2-а група

Загальні питання, ставка податку, книга обліку доходів
skoroxod
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 11
З нами з: 24 листопада 2020, 10:36
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення skoroxod »

Popen писав:
01 серпня 2023, 16:46
skoroxod писав:
01 серпня 2023, 14:28
Доброго дня!
ФОП 2 група зареєстрований у м. Харкові.
Обов’язково починати сплачувати ЄП з 01.08.2023, або за бажанням?
м. Харків я так розумію відноситься до территорії можливих бойових дій.
Поясніть будь-ласка. Дякую!
Панікуєте ? 8-) Я, наприклад, буду платити. Легше заплатити чим потім доказувати що щось "можливо" або "не можливо"...
Ні, не панікую. Хочу спробувати розібратися з цим питанням та вирішити закривати ФОП чи ні. Адже діяльність практично на нулі...

Женя23
ПрофиПрофи
Повідомлень: 43
З нами з: 26 червня 2023, 17:51
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Женя23 »

Доброго дня, допоможіть будь ласка розібратися, ФОП 2 група, отримав дохід за надані послуги на рахунок фіз. особи, тобто на рахунку громадянина. Я вирішив що включу їх до декларації платника єдиного податку. Які можуть бути наслідки? Податкова звичайно проти такого. Але я перечитав купу статтей, що це можна виявити тільки по перевірці. Основна небезпека це можуть рахувати як розрахункова операція без РРО. Чесно вже голова кипить, боюся що буду з власного карману платити штраф за відсутность РРО.

Оля-ля777
Гений
Гений
Повідомлень: 369
З нами з: 17 лютого 2021, 09:00
Дякував (ла): 115 разів
Подякували: 208 разів

Повідомлення Оля-ля777 »

Женя23 писав:
01 серпня 2023, 17:50
Доброго дня, допоможіть будь ласка розібратися, ФОП 2 група, отримав дохід за надані послуги на рахунок фіз. особи, тобто на рахунку громадянина. Я вирішив що включу їх до декларації платника єдиного податку. Які можуть бути наслідки? Податкова звичайно проти такого. Але я перечитав купу статтей, що це можна виявити тільки по перевірці. Основна небезпека це можуть рахувати як розрахункова операція без РРО. Чесно вже голова кипить, боюся що буду з власного карману платити штраф за відсутность РРО.
Закон України «Про внесення змін до податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-IX.
«12. Суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог цього Закону, вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу
підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти,
діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор»

Женя23
ПрофиПрофи
Повідомлень: 43
З нами з: 26 червня 2023, 17:51
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Женя23 »

Оля-ля777 писав:
02 серпня 2023, 05:44
Женя23 писав:
01 серпня 2023, 17:50
Доброго дня, допоможіть будь ласка розібратися, ФОП 2 група, отримав дохід за надані послуги на рахунок фіз. особи, тобто на рахунку громадянина. Я вирішив що включу їх до декларації платника єдиного податку. Які можуть бути наслідки? Податкова звичайно проти такого. Але я перечитав купу статтей, що це можна виявити тільки по перевірці. Основна небезпека це можуть рахувати як розрахункова операція без РРО. Чесно вже голова кипить, боюся що буду з власного карману платити штраф за відсутность РРО.
Закон України «Про внесення змін до податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-IX.
«12. Суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог цього Закону, вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу
підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти,
діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор»
Дуже дякую, що відгукнулися. Гаряча лінія податкової сьогодні також сказала, що з 1 жовтня. Вчора казали, що з 1 серпня, у працівників податкової у всіх різна думка.........

Марина Лист
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 02 серпня 2023, 14:31

Повідомлення Марина Лист »

:hellothere:

Як рахувати максимальну суму в р як для 2 групи якщо я тільки перейшла на неї

Приклад, 5787.8 млн в рік

А я тільки півроку буду на ній, так виходить

Оля-ля777
Гений
Гений
Повідомлень: 369
З нами з: 17 лютого 2021, 09:00
Дякував (ла): 115 разів
Подякували: 208 разів

Повідомлення Оля-ля777 »

Доброго дня. ФОП 2 група у січні 2022 змінив адресу, область залишилась та ж сама, а от тергромада інша, і інша податкова інспекція взяла на облік за основним місцем. Січень-березень 2022 ФОП сплатив єдиний на рахунок старої податкової, нарахування в кабінеті також сіли на стару податкову. Потім єдиний не платив.
І ось треба в серпні 2023 вже обов'язково сплатити єдиний податок. Я розумію, що в 2023 році я повинна сплачувати на рахунок нової тергромади, але нарахування в кабінеті продовжуються на старий бюджетний рахунок. Територія що стара, що нова - без бойових дій. Звіт з єдиного за 2022р. здала до нової податкової.
Що робити? Сплатити на новий рахунок? Чи телефонувати до податкової?

Олександра С
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 18 серпня 2023, 09:39

Повідомлення Олександра С »

Доброго дня! Підкажить, будь ласка. Товарищ служить у лавах ЗСУ. Мобілизован з початку повномасштабного вторгнення. Зараз знаходится у своємо місті на реабілітації. Не демобілізован. У серпні 2023 він відкрив ФОП 2 група єдиного податку. Найманих працівників не має. Питання по сплаті ЕП (ставка 20%=1340 грн. за серпень, вересень) та ЕСВ за за себе 1474 грн. на місяц. Повинен сплачувати чі ні? Може в когось є вже такий випадок?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13687
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14129 разів
Подякували: 27923 рази

Повідомлення Яков »

Олександра С писав:
18 серпня 2023, 09:56
Доброго дня! Підкажить, будь ласка. Товарищ служить у лавах ЗСУ. Мобілизован з початку повномасштабного вторгнення. Зараз знаходится у своємо місті на реабілітації. Не демобілізован. У серпні 2023 він відкрив ФОП 2 група єдиного податку. Найманих працівників не має. Питання по сплаті ЕП (ставка 20%=1340 грн. за серпень, вересень) та ЕСВ за за себе 1474 грн. на місяц. Повинен сплачувати чі ні? Може в когось є вже такий випадок?
ЄСВ — "добровільно": сплачує, є стаж; не сплачує, нема стажу
ЄП сплачує, якщо місце реєстрації не "звільнено" від сплати
Зображення

Ruslan_A
УченикУченик
Повідомлень: 2
З нами з: 21 серпня 2023, 22:31

Повідомлення Ruslan_A »

Доброго вечора! Така ситуація: ФОП 2 група скористався можиливістю не платити єдиний податок з 2022 р, але в декларації ЄП був нарахований. тепер питання: чи можна подати Уточнюючу декларацію та зняти нарахування ЄП і як відреагує податкова? Може хто зтикався з такою ситацією. Дякую за відповідь.

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13687
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14129 разів
Подякували: 27923 рази

Повідомлення Яков »

Ruslan_A писав:
21 серпня 2023, 22:41
чи можна подати Уточнюючу декларацію та зняти нарахування ЄП?
так, можна.
Ruslan_A писав:
21 серпня 2023, 22:41
як відреагує податкова?
вважаю, що нарахування не знимуться в ЕК
Зображення

Відповісти

Повернутись до “2-я група. Фізичні особи-підприємці”