Декларация НДС

декларація, уточнення, виправлення помилок
Наталья__1982
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3715
З нами з: 15 листопада 2010, 06:46
Дякував (ла): 997 разів
Подякували: 1247 разів

Повідомлення Наталья__1982 »

Ребятушки, вопросец у меня. Сдала декларацию в феврале за март - там в додатке 2 отобразила 2=6=14, сумму в марте не использовала, так как возник минус и я получается в мартовском додатке 2 показала ту же сумму и теперь, сформировав запрос на получения вытяга - у меня эта сумма задвоилась. У кого такое было? Может я неправильно отобразила, хотя как по-другому нужно было?

Lika27
Гуру
Гуру
Повідомлень: 86
З нами з: 24 травня 2012, 08:03
Дякував (ла): 13 разів

Повідомлення Lika27 »

Люди подскажите , как указывать в назначении платежа НДС?СПС

павелл
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 116
З нами з: 18 березня 2015, 12:15
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 41 раз

Повідомлення павелл »

natalka) писав:
svitlass писав: замість гр.4 заповнила гр. 3
рискнула, а шо робити - з двух зол вибираємо менше
а чи добре зробила час покаже
#g_witch#
мій висновок - не правильно...
OlyA15 писав: Так может имеется ввиду что да, гр14 переносится в гр6 следующего, но так как гр6 эта итоговая гр2-5, то они расписываются как само собой разумевшееся.
Всі би питання знялися, якби в листі було написано: "...переноситься до відповідних граф 2-5". Чого ми маємо гадати що вони мали на увазі?

Написала запит в ЗІР ДФСУ. Дещо скопіюю (тоді зрозумієте мою позицію):
В чинному на сьогодні Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (що затверджений Міністерством фінансів України 23 вересня 2014 року №966 у редакції наказу МФУ №13) відсутня будь-яка інформація щодо заповнення додатку 2 до декларації. Хоч якусь інформацію про заповнення додатка 2 можна знайти в листі ДФСУ від 06.03.2015р. №7796/7/99-99-19-03-02-17. І хоча лист ДФСУ це не нормативно-правовий документ (це не Закон, не наказ, і навіть не узагальнююча податкова консультація) абсолютно всі ДПІ на місцях керуються тільки ним.
При поданні звітності з ПДВ за березень 2015 року у більшості платників податків виникла проблема з заповнення таблиці 1 додатка 2, а саме з перенесенням залишків від'ємного значення з графи 14 таблиці 1 додатка 2 за лютий 2015 року до додатка 2 за березень 2015 року.
Якщо читати лист ДФСУ від 06.03.2015р. №7796
"Значення графи 14 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації поточного звітного періоду у розрізі звітних періодів переноситься до графи 6 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за наступний звітний період"[/i]
Тобто, якщо читати лист буквально, то потрібно значення гр.14 таблиці 1 додатка 2 за лютий 2015 просто перенести до гр.6 таблиці 1 додатка 2 за березень 2015, виходить що без заповнення граф 2-5.
Але, якщо відкрити саму таблицю 1 додатка 2 і почитати назви граф таблиці, то графа 6 це сума "Усього (графа 2 + графа 3 + графа 4 + графа 5)". Тоді виходить, що якщо виконувати прямо вказівки в листі (про перенесення гр.14 в гр.6) то порушується формула закладена в таблиці (а нас/бухгалтерів вже нічого не дивує, зокрема в декларації за лютий формули також порушувались згідно листа).

