Уголовное дело за оформление практикантов!

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »


Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

http://www.freelawyer.ua/consult/1425

Доброго дня! Я закінчив у минулому році медичний коледж,на бюджетній основі навчання.
мені потрібно відпрацювати 3 роки. рік я вже відпрацював,але дуже не подобаєтся.
Чи можу я в цьому році вступити до університету(НЕ ПО СПЕЦІАЛЬНОСТІ),на денну контрактну основу?
мене з роботи відпустять,якщо я їм справку про навчання принесу? І чи потрібно мені буде потім знову відпрацьовувати або відшкодовувати щось державі?

Off-line Мовчан Виталий
юрист ответил 20.03.2013 17:25
ответ исправлен 20.03.2013 17:28

Здрастуйте! Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.1996р. № 992 «Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням» та наказу МОЗ України від 25.12.97 року № 367 "Про затвердження Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням", Випускники, які уклали угоду з вузами (у вашому випадку з коледжом) після зарахування на навчання, повинні відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років, що відповідає статті 52 Закону України "Про освіту" та статті 56 Закону України "Про вищу освіту".

У цій же постанові та наказові є перелік поважних причин, за якими допускається розірвання випускником угоди, це:

Встановлення інвалідності 1 або 2 групи, внаслідок чого випускник не може виїхати на роботу за призначенням;

Встановлення інвалідності 1 або 2 групи у дружини випускника, одного з батьків (або осіб які їх замінюють) випускника;

Якщо випускник — вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитини-інваліда;

Проходження чоловіком військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом на посадах рядового, сержантського і старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Державній прикордонній службі, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, ствонних згідно із законодавством України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

Вступ до ВНЗ III-IV рівнів акредитації для випускників вузів I-II рівнів акредитації.


Тому, показуєте довідку про вступ до любого ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації і розриваєте угоду. Відпрацьовувати в подальшому не потрібно, як і повертати кошти державі.
В общем, Гугл в помощь, я набирала слова "відпрацювати три роки"

***********************************************************************

P.S Обратите внимание на то, что это консультирует юрист...
В общем, Гугл в помощь. Я набирала слова "відпрацювати три роки"

sila67
Оракул
Оракул
Повідомлень: 276
З нами з: 27 грудня 2011, 06:02
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення sila67 »

#thank2# #thank2# #thank2#
ОГРОМНОЕ СПАСИБО за ссылки и доп. материал. Как Вы думаете целесообразно будет третьего оформить октябрем? Или все-таки не стоит?

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

sila67 писав:#thank2# #thank2# #thank2#
ОГРОМНОЕ СПАСИБО за ссылки и доп. материал. Как Вы думаете целесообразно будет третьего оформить октябрем? Или все-таки не стоит?
Пока еще не знаю.
Но появился наводящий вопрос, а третий поступал в ВУЗ?
Может поступал и не прошел...
Типа, тогда можно было бы аргументировать, что человек узнал, что не прошел и после этого написал заявление к Вам на работу, а до этого ему пришлось сдать диплом для поступления в ВУЗ и Вы не могли ранее оформить его без диплома, так как работа требует определенной квалификации...

P.S. ответ прочитаю не ранее, чем через пару часов...

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Пришлось опять включить комп, появилась одна мысль...

Думаю, что Вам обязательно понадобится приказ той датой, когда Вы подписали те документы о принятии ребят на работу, но в приказе установить дату чуть позднее.
Еще понадобится приказ, типа, на увольнение в связи с тем, что ребята не вышли на работу. Тут надо подумать о дате, когда ребята подали документы в ВУЗ, чтобы и они могли аргументировать непредоставление Вам диплома и неявку на работу.
В общем, мысль я дала, думайте, чтобы соорентироваться относительно дат...

sila67
Оракул
Оракул
Повідомлень: 276
З нами з: 27 грудня 2011, 06:02
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення sila67 »

Любознательная писав:
sila67 писав:#thank2# #thank2# #thank2#
ОГРОМНОЕ СПАСИБО за ссылки и доп. материал. Как Вы думаете целесообразно будет третьего оформить октябрем? Или все-таки не стоит?
Пока еще не знаю.
Но появился наводящий вопрос, а третий поступал в ВУЗ?
Может поступал и не прошел...
Типа, тогда можно было бы аргументировать, что человек узнал, что не прошел и после этого написал заявление к Вам на работу, а до этого ему пришлось сдать диплом для поступления в ВУЗ и Вы не могли ранее оформить его без диплома, так как работа требует определенной квалификации...

