РРО и не сделанный утренний взнос! !!!СРОЧНО!!!

Банківські платіжні картки, РРО, платіжні термінали
yantarik2005
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 25
З нами з: 26 листопада 2012, 03:00
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення yantarik2005 »

Вика23 писав:yantarik2005, Вы изначально неправильно ведете учет. Нужно поменять. Если РРО обнуляется в конце рабочего дня, то ВЫ должны вносить и выносить разменную монету ежедневно. И отражать это приходными и расходными ордерами. И сделайте ее величиной постоянной. Удобней будет. Вынесли выручку, вынесли разменую монету, сделали Z-отчет. Утром внесли разменную монету и работаете себе. По ситуации: я бы внесла бы немедленно эти деньги и работала бы.
Вика,не я решаю все вопросы. Я уже поднимала этот вопрос, глав.бух думает,что она правильно все делает.
Я на следующий день утром внесла ту сумму 2232.
Но что будет с этим днем? И какие штрафы? И как налоговой сказать, что произошло и где деньги были,что должны были внестись в РРО

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

Ну, значит, ее еще не проверяли "прискіпливо". Главная задача - оприходовать выручку. Вот за неоприходование - шраф в пятикратном размере. Не помню #blush# Ваших цифр, но суть такова: внесли внесок 1500, выручка 3000. Синкасировали 2500, ну чтобы на следующий день внесок оставить 2000. Так вот 500 грн - это неоприходованная выручка. Понятно? А налоговой ничего говорить не нужно, пусть еще найдут ошибку. Штрафовать по РРО можно только за полгода, так что можно и "пролететь".

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

оприходувана виручка - це така, яка відображається в КОРО у стовпчику розрахунки. Якщо така сума відповідає розрахункам по з звіту, то вона облікована.
Я не зрозуміла що таке зінкасована. завжди думала що інкасація - це вилучення виторгу для подальшого використання: здача в банк, на зарплату чи ще там щось. І в РРО це - службове вилучення. А оприходування - це сума, записана в стовпчику 6 КОРО. http://www.dtkt.com.ua/school/ukr/2002/06/06sc2.html
у мене було так:
каса і РРО
Каса : ВКО - розмінна монета
ВКО - здача в банк.
ПКО - розмінна монета
ПКО - виторг
розмінна була стала сума
РРО
Службове внесення
Службове винесення: виторг
розмінна монета.


Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »

оляля, по-українські в мене туго. Пишу по-руски.
Выручка за день, та, которая отображается в столбике, обязательно ВСЯ должна быть синкассирована ( служебная выдача) перед составлением Z-отчета и внесена в кассу путем составления ПКО. В противном случае, ГНИ, считает, что выручка неоприходована. Да, можно бороться. А зачем, если можно делать так, что будет и придраться не к чему.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

Віка, я по -російськи розумію, тому проблем не має.
я якраз так і робила - інкасувала всю виручку і оформляла ПКО в касу.
Єдине: чим регламентовано всю інкасацію? я не сперечаюсь, дійсно не знаю. Люди , здається, самі собі ускладнили життя тим, що розмінка може бути різною.
у мене були випадки, коли вилучали не всю виручку, ну помилялись, тоді був залишок в скриньці РРО( правда апарат дозволяв залишок готівки) були перевірки- все нормально

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

Лист ДПС України від 5.5.2010 № 8795/7/23-7017/538
Роз’яснення з питань оприбуткування готівки

Дивись коментар

Суттєво. Якщо готівка проведена через РРО і у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, однак у день одержання готівкових коштів не проведена за касовою книгою, Нацбанк вважає, що таку готівку оприбутковано в касі підприємства несвоєчасно.

! СПД

Державна податкова адміністрація України доводить до відома та для використання в роботі роз’яснення з питань оприбуткування готівки, надане листом Національного банку України від 16.04.2010 р. №11-110/2010-6116.

Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі — Положення), затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. №637 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за №40/10320, визначено порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями).

У зазначеному листі роз’яснено, що відповідно до пункту 2.6 Положення уся готівка, яка надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО) або використанням розрахункової книжки (далі — РК) оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

У разі якщо готівка проведена через РРО і у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, однак у день одержання готівкових коштів не проведена по касовій книзі, Національний банк України вважає, що така готівка оприбуткована в касі підприємства несвоєчасно.

