Основні засоби

Товари, ОЗ, НМА, капітальні інвестиції
Аватар користувача
Natalenna
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3251
З нами з: 17 лютого 2014, 14:30
Дякував (ла): 3872 рази
Подякували: 3194 рази

Повідомлення Natalenna »

Черешня писав:Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, до якої групи основних засобів (і який термін використання?) віднести твердопаливний котел. Фірма купила та встановила його для опалення приміщення під офіс та склад. Дякую!!!!
я би віднесла у групу 9. у ній мін. строки використання 12 р.
Наше життя встелене граблями (с) Із творів ЗНО
Бухгалтерський облік - це мистецтво

Черешня
Мастер
Мастер
Повідомлень: 66
З нами з: 05 травня 2014, 13:50
Дякував (ла): 36 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Черешня »

Lumix писав:
Черешня писав:Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, до якої групи основних засобів (і який термін використання?) віднести твердопаливний котел. Фірма купила та встановила його для опалення приміщення під офіс та склад. Дякую!!!!
п.145 ПКУ
+ НАКАЗ від 19 серпня 1997 року N 507 Щодо затвердження Державного класифікатора України "Класифікація основних фондів"
+ Псбо 7
Вам допоможуть.
[/quote

Дякую, але я вже це бачила і це мені мало допомагає. Я хотіла дізнатись, може хтось на практиці з цим стикався, щоб конкретно пояснив, як все провести.

Черешня
Мастер
Мастер
Повідомлень: 66
З нами з: 05 травня 2014, 13:50
Дякував (ла): 36 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення Черешня »

Natalenna писав:
Черешня писав:Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, до якої групи основних засобів (і який термін використання?) віднести твердопаливний котел. Фірма купила та встановила його для опалення приміщення під офіс та склад. Дякую!!!!
я би віднесла у групу 9. у ній мін. строки використання 12 р.
Дуже вдячна Вам!#thank2# Можливо так і зроблю. А можливо проведу як котельня (бо в мене котел і до нього йде цілий список різних матеріалів), на 3 групу з терміном 15 років.

Ania_911
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1102
З нами з: 05 березня 2008, 22:11
Дякував (ла): 943 рази
Подякували: 682 рази

Повідомлення Ania_911 »

Перенесено
@Nika@ писав:
reo2 писав:Помоги пож., запуталась совсем: списывали компьютер (введен в эксплуатацию в 2009 г). Балансовая стоимость в БУ 3460,00, в НУ 320,00
Проводки такие:
Дт92-Кт131 5,33 (НУ амортизация за месяц продажи)
Дт131-Кт106 133,25 (НУ) 3460,00 (БУ)
Дт976-Кт106 186,75(НУ)
Получается так, что балансовая стоимость ОС в НУ и БУ теперь будет идти с разницей 3140,00?
А до сих пор у вас было не так? Исходные данные: "Балансовая стоимость в БУ 3460,00, в НУ 320,00" Разница такая же.
Проводки, честно говоря...
Какая первоначальная ст-ть? По Дт-131 списывается не балансовая (т.е. остаточная) ст-ть, а сумма накопленного износа.
А Дт-976 Кт-106 - списание как раз остаточной.
С НУ вообще непонятно, что к чему.
П.с. у нас тем по ОС предостаточно. У вас действительно настолько срочный вопрос и не нашли на форуме ответа по проводкам?

reo2
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 11 січня 2012, 04:55
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення reo2 »

У меня получается расхождение балансовой стоимости в отчетах из-за этого списания: стр. 1010 Баланса на начало года меньше, чем в дод.АМ декларации по прибыли балансовая стоимость на начало года. Сами проводки правильные, а вот суммы смущают: хочу понять в какую сторону мне копать, может это бок еще с апреля 2011 г...

Ania_911
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1102
З нами з: 05 березня 2008, 22:11
Дякував (ла): 943 рази
Подякували: 682 рази

Повідомлення Ania_911 »

Перенесено
квіточка писав:на предприятии числиться два основных средства "кран" -1993 г введен в експлуатацию срок пол. исп. 72 месяца и "тележка" (для крана)с 2008г. в експлуатации срок пол. исп. -132 месяца, можни их обеденять в одно "Кран"
Marlboro писав:Можно, почему же нет.
Так как нет первичного документа утвержденной формы, думаю придется "рисовать". Берите ЗУ о бух.учете (статью 9) и рисуйте первичный документ соответствующий ей. В нем прямо так и опишите "дообладнали кран тележкой" или что-то такое. Ну чтобы понятно было, что объединили.
При этом я бы рассматривал это как модернизацию позиции "кран-1993г" с соответствующим учетом.

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

Подскажите пожалуйста, я правильно отношу на ОС?
Покупаем Програмна продукція "ESET Endpoint Antivirus". 30 ПК (1 рік) Цена 7560 (без ПДВ)

Отношу к ОС гр. 4 (2 роки)

група 4 - машини та обладнання

електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов'язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов'язані з ними комп'ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 гривень

Смущает, что покупаю антивирус на 1 год (на 30 комп.), а амортизация 2 года.
Правильно?
Спасибо.

ScAudit
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 972
З нами з: 30 грудня 2013, 10:49
Звідки: Київ
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 647 разів
Контактна інформація:

Повідомлення ScAudit »

fin_o писав:Подскажите пожалуйста, я правильно отношу на ОС?
Покупаем Програмна продукція "ESET Endpoint Antivirus". 30 ПК (1 рік) Цена 7560 (без ПДВ)

Отношу к ОС гр. 4 (2 роки)

група 4 - машини та обладнання

електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов'язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов'язані з ними комп'ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 гривень

Смущает, что покупаю антивирус на 1 год (на 30 комп.), а амортизация 2 года.
Правильно?
Спасибо.
если вы купили действительно программу - то это нематер актив,
если вы купили лицензию/право пользования - то это расходы

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2781 раз

Повідомлення Люлик »

перенесено из закрытой темы от 10 декабря 2014 г. 14:23:20
квіточка писав:на предприятии числиться два основных средства "кран" -1993 г введен в експлуатацию срок пол. исп. 72 месяца и "тележка" (для крана)с 2008г. в експлуатации срок пол. исп. -132 месяца, можни их обеденять в одно "Кран"
Marlboro писав:Можно, почему же нет.
Так как нет первичного документа утвержденной формы, думаю придется "рисовать". Берите ЗУ о бух.учете (статью 9) и рисуйте первичный документ соответствующий ей. В нем прямо так и опишите "дообладнали кран тележкой" или что-то такое. Ну чтобы понятно было, что объединили.
При этом я бы рассматривал это как модернизацию позиции "кран-1993г" с соответствующим учетом.
квіточка писав:спасибо

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »


Відповісти

Повернутись до “Облік товарів, активів”