P.S. ответ прочитаю не ранее, чем через пару часов...
Он никуда не поступал. Сейчас нигде не работает.

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

sila67 писав: Он никуда не поступал. Сейчас нигде не работает.
В каком месяце Вы подписали те документы?

sila67
Оракул
Оракул
Повідомлень: 276
З нами з: 27 грудня 2011, 06:02
Дякував (ла): 113 разів
Подякували: 29 разів

Повідомлення sila67 »

Любознательная писав:
sila67 писав: Он никуда не поступал. Сейчас нигде не работает.
В каком месяце Вы подписали те документы?
апрель-май 2013г. #wall#

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Вот, что еще выяснила - может пригодиться для общего развития...
http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/page

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про вищу освіту"
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 37-38, ст.2004)
1 липня 2014 року № 1556-VII
<...>
Розділ XV
ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
<...>
2) у Законі України "Про освіту"
<...>
і) частину другу статті 52 виключити;
**************

Было:
Стаття 52. Обов'язки вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів
1. Обов'язками вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів відповідно є:
додержання законодавства, моральних, етичних норм; систематичне та глибоке оволодіння знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, підвищення загального культурного рівня;
додержання статуту, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.
2. Випускники вищих навчальних закладів, які здобули освіту за кошти державного або місцевого бюджетів, направляються на роботу і зобов'язані відпрацювати за направленням і в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
3. Інші обов'язки осіб, що навчаються, можуть встановлюватися законодавством, положеннями про навчальні заклади та їх статутами.


Стало:
Стаття 52. Обов'язки вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів
1. Обов'язками вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів, стажистів, клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів відповідно є:
додержання законодавства, моральних, етичних норм;
систематичне та глибоке оволодіння знаннями, практичними навичками, професійною майстерністю, підвищення загального культурного рівня;
додержання статуту, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.
{ Частину другу статті 52 виключено на підставі Закону N 1556-VII ( 1556-18 ) від 01.07.2014 }
********************************
Получается, что на сегодня такого условия уже нет, но на более ранний период - было...(((


Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/page

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 22 серпня 1996 р. N 992 "Про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням"

И хотя сейчас уже нет обязаловки на счет трудоустройства выпускников, но относительно прошлого периода - пригодится.
Почитайте все постановление...
Я стала делать выборку определенных моментов, которые меня заинтересовали, но потом поняла, что таких моментов в постановлении много...

"Проверяющие" явно будут выяснять вопрос о том, что ребята сами к Вам не явились или Вы им все же отказали.
Тех, кто Вас вызвал больше устраивает ответ, что ребята к Вам сами не явились.
По двум ребятам, которые поступили в ВУЗ могут завести дела, но сразу будут знать, что они проигрышные. Поэтому все зависит от того какой сегодня у них важен показатель - количество открытых дел, или количество выигрышных дел, которые дали суммы в бюджет.

По третьему парню явно заведут дело и будут надеяться на выигрыш в суде. Это уже стороне парня придется показывать те судебные дела, на которые я дала ссылки, чтобы постараться убедить "проверяющих", что выигрыша в суде не будет и денег бюджет не получит. Но это уже - психология, типа, удастся ли убедить "проверяющих". Возможно, что у них задание сверху, и поэтому, даже зная о возможном проигрыше, они вынуждены будут все же завести дело.
Думаю, что устройство этого третьего парня на работу сейчас - ничего не меняет, но могу и ошибаться... Об этом лучше поговорить все же с юристом.
Я, итак, постаралась Вам найти все, что можно...

Да, еще даю еще ссылку на сайт Верховной рады, где я перепроверяю все нормативно-правовые акты, которые нахожу в статьях. Всегда надо знать как изменился тот или иной пункт документа со времени написания статьи.

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/main/a

Відповісти

Повернутись до “Перевірки, штрафи”