Якби автор листа мав на увазі, що все-таки потрібно переносити гр.14 (з лютого 2015р.) в рядки 2-5, то в листі було б написано "переноситься до відповідних граф 2-5". Але ж там так не написано!!!
Здавалось би в листі №7796 чітко все написано (про перенос гр.14 лютого і гр.6 березня), виконуй і не думай. Але, в тому ж таки листі є фрази які також суперечать вище наведеній:
> -
Суми, вказані платником податку в графах 2 – 5 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року, в наступних звітних періодах можуть зменшуватися на суму збільшення реєстраційної суми в поточному звітному періоді (вказується в графі 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) та в рядку 27 розділу ІV декларації) або шляхом декларування (крім сум, вказаних у графі 5 таблиці 1 додатка 2 (Д2)) в рахунок бюджетного відшкодування на рахунок платника податку у банку (вказується в графі 13 таблиці 1 додатка 2 (Д2) та в рядку 30 розділу ІV декларації);
.- тобто з цієї фрази можна зробити висновок що графи 2-5 можуть бути заповнені і в наступні періоди після лютого 2015 року
> -
Суми, включені до граф 2 – 4 таблиці 1 додатка 2 (Д2) в декларації за лютий 2015 року та наступні звітні періоди, можна задекларувати як бюджетне відшкодування на рахунок у банку з дотриманням норм пункту 200.5 статті 200 розділу V Кодексу, і тільки у випадку, якщо ці суми не були задекларовані на збільшення реєстраційної суми.
- аналогічно.
Крім того, сумнівів щодо заповнення додатка 2 за березень підкинула ще наступна інформація:
Сьогодні (20.04.2015) з'явилась інформація, що деякі аудиторські компанії не радять своїм платникам заповнювати гр.4-5 додатка 2 за березень 2015 року, так як є проблема в ДФСУ (на сьогодні всі суми з гр.4 і 5 табл 1 дод2 на карточку п/п попадають з плюсом і відповідно зменшують переплату підприємства). Тобто, по додатку 2 за лютий 2015 податкова мала "витягнути" з особової картки суми БВ в майбутні платежі, так як ми їх відобразили в додатку 2 деки за лютий, і от коли ми заповнюємо гр.4 в додатку 2 вже за березень 2015р., ця сума повторно знімається з особового рахунку.
Так не має бути.
Ну і т.д.

Отримала відповіді:
1. Щодо граф 2-5 в додатку 2 за березень 2015.
В одному листі відповідь така:
Значення графи 14 таблиці 1 додатка 2 до декларації поточного звітного періоду у розрізі звітних періодів переноситься до графи 6 таблиці 1 додатка 2 до декларації за наступний звітний період.
В іншому листі, така:
Значення графи 14 таблиці 1 додатка 2 до декларації поточного звітного періоду у розрізі звітних періодів переноситься до графи 6 (графа 2 + графа 3 + графа 4 + графа 5) таблиці 1 додатка 2 до декларації за наступний звітний період.
2. Щодо відсутності порядку виправлення помилок в додатку 2 - запит розглянуто, відповіді немає (як завжди). Запропонувала їм не мучити нас і не видимувати ніяких сторно з мінусами і плюсами. Простіше щоб було - до уточнення додати новий додаток 2 (такий як має бути) і все.
3. Що робити якщо вже підтверджена реєстраційна сума міняється в сторону зменшення - відповіді можна сказати немає - загальні фрази про уточнення і гр.11. А мене більше цікавить р.31 з мінусом )))
Заповнив в березні гр.4=гр.6=гр.7 з лютневої декларації і зробив все по ланцюжку.Був в податковій сказали що заповнювати гр.4 НЕ ТРЕБА БУЛО, бо все в карточці ПОЗНІМАЛОСЯ. Казали треба було поставити в гр.3. ЧОМУ? Ця графа пов'язана з січнем 2015р.Відповісти не змогли. Я в ШОЦІ від нашої податкової. Які є пропзиції???? Прошу щось порадити,бо голова після спілкування з ними відмовляється працювати.Дякую.#wall#

Аватар користувача
fin_o
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1819
З нами з: 27 червня 2013, 14:23
Дякував (ла): 796 разів
Подякували: 699 разів

Повідомлення fin_o »

Lika27 писав:Люди подскажите , как указывать в назначении платежа НДС?СПС
*;101;;ПДВ за березень 2015р. Назва Вашої компанії (код ЄДРПОУ XXXXXXXX);;;

ZInna
УченикУченик
Повідомлень: 7
З нами з: 16 квітня 2015, 17:08
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення ZInna »

Добрый день. Продублирую еще сюда свой вопрос. Помогите советом, у меня в марте отрицательное значение. Заполнила стр. 19, 22, 22.1, и 24. Понимаю, что вместо 22.1 нужно было заполнить 23 и 23.3. Я так думаю, нужно уточняющий подавать? Или пока формула не работает, можно так оставить? Не очень понимаю значение этой строки с дополнительным полем...

