По поводу повідомлення-рішення

Joop
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 27 серпня 2012, 13:54

Повідомлення Joop »

Не могу нигде найти, помогите, девочки, голова уже не варит.
ППР выдается только если есть нарушения?
тут ясно написано - если есть снижение налогового обязательства или завышение бюджетного возмещения.
ссылка не работает, странно. С этого сайта.


Іноді трапляються дивні речі в ході податкових перевірок. Але спочатку преамбула до теми. Згідно пункту 56.22 статті 56 Податкового кодексу якщо платник податків оскаржує рішення податкового органу до суду, обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу до остаточного вирішення справи судом. Це правило не поширюється на випадки, коли таке обвинувачення базується не тільки на рішенні контролюючого органу, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України.

Порушення кримінальної справи за будь-якими приводами та підставами стосовно платника податків або його службових (посадових) осіб не може бути підставою для зупинення провадження у справі або залишення без розгляду скарги (позову) такого платника податків, поданої до суду у межах процедури апеляційного узгодження.

Ніби все добре, але на практиці виникли страшні речі: проводячи перевірку деякі податкові інспектори акт складали, але рішень не приймали, а матеріали перевірки передавали в податкову міліцію для порушення кримінальної справи або шантажували платників податків не передавати таких матеріалів туди за умови добровільної сплати “податків”. Нова редакція пункту пункту 56.22 статті 56 в редакції Закону N 3609-VI від 07.07.2011 цю проблему оминула.

Річ в тім, що акт податкової перевірки не є правовстановлюючим документом, тобто у платника податків на підставі нього не виникає ні прав, ні обов'язків. Повідомлення-рішення податковий орган виносить лише у тому випадку, коли знайдені ним помилки в податковому обліку платника призвели до заниження податкового зобов'язання або до завищення бюджетного відшкодування.

Є такий нормативний документ, як Наказ Держподатслужби від 22.12.2010 р. № 984 “Про затвердження Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства”. Відповідно до цього Наказу актом є службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Згідно із пунктом 7 цього Порядку за результатами розгляду керівником органу державної податкової служби (його заступником) акта перевірки, заперечень посадових осіб платника податків або його законних представників та інших матеріалів перевірки, у терміни та порядку, встановлені Кодексом, приймаються відповідні податкові повідомлення-рішення.

А згідно пункту 86.8 ПКУ податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

На підставі цього Акту, податковий орган протягом 10 днів з моменту вручення вам Акту повинен винести податкове повідомлення-рішення (рішення про застосування фінансових санкцій).

Саме це рішення можна оскаржувати. Але на практиці співробітники податкової податкове повідомлення-рішення можуть і не приймати, шантажуючи кримінальною справою для "добровільної" сплати податків. Так фактично дозволяє їм робити Податковий кодекс, в якому немає слів про те, що повідомлення-рішення чи довідка є обов’язковими після кожної перевірки податківцями.

Також необхідно внести зміни до кримінально-процесуального законодавства, за яким порушення кримінальної справи про ухилення від сплати податків можливе лише на підставі акт податкової перевірки, підкріпленого повідомленням-рішенням.

Ще варто чітко вказати в КК, що кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, виникає після встановлення їх розміру в результаті адміністративних заходів чи розгляду відповідної справи судом, а не просто за бажанням податкової міліції.

Якщо таких змін не внести, нас весь час будуть переслідувати такі новини Податківець вимагав $8тис. хабара за акт перевірки


Петро ПАТЛАТИЙ
06.09.2011

Levenya
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2016
З нами з: 12 грудня 2011, 09:40
Дякував (ла): 1458 разів
Подякували: 1168 разів

Повідомлення Levenya »

Joop писав:Не могу нигде найти, помогите, девочки, голова уже не варит.
ППР выдается только если есть нарушения?
http://buhgalter.com/ShowArticle.aspx?a=9038&year=2011 тут ясно написано - если есть снижение налогового обязательства или завышение бюджетного возмещения.
Ссыль не работает. 404 ерор.

Аватар користувача
nachfin
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8971
З нами з: 13 липня 2012, 01:50
Дякував (ла): 326 разів
Подякували: 5931 раз

Повідомлення nachfin »

Joop писав: Але на практиці співробітники податкової податкове повідомлення-рішення можуть і не приймати, шантажуючи кримінальною справою для "добровільної" сплати податків. Так фактично дозволяє їм робити Податковий кодекс, в якому немає слів про те, що повідомлення-рішення чи довідка є обов’язковими після кожної перевірки податківцями.
Петро ПАТЛАТИЙ
06.09.2011
58.1. В случае когда сумма денежного обязательства плательщика налогов, предусмотренного налоговым или другим законодательством, контроль за соблюдением которого возложен на контролирующие органы, рассчитывается контролирующим органом в соответствии со статьей 54 настоящего Кодекса (кроме декларирования товаров, предусмотренного для граждан), или в случае когда по результатам проверки контролирующий орган устанавливает факт несоответствия суммы бюджетного возмещения сумме, заявленной в налоговой декларации, или уменьшает размер задекларированного отрицательного значения объекта обложения налогом на прибыль или отрицательного значения суммы налога на добавленную стоимость, рассчитанного плательщиком налогов в соответствии с разделом V настоящего Кодекса, такой контролирующий орган направляет (вручает) плательщику налогов налоговое уведомление-решение.
Обратите внимание, не имеет право, а НАПРАВЛЯЕТ.
54.3. Контролирующий орган обязан самостоятельно определить сумму денежных обязательств, уменьшения (увеличения) суммы бюджетного возмещения и/или уменьшения отрицательного значения объекта обложения налогом на прибыль или отрицательного значения суммы налога на добавленную стоимость плательщика налогов, предусмотренных настоящим Кодексом или другим законодательством, если:
...
54.3.2. данные проверок результатов деятельности плательщика налогов свидетельствуют о занижении или завышении суммы его налоговых обязательств, суммы бюджетного возмещения и/или отрицательного значения объекта обложения налогом на прибыль или отрицательного значения суммы налога на добавленную стоимость плательщика налогов, заявленных в налоговых (таможенных) декларациях, уточняющих расчетах;
Т.е., где ПАТЛАТЫЙ Петро почерпнул в НКУ инфу о необязательности НУР после "результативной" проверки непонятно.
Всем тем, кто наивно полагает, что бумеранга не существует, отвечу: "Ещё не долетел!"
Но, похоже, уже на подлете!!!

Joop
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 27 серпня 2012, 13:54

Повідомлення Joop »

Спасибо, nachfin, но опять-таки, в Ваших ссылках НУР надо требовать при нарушении, отбраженным в Акте, верно?
У нас иная ситуация.

Аватар користувача
nachfin
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8971
З нами з: 13 липня 2012, 01:50
Дякував (ла): 326 разів
Подякували: 5931 раз

Повідомлення nachfin »

Хороших актов не бывает, бывает справка, типа что проверялось и что нарушений нет.
Требовать НУР при отсутствии занижения НО бесполезно.
НА месте налоговиков, я бы нагнул и вас и заводы...
Всем тем, кто наивно полагает, что бумеранга не существует, отвечу: "Ещё не долетел!"
Но, похоже, уже на подлете!!!

Відповісти

Повернутись до “Перевірки, штрафи”