ВЭД Импорт НДС Срочно

Талла14
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 11 січня 2012, 06:39
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Талла14 »

lara777 писав:
Талла14 писав:
Nita писав: Если ваша продажная цена ниже таможенной, то вы обязаны доначислить себе обязательство по такой сделке.
А можно по-подробнее рассказать... А то у меня подобная ситуация и я не знаю что делать. Контрактная стоимость товара 100 000 грн. , а на таможне оценили в 350 000. НДС мы оплатили больше и я думала, что разница - у нас остается кредит по НДС. Разъясните, пожалуйста
В налоговый кредит вы относите все, что заплатили таможни.
А вот когда начнете продавать смотрите, что бы ваша отпускная цена не была меньше таможенной стоимости. Если отпускная цена будет меньше таможенной стоимости, то вы должны будете на разницу начислить себе налоговое обязательство.
Подскажите где єто можно прочитать(изучить). Директор пришел в бешенство от сказанного мной, требует разїяснений. Все письма налоговой - старіе. ПОМОГИТЕ!!!

lara777
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1089
З нами з: 20 березня 2012, 07:18
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 354 рази

Повідомлення lara777 »

Талла14 писав:
lara777 писав:
Талла14 писав: А можно по-подробнее рассказать... А то у меня подобная ситуация и я не знаю что делать. Контрактная стоимость товара 100 000 грн. , а на таможне оценили в 350 000. НДС мы оплатили больше и я думала, что разница - у нас остается кредит по НДС. Разъясните, пожалуйста
В налоговый кредит вы относите все, что заплатили таможни.
А вот когда начнете продавать смотрите, что бы ваша отпускная цена не была меньше таможенной стоимости. Если отпускная цена будет меньше таможенной стоимости, то вы должны будете на разницу начислить себе налоговое обязательство.
Подскажите где єто можно прочитать(изучить). Директор пришел в бешенство от сказанного мной, требует разїяснений. Все письма налоговой - старіе. ПОМОГИТЕ!!!
Читайте Налоговый кодекс.

Ваша отпускная цена при продаже товара должна быть не менее обычной цены. В данном случаи обычной ценой, является таможенная стоимость товара.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18770
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 2041 раз
Подякували: 10331 раз

Повідомлення Popen »

Ваша отпускная цена может быть любой. В т.ч. и ниже таможенной стоимости, но в этом случае вы обязаны выписать еще и "причинную" НН (ПН01) на разницу между таможенной и отпуской ценой.

Иоанна
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 119
З нами з: 22 жовтня 2011, 05:09
Дякував (ла): 76 разів
Подякували: 16 разів

Повідомлення Иоанна »

В ресурсах есть " Лист від 22.03.2012 р. № 8225/7/15-3417-26" ДПСУ

Nita
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 06 лютого 2012, 11:36
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення Nita »

Если вам это поможет:
Для імпортера дуже важливим є питання митної вартості. Адже саме з урахуванням цієї вартості сплачується, зокрема, і ПДВ на митниці. Формуванню митної вартості присвячено цілий Розділ XI Митного кодексу (далі — МКУ). Ми не будемо спинятися на цьому питанні окремо, зазначимо лише ось що. Фактично у бухгалтерському обліку митна вартість ніде не бере участі, тобто товар прибуткується з урахуванням ціни придбання, а також інших витрат, безпосередньо пов’язаних із його придбанням та доведенням до стану, придатного для використання (п. 9 П(С)БО 9). Але для питань обкладення ПДВ митна вартість відіграє з 01.01.2011 р. дуже важливу роль при подальшому постачанні товару, попередньо імпортованого. Адже відповідно до абзацу третього п. 188.1 ПКУ, «база оподаткування операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче митної вартості товарів, з якої були визначені податки і збори, що справляються під час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввізного мита, за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів/послуг згідно із законом».

Це, своєю чергою, означає, що при реалізації товару, раніше ввезеного на територію України, за будь якою ціною, у т. ч. і акційною, але меншою ніж митна, податкові зобов’язання з ПДВ наставатимуть виходячи з митної вартості.У цьому разі виписують дві податкові накладні: одну — для покупця на загальну суму реалізації, а другу — на суму різниці між митною вартістю та продажною (ціною реалізації). Два примірники другої ПН мають залишитися у постачальника. Щодо виписування першої ПН у підприємства-постачальника проблем не повинно виникати — усе класично. А ось як правильно виписати ПН на різницю між митною вартістю і продажною ціною? Зразу застережемо, що Порядком №969 не прописано деталі такого виписування. Але можна скористатися такими порадами:

1) у верхній лівій частині оригіналу податкової накладної робиться помітка «Х» та зазначається тип причини 01 «Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною» як найбільш підходящий для такого випадку код;

2) у податковій накладній, виписаній на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, у графі 3 «Номенклатура постачання товарів/послуг» також зазначається «перевищення звичайної ціни над фактичною за товарами, послугами, указаними в податковій накладній №_______» (проставляється порядковий номер податкової накладної, виписаної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену виходячи з їхньої договірної (контрактної) вартості);

3) щодо того, кого записати покупцем — реального покупця чи ж, так би мовити, самого себе (тобто постачальника), то це питання залишається відкритим. На думку автора, можна вписати як свого покупця, так і своє підприємство. Хоча в ЄБПЗ у розділі щодо заповнення Реєстру ПН головний податковий орган наголошує, що при виписуванні такої накладної на перевищення у розділі I Реєстру «Видані податкові накладні» у графі 5 «найменування (П. I. Б. — для фізичної особи — підприємця)» та у графі 6 «індивідуальний податковий номер» продавець проставляє свої реквізити.