Люлик
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6868
З нами з: 03 жовтня 2012, 07:09
Дякував (ла): 3428 разів
Подякували: 2781 раз

Повідомлення Люлик »

ZInna писав:Добрый день. Продублирую еще сюда свой вопрос. Помогите советом, у меня в марте отрицательное значение. Заполнила стр. 19, 22, 22.1, и 24. Понимаю, что вместо 22.1 нужно было заполнить 23 и 23.3. Я так думаю, нужно уточняющий подавать? Или пока формула не работает, можно так оставить? Не очень понимаю значение этой строки с дополнительным полем...
у Вас должны быть следующие строки - 19, 22 (22.1), 23, 24. Просто как Вы заполнили 24 стр, не заполнив при этом 23. Ведь при заполнении стр. 23 берутся данные со стр. 22 .
Лучше подайте уточненку

ZInna
УченикУченик
Повідомлень: 7
З нами з: 16 квітня 2015, 17:08
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення ZInna »

Спасибо,за ответ. Пробую запонить... такое заполнение, как вы говорите, получается только при заполнении доп. окошка на сумму отр. значения, по-другому не дает поставить ничего в 23 строку. Что это вообще за окошко? В него нужно ставить допустимую для регистрации налоговых сумму на момент подачи декларации?
Я при заполнении руководствовалась этим: http://midas-2002.com.ua/index.php/nds/ ... -2015-goda
( у меня лимит был отрицательный на момент заполнения)

natason
Гуру
Гуру
Повідомлень: 76
З нами з: 07 квітня 2014, 12:36
Дякував (ла): 36 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення natason »

Заповнив в березні гр.4=гр.6=гр.7 з лютневої декларації і зробив все по ланцюжку.Був в податковій сказали що заповнювати гр.4 НЕ ТРЕБА БУЛО, бо все в карточці ПОЗНІМАЛОСЯ. Казали треба було поставити в гр.3. ЧОМУ? Ця графа пов'язана з січнем 2015р.Відповісти не змогли. Я в ШОЦІ від нашої податкової. Які є пропзиції???? Прошу щось порадити,бо голова після спілкування з ними відмовляється працювати.Дякую.Brick wall

В мене та сама біда( Скажіть будь ласка, чи податкова щось порадила?

павелл
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 116
З нами з: 18 березня 2015, 12:15
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 41 раз

Повідомлення павелл »

natason писав:Заповнив в березні гр.4=гр.6=гр.7 з лютневої декларації і зробив все по ланцюжку.Був в податковій сказали що заповнювати гр.4 НЕ ТРЕБА БУЛО, бо все в карточці ПОЗНІМАЛОСЯ. Казали треба було поставити в гр.3. ЧОМУ? Ця графа пов'язана з січнем 2015р.Відповісти не змогли. Я в ШОЦІ від нашої податкової. Які є пропзиції???? Прошу щось порадити,бо голова після спілкування з ними відмовляється працювати.Дякую.Brick wall

В мене та сама біда( Скажіть будь ласка, чи податкова щось порадила?
Та нічого вони самі незнають.Думаю подати УР.Але питання як відкоригувати в дод2 таблицю1???? Поставити (-) в гр.4, а + в гр.3?????????? Треба допомога наших колег.Що хто думає???

Наталья__1982
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3715
З нами з: 15 листопада 2010, 06:46
Дякував (ла): 997 разів
Подякували: 1247 разів

Повідомлення Наталья__1982 »

Люлик писав:
ZInna писав:Добрый день. Продублирую еще сюда свой вопрос. Помогите советом, у меня в марте отрицательное значение. Заполнила стр. 19, 22, 22.1, и 24. Понимаю, что вместо 22.1 нужно было заполнить 23 и 23.3. Я так думаю, нужно уточняющий подавать? Или пока формула не работает, можно так оставить? Не очень понимаю значение этой строки с дополнительным полем...
у Вас должны быть следующие строки - 19, 22 (22.1), 23, 24. Просто как Вы заполнили 24 стр, не заполнив при этом 23. Ведь при заполнении стр. 23 берутся данные со стр. 22 .
Лучше подайте уточненку
так если заполнять и 22 и 22.1, то в 23 сумма не попадет. У меня тоже минус в марте был, и тоже заполняла 19,22,22.1 и 24, в 23 оно и не попало, так как строка =22-22.1, может 22.1 все-таки не заполнять?

Закрито

Повернутись до “Звітність з ПДВ”