У випадку коли готівка проведена через РРО, зроблений відповідний запис у касовій книзі у день надходження готівки, однак не проведена у КОРО на підставі фіскальних звітних чеків, Національний банк України вважає, що такий випадок може кваліфікуватися як неповне оприбуткування.

У той же час статтею 1 Указу Президента України від 12.06.95 р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» передбачено штрафну санкцію за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування суб’єктами господарювання у касах готівки.

Державна податкова адміністрація України зобов’язує зазначене роз’яснення Національного банку України довести до відома підпорядкованих підрозділів.

Заступник голови Н. РУБАН

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

Ухвала Вищого адміністративного суду України від 19.06.2012 по справі №10/204


Згідно з пунктом 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004 № 637 (далі - Положення) оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.



Відповідно до пункту 2.6. Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Виходячи з системного аналізу норм Положення вбачається, що процедура оприбуткування готівки в касах полягає не лише в роздрукуванні фіскального чеку, а і в своєчасному здійсненні запису в книзі обліку розрахункових операцій на підставі відповідного Z-звіту.

Згідно з пунктом 7.3 Положення відповідальність за дотримання порядку ведення операцій з готівкою покладається на підприємців, керівників підприємств. Особи, які винні в порушенні порядку ведення операцій з готівкою, притягуються до відповідальності в установленому законодавством України порядку.

У разі виявлення порушень установленого порядку ведення операцій з готівкою органи державної податкової служби України застосовують до порушників штрафні санкції на підставі подання органів контролю згідно з законодавством України.

Абзацом 3 статті 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» передбачено, що за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касах готівки до фізичних осіб-громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійних представництв нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Наведена правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 19.06.2012 по справі №10/204.

Вика23
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2928
З нами з: 26 листопада 2012, 08:04
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 949 разів

Повідомлення Вика23 »


оляля, "чим регламентовано всю інкасацію?" Вы спрашиваете о разменной монете? Если РРО обнуляется, то это рационально: инкассировать разменную монету, а сл. день внести опять. Но, не настаиваю. У меня РРО не обнуляется, разменную монету оставляю в РРО.

Я к чему. ВОТ, antarik2005 пишет:
22.11- розменка на начало дня 1232, выторг 32 тис., инкассация 31 тис.,розменка 2232

Вопрос: а чего это инкассация 31 тыс, если должна быть на всю сумму выторга??? И КТО устанавливает сумму разм. монеты на сл. день? И чего это она разная? У меня отдельный приказ на график работы и движение разменной монеты в РРО.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

я питала що таке інкасація.
відповідно до Інструкції з організації інкасації коштів та
перевезення валютних цінностей у банківських
установах в Україні
інкасація коштів - збирання та доставка інкасаторами згідно з
укладеними з клієнтами договорами валютних цінностей клієнтів до
каси банківської установи та у зворотному напрямку;
тому думаю у нас є якісь непорозуміння щодо термінів.
Я вважаю, якщо наприклад наторгували 1000 грн, це відображено в зет звіті і відповідно у графі 6 - то виручка оприбуткована повністю.
службове вилучення можна проводити декілька разів на день, це не змінить суму розрахунків, які відображаються у графі 6.
Ви написали, внесли внесок 1500, выручка 3000. Синкасировали 2500, ну чтобы на следующий день внесок оставить 2000. Так вот 500 грн - это неоприходованная выручка. як на мене виторг тут - 3000 тут і до гадалки не ходити. А що значить у них зінкасували. Хіба дочекаємося автора теми, хай пояснить що мав на увазі. І це ще раз приклад того, що питання потрібно задавити чітко, щоб не виникало ось таких різнотлумачень і користуватися загальноприйнятими термінами. Мені видається, автор мав на увазі службове вилучення для подальшої здачі в банк. Але повторюся, виторг від того не зміниться.

оляля
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7529
З нами з: 03 лютого 2011, 04:05
Дякував (ла): 1061 раз
Подякували: 4945 разів

Повідомлення оляля »

просто поясніть мені чим регламентовано ось це: а чего это инкассация 31 тыс, если должна быть на всю сумму выторга??? дійсно не знаю, може щось прогавила.

Відповісти

Повернутись до “Банк, каса, підзвіт”