Декларация НДС

декларація, уточнення, виправлення помилок
Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

Дополню недостаток:
Ну, придется пережить еще одну проверку по этой сумме (тем, кто ее уже один раз пережил)...

natalka)
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 130
З нами з: 17 січня 2015, 13:59
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 85 разів

Повідомлення natalka) »

Любознательная писав: Лично я вижу так...
а я по-іншому. Це БВ (від'ємне значення) що виникло до 01.02.2015, тому на р/р воно мало б потрапити лише через рядок 30, але точно не через 23.2. Час покаже як воно буде.

І взагалі, дуже все нашвидкоруч впровадили (це я про СЕА і нову звітність) - багато помилок, недопрацювань які ніхто не знає як виправити. Не здивуюсь якщо з 01.07.2015 буде нова форма деки ))). А що, - нове керівництво - нова податкова реформа :)
Ще про "ляпи". Сьогодні думала як заповнити одне уточнення, прочитала ось таке в чинному Порядку:
5. У разі виправлення значення рядка 24 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 25 чи рядка 23, уточнюючий розрахунок подається за один звітний період, в якому вносяться відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому або п’ятому пункту 50.1 статті 50 розділу II Кодексу. Значення графи 6 рядка 24 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується при визначенні значень рядків 21.1 та 24 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.

Цей абзац стосується вже нових декларацій і періоду після 01.02.2015, а рядок 21.1 в новій деці хтось бачить??? І це чинний Порядок(затверджений Наказом Мінфіну, а не просто лист), яким я маю керуватись #rtfm#
Квартальщики "б'ються в істєріці" що їм робити з січнем 2015 року (тоже Мінфін не подумав); платники що помилково заповнили в деці за січень 2015 року рядок 23.2 (а це було бюджетне відшкодування в рахунок погашення зобов'язань з ПДВ в майбутніх періодах) не можуть зараз подати по чинній формі уточнення (тому що немає тепер БВ в майбутні), інші - не знають що робити з боргами на особових рахунках (через заповнення гр.4 в додатку 2 в деках за 02-03.2015). А роз'яснень по-уточненнях ДПІ вже чекають від ДФСУ ще з 20.03.2015, і сумніваюсь що дочекаються... Про "податковий компроміс" краще взагалі промовчу (такого різноманіття трактування норм Закону про компроміс ще не зустрічала....) і т.д.

І ще по самій деці. В більшості платників, в деклараціях за квітень 2015 розділ 4- вже не повинен бути заповнений (це якщо заповнювати по чинному Порядку і по-формулах, зазначених в деках і додатку 2), тому що більшість заявяла все для збільшення реєстраційної суми. Вийде що все знову перенесеться в ІІІ розділ. То в чому тоді суть запровадження ІV розділу в новій формі декларації? Де логіка? Як тепер ідентифікувати все те що буде накопичуватись в 24 рядку? Все будуть автоматично відшкодовувати, чи знову почнеться "пресування" платників по зняттю 24 рядка (як колись вже було). Чи нове трактування норм Кодексу та інших нпа придумають?

Набридли мені всі ці листи, читаю тільки Кодекси, Закони та інші нормативно-правові акти.





natalka)
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 130
З нами з: 17 січня 2015, 13:59
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 85 разів

Повідомлення natalka) »

Любознательная писав:Дополню недостаток:
Ну, придется пережить еще одну проверку по этой сумме (тем, кто ее уже один раз пережил)...
ага, перевірку і 25-50% штраф

Любознательная
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3854
З нами з: 06 травня 2013, 04:38
Дякував (ла): 82 рази
Подякували: 2407 разів

Повідомлення Любознательная »

natalka) писав:
Любознательная писав:Дополню недостаток:
Ну, придется пережить еще одну проверку по этой сумме (тем, кто ее уже один раз пережил)...
ага, перевірку і 25-50% штраф
А основание для штрафа?
Вот Вы иногда меня упрекали в том, что я не даю ссылки первоисточники.
Рассмотрим этот вопрос чисто на основании первоисточника, а именно, Налогового кодекса Украины.

1 положение.
33. За вибором платника податку, який він відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації, непогашені залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, від'ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 цього Кодексу, та залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року:
а) або без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 2001.3 статті 2001 цього Кодексу, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення.
Суми такого від'ємного значення та/або бюджетного відшкодування можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку;
б) або підлягають поверненню платнику у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла станом на 31 січня 2014 року.