Але на що слід конче звернути увагу, то це на те, що дані про ПЗ з ПДВ мають розшифровуватися у розділі I додатка Д5 до декларації з ПДВ. Проте ті ПЗ, на які виписано ПН, що залишаються в особи, яка їх виписала, розшифровувати не треба, тобто вони мають потрапити до рядка «Iнші» розділу I додатка Д5 декларації з ПДВ. Тобто ПН на перевищення у додатку Д5 до декларації з ПДВ потрапляє до рядка «Iнші» розділу I. Треба також пам’ятати, що як вид документа у графі 4 розділу I реєстру ПН треба зазначити не «ПН», а «ПН01».

Аналогічної думки щодо оформлення ПН на суму перевищення дотримуються і податкові органи в ЄБПЗ у розділі 130 «ПДВ» (див. підрозділ 130.21).

Виписування ПН на різницю між митною вартістю і ціною продажу

Який порядок виписування податкової накладної платником податку у разі постачання на митній території України раніше імпортованих товарів за ціною, яка є нижчою від їх митної вартості?

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 р. V ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями база оподаткування операцій з постачання товарів, ввезених на митну територію України, визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче від митної вартості товарів, з якої були визначені податки та збори, що справляються під час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввізного мита, за винятком ПДВ, що включаються до ціни товарів/послуг згідно із законом. Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПАУ від 21.12.2010 р. №969, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 р. за №1401/18696 (далі — Порядок №969) податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія) у день виникнення податкових зобов’язань. При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою «Х»).

Пунктом 17 Порядку №969 визначено, що у разі якщо база оподаткування визначається виходячи зі звичайних цін і перевищує суму постачання товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну — на суму виходячи з фактичної ціни постачання, другу — на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. У податковій накладній, виписаній на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка відповідно до п. 8 Порядку №41 (01 — Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною). Така податкова накладна покупцю не надається; всі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Отже, оскільки у разі постачання на митній території України платником податку раніше імпортованих товарів за ціною, яка є нижчою від їх митної вартості, база оподаткування визначається виходячи з митної вартості таких товарів, то в цьому випадку платник податку виписує дві податкові накладні. Одна податкова накладна, оригінал якої надається покупцю, виписується на суму виходячи з фактичної ціни постачання товарів, а друга, два примірники якої зберігаються у продавця, — на суму перевищення митної вартості товарів над фактичною. При виписуванні податкової накладної на суму перевищення митної вартості над фактичною слід враховувати такі особливості: у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної у полі «Залишається у продавця (тип причини)» зазначаються відповідна помітка «Х» та тип причини «01»; у графі 3 — «номенклатура постачання товарів/послуг» зазначається «перевищення митної вартості товарів над фактичною за товарами, зазначеними у податковій накладній №_______» (зазначається порядковий номер податкової накладної, виписаної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості).

Єдина база податкових знань

Якщо ж договірна (контрактна) вартість дорівнює митній або більша від неї, то, звичайно, проблем з виписуванням ПН не повинно виникати. Така накладна виписується звичайним способом, на суму реалізації, і оригінал такої ПН віддається покупцю товару.
«Дебет-Кредит»

Талла14
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 11 січня 2012, 06:39
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Талла14 »

Огромное спасибо за помощь всем, кто не только "послал" читать налоговый кодекс ,ст.188 и ст.39 - расписаны неконкретно, поэтому- то и вопрсы возникают. К тому-же действует до сих пор письма от ГНАУза 2007-2099 годы и письмо Госпредпринимательства, где эта ситуация рассматривается в пользу плательщиков (кредита по НДС), хоть и ссылаются на старую законодательную базу. Еще раз спасибо за практические советы.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1062 рази
Подякували: 4962 рази

Повідомлення оляля »

тільки не кидайте в мене помідорами за дурне запитання, вже сама собі не вірю:
1. сальдо розрахунків з іноземними постачальниками на кінець місяця відображається у валюті і у гривні за курсом НБУ на останній день місяця, так?
2. якщо по одному з постачальників сальдо на кінець місяця в гривні невірне.... що робити?#g_cray2# #g_cray2# #g_cray2# #g_cray2#

Nita
Гуру
Гуру
Повідомлень: 72
З нами з: 06 лютого 2012, 11:36
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення Nita »

В соответствии с п. 4 П(С)БУ 21 под монетарными статьями понимают статьи баланса о денежных средствах, а также о таких активах и обязательствах, которые будут получены или оплачены в фиксированной (или определенной) сумме денег или их эквивалентов.
Определение курсовых разниц по монетарным статьям в иностранной валюте производится на дату осуществления хозяйственных операций и на дату баланса (п. 8 П(С)БУ 21). #smile3#

VLASTENA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1043
З нами з: 28 квітня 2011, 10:59
Дякував (ла): 26 разів
Подякували: 221 раз

Повідомлення VLASTENA »

оляля писав:тільки не кидайте в мене помідорами за дурне запитання, вже сама собі не вірю:
1. сальдо розрахунків з іноземними постачальниками на кінець місяця відображається у валюті і у гривні за курсом НБУ на останній день місяця, так?
2. якщо по одному з постачальників сальдо на кінець місяця в гривні невірне.... що робити?#g_cray2# #g_cray2# #g_cray2# #g_cray2#
По какой причине не верно? Ошибка, несписанная курс. разница или что-то еще?

Відповісти

Повернутись до “ЗЕД”