла можно 85% расходов??

Відповісти

Повернутись до “ЗЕД”