Действия от применения этого положения:
Сумма, тупо залетает в налоговый кредит того отчетного месяца, когда было получено такое "збільшення" (Заявление писалось под букву "а"), то есть, эта цифра становится полновластной хозяйкой налогового кредита этого нового месяца (звітного (податкового)).

2 положение:
200.1. Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

3 положение:
200.4. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Вывод:
Если бы мне пришел письменный запрос, то, даже включив фискальную логику, я не вижу возможности перекрыть предложенную методику решения проблемы. При этом, не вижу ни согласно положениям, изложенным в письме от 06.03.2015 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17, ни согласно положениям Налогового кодекса Украины.

Olenkabuh
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 187
З нами з: 22 липня 2011, 01:12
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 15 разів

Повідомлення Olenkabuh »

SSV писав:
Эти реестры писав:
Барбариска писав:

Заявляют только неучтённый. А учтённый в текущих обязательствах не попадает в СЕА.
Отож!!!В довидке ДПА на мой вопрос как попадет в СЕА учтенный в обязательства минус (который не был заявлен) или РК к НН за период до 01.02.2015, впадают в ступор, теряются, бросают трубку. Одна только консультант честно сказала - да, сумма пропадает, но это будет один раз!!))))Если у меня по фирме РК к НН минус 600тис. и учтенная 24 строка не заявленная минус 600тис., то строка 2 в витяге про стан рахунку - минус 1200тис. Т.е., чтобы зарег нн с 01.07.2015 мне нужно положить на спец счет 1200тис?!!!!Бред какой!!!Я думаю они должны как то это учесть с 01.07.2015! Надеюсь!!!#rtfm#
никак не попадут, к сожалению (((
я думаю, это сделано специально.
У меня такая же ситуация. Я теперь понимаю, что надо было не декларировать в счет уменьшения обязательств, а платить НДС и ставить все в Додаток №2. Мой вопрос к коллегам по несчастью: может нам подать уточненки за февраль и вытянуть эту сумму? Ну заплатим штраф 3% и сбросим на спец. счет деньги, но это будет меньше, чем потеря этой суммы? Как вы думаете?

bolya2009
Оракул
Оракул
Повідомлень: 201
З нами з: 06 квітня 2015, 12:32
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 40 разів

Повідомлення bolya2009 »

Olenkabuh писав:
SSV писав:
Эти реестры писав: Отож!!!В довидке ДПА на мой вопрос как попадет в СЕА учтенный в обязательства минус (который не был заявлен) или РК к НН за период до 01.02.2015, впадают в ступор, теряются, бросают трубку. Одна только консультант честно сказала - да, сумма пропадает, но это будет один раз!!))))Если у меня по фирме РК к НН минус 600тис. и учтенная 24 строка не заявленная минус 600тис., то строка 2 в витяге про стан рахунку - минус 1200тис. Т.е., чтобы зарег нн с 01.07.2015 мне нужно положить на спец счет 1200тис?!!!!Бред какой!!!Я думаю они должны как то это учесть с 01.07.2015! Надеюсь!!!#rtfm#
никак не попадут, к сожалению (((
я думаю, это сделано специально.
У меня такая же ситуация. Я теперь понимаю, что надо было не декларировать в счет уменьшения обязательств, а платить НДС и ставить все в Додаток №2. Мой вопрос к коллегам по несчастью: может нам подать уточненки за февраль и вытянуть эту сумму? Ну заплатим штраф 3% и сбросим на спец. счет деньги, но это будет меньше, чем потеря этой суммы? Как вы думаете?
Думаю, что уточненка уже не поможет
Сложные теперь взаимоотношения у уточненки и у СЭА
У нас например таким образом "слямзили" почти 109 тысяч. Которые не было возможности уплатить в феврале, да и сейчас нет столько наличности.....

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4345
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 8079 разів
Подякували: 6387 разів

Повідомлення Вероніка »

Скажите, пожалуйста, что-то я никак не могу выстроить для себя алгоритм.

Мне надо сдать уточнёнки за октябрь 2014 года - март 2015 года. Уточняется дод. 5. Я делаю уточняющую самостоятельный документ за каждый месяц и дод. 5.

Первый вопрос: после сдачи уточнёнки за февраль - как будет выглядеть моя декларация, а именно дод. 2?

Как будет выглядеть после всех уточнёнок декларация уточняющая, которую я должна подать за март?

Исовсем уж не понимаю. как будет выглядеть декларