= Бухгалтерские ПРОВОДКИ: спрашиваем, помогаем, уточняем =

Aj
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1875
З нами з: 11 вересня 2012, 05:25
Дякував (ла): 1416 разів
Подякували: 777 разів

Повідомлення Aj »

новостворений бух писав:
Татьяна ТС писав:
новостворений бух писав:Вітаю всіх! Шановні, підкажіть будь ласка, чи правильно я розумію. Є сальдо Кт 6441, воно так невірно, самостійно (без заборгованності по 631 рах) перешло перейшло до нової бази. Я хочу його закрити за рах нашого чистого прибутку. Але перше що лізе в голову Кт 443 Дт 6441 якось не природньо виглядає, бо прибуток має зменшитися, а получається навпаки....
Виправлення помилок в бухгалтерському обліку
https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2 ... 18149.html
Дякую, але мені потрібна практична допомога) Як технічно виправити....#smile3#
Кт 441/442 Дт 6441

новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

Aj писав:
новостворений бух писав:
Татьяна ТС писав: Виправлення помилок в бухгалтерському обліку
https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2 ... 18149.html
Дякую, але мені потрібна практична допомога) Як технічно виправити....#smile3#
Кт 441/442 Дт 6441
Дякую, але хіба то є прибуток, чи я чогось не врубаюсь? За Кт 441 наш прибуток збільшується, а за Дт зменшується...От мені й треба зменшити нерозподілений прибуток #blush#

Marina1206
Гуру
Гуру
Повідомлень: 76
З нами з: 23 вересня 2016, 12:52
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Marina1206 »

Татьяна ТС писав:
Marina1206 писав:Дело в том, что НО мы начислили себе датой составления акта описи и ареста майна на согласно которого ДВС изъяла товар на сумму 450 тыс грн (так указано в акте, это розничная цена), а не на основании выводов эксперта. Они сначала изъяли товар, а оценку прислали спустя 3 месяца, в которой значится что изъятий товар оценен согласно рыночной стоимости на 240 тыс. На тот момент было логичным доначислить ндс на сумму изьятого товара(75 тыс) так как изьятие это же использование его не в хоз. деятеьности (склоняюсь к советам Татьяны ТС, что нужно менять налоговое назначение и списывать на ДВс) Но вот запуталась в проводках.
Получается что если бы мы продавали этот товар, то вторговали бы за него 450 тыс, из которых 100 тыс себестоимость:
902 - 281 - 100 тыс
36Р-702 - 450 тыс
702-6434 - 75 тыс
А так у нас его забрали и в итоге оценили в 240 тыс. А как же быть с тем, что мы потеряли разницу в сумме 210тыс от возможной продажи по розн.ценам?
За статью спасибо, почитаю на свежую голову и вникну
Якщо це вилучення у вас було 3 місяці тому, то можливо не варто було виправляти ті періоди, щоб не заморочуватись з номенклатурою товара, а відкоригувати тепер вручну. (От як важливо вірно написати всі нюанси ситуації та ще й в часі)
Було/повинно було бути 361-702 - 450,902-282 - 450, 902-285 350 сторно, 702-64 - 75
Тепер, через 3 місяці виправляємо
361-702 = 450 сторно
702-64 =75 сторно
902-282 = 450 сторно
949-64 = 75 якщо залишаєте ПН, якщо подаєте РК на -75, тоді проводки не треба
3771-282 = 450
Після оцінки товару 949-3771=210
Після реалізації товару (з консультації) 949-6435 = 48 (240*20%) нову ПН на 48 або РК на -75+48= -27

Где-то так. Головоломка #sigh#
3771-281 - списание на двс сделала, но оно же с 281 списывается по себестоимости = 100 тыс
949 -3771 =210 тыс(оценочная стоимость)
Итого на к-т 3771 висит =110 тыс
и что с ним делать? мне нужно же 240 тыс в счет фп


Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Marina1206
Дивіться ЛС (личное сообщение)

Aj
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1875
З нами з: 11 вересня 2012, 05:25
Дякував (ла): 1416 разів
Подякували: 777 разів

Повідомлення Aj »

новостворений бух писав:
Aj писав:
новостворений бух писав: Дякую, але мені потрібна практична допомога) Як технічно виправити....#smile3#
Кт 441/442 Дт 6441
Дякую, але хіба то є прибуток, чи я чогось не врубаюсь? За Кт 441 наш прибуток збільшується, а за Дт зменшується...От мені й треба зменшити нерозподілений прибуток #blush#
Вы исправляете ошибку за счет прибыли/убытка
Не забудьте бухгалтерскую справку составить и не забыть при составлении баланса об этой проводке #hi#

новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

новостворений бух писав:
Aj писав:
новостворений бух писав: Дякую, але мені потрібна практична допомога) Як технічно виправити....#smile3#
Кт 441/442 Дт 6441
Дякую, але хіба то є прибуток, чи я чогось не врубаюсь? За Кт 441 наш прибуток збільшується, а за Дт зменшується...От мені й треба зменшити нерозподілений прибуток #blush#
Рішення знайдено #smile3# Прводка виглядає
Дт 00 Кт 6441 = -1,00
Дт 443 Кт 00= 1,00

у такій спосіб можна виправляти всі косяки по Кт що мають списатися.

новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

Aj писав:
новостворений бух писав:
Aj писав: Кт 441/442 Дт 6441
Дякую, але хіба то є прибуток, чи я чогось не врубаюсь? За Кт 441 наш прибуток збільшується, а за Дт зменшується...От мені й треба зменшити нерозподілений прибуток #blush#
Вы исправляете ошибку за счет прибыли/убытка
Не забудьте бухгалтерскую справку составить и не забыть при составлении баланса об этой проводке #hi#
Дякую за пораду! #hi#
В мене виходить що прибуток у пасиві балансу 100 грн (звітний-початковий період), а в фінзвітності 250 грн. Різниця в 150 грн. - сума нерозподіл. прибутку що пішла на погашення...Я не спец, тільки вчуся. Воно так має бути, чи навпаки??? Може намудрили з проводками? Може воно повинно у балансі бути більше за фінзвітність, мовляв є прибуток за балансом, але в фін звітності він зменшений через погашення? І ще, кому цю справку давати в податкову і статтистику? (на податок на прибуток не впливає)

@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1412
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 959 разів
Подякували: 1175 разів

Повідомлення @Nika@ »

новостворений бух писав:
сальдо по 6441
новостворений бух писав:
Aj писав: Кт 441/442 Дт 6441
Дякую, але хіба то є прибуток, чи я чогось не врубаюсь? За Кт 441 наш прибуток збільшується, а за Дт зменшується...От мені й треба зменшити нерозподілений прибуток #blush#
Рішення знайдено #smile3# Прводка виглядає
Дт 00 Кт 6441 = -1,00
Дт 443 Кт 00= 1,00

у такій спосіб можна виправляти всі косяки по Кт що мають списатися.
Ви вважаєте, що така проводка виглядає більш природньо? ;)
Проводка з допоміжним рахунком 00 - це суто в 1с, коли ви вводите початкові залишки. Така собі імітація подвійного запису. Якщо ви вірно ввели всі початкові залишки, сальдо за рах. 00 дорівнюватиме нулю.
Вам вірно написали проводку Дт-6441 Кт-44. Так виправляються всі помилки минулих періодів. Як варіант, якщо є час і можливість - відслідкуйте, яким чином зависла ця сума. Можливо, десь треба просто перепровести документи. Наприклад, може така ж сума у вас зависла на 6442. Тоді воно й 44 не зачепить... Але тоді може зачепити фінзвітність (баланс ф-1) за ті періоди... Я колись в такій ситуації вводила залишки так, як воно є, а потім шукала "звідки ноги ростуть" і поточним місяцем виправляла помилки.

@Nika@
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1412
З нами з: 09 січня 2011, 14:26
Звідки: Кривий Ріг
Дякував (ла): 959 разів
Подякували: 1175 разів

Повідомлення @Nika@ »

новостворений бух писав: В мене виходить що прибуток у пасиві балансу 100 грн (звітний-початковий період), а в фінзвітності 250 грн. Різниця в 150 грн. - сума нерозподіл. прибутку що пішла на погашення...Я не спец, тільки вчуся. Воно так має бути, чи навпаки??? Може намудрили з проводками? Може воно повинно у балансі бути більше за фінзвітність, мовляв є прибуток за балансом, але в фін звітності він зменшений через погашення? І ще, кому цю справку давати в податкову і статтистику? (на податок на прибуток не впливає)
Напишіть більш конкретно. На початок періоду в балансі прибуток 100 грн. Так? А в фінзвітності - це де? В ф-2? Так в ній відображаються суми за період, а не на якусь дату. Чи ви порівнюєте 1с з балансом (ф-1)? Прибуток пішов на погашення чого?
Щодо довідки - ви маєте на увазі бух.довідку про виправлення помилки чи якусь іншу?

новостворений бух
ПрофиПрофи
Повідомлень: 40
З нами з: 24 травня 2016, 11:20
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення новостворений бух »

@Nika@ писав:
новостворений бух писав:
сальдо по 6441
новостворений бух писав: Дякую, але хіба то є прибуток, чи я чогось не врубаюсь? За Кт 441 наш прибуток збільшується, а за Дт зменшується...От мені й треба зменшити нерозподілений прибуток #blush#
Рішення знайдено #smile3# Прводка виглядає
Дт 00 Кт 6441 = -1,00
Дт 443 Кт 00= 1,00

у такій спосіб можна виправляти всі косяки по Кт що мають списатися.
Ви вважаєте, що така проводка виглядає більш природньо? ;)
Проводка з допоміжним рахунком 00 - це суто в 1с, коли ви вводите початкові залишки. Така собі імітація подвійного запису. Якщо ви вірно ввели всі початкові залишки, сальдо за рах. 00 дорівнюватиме нулю.
Вам вірно написали проводку Дт-6441 Кт-44. Так виправляються всі помилки минулих періодів. Як варіант, якщо є час і можливість - відслідкуйте, яким чином зависла ця сума. Можливо, десь треба просто перепровести документи. Наприклад, може така ж сума у вас зависла на 6442. Тоді воно й 44 не зачепить... Але тоді може зачепити фінзвітність (баланс ф-1) за ті періоди... Я колись в такій ситуації вводила залишки так, як воно є, а потім шукала "звідки ноги ростуть" і поточним місяцем виправляла помилки.
справа в тому, що якби бухобліком займалися дійсно бухгалетери, які знаються на бухгалтерії а не вчаться за допомогою 1-с (що сформувало то й сформувало повернення, перезалік, коригування до под. накл), то й таких питань в мене не було б...Шукати звідки там "ноги ростуть" не можливо, бо там все жах-жах і починається він з 2006 року, ніхто ніколи не конролював проводки, оборотки.....тому намагатися виправити щось коректно немає сенсу. Доводиться або "топором" виправляти бозна-як, або залишати так як воно є...#wall# Все що можливо знайти - знайдено і виправлено (все що не вплине на фін результат) Це все написано щоб Ви уявляли які підприємства мені дісталися...
А щодо Дт 6441 Кт 441 то цей залишок збільшить мій прибуток? Чи чогось недогоняю? #blush#

Відповісти

Повернутись до “Загальні питання бухгалтерського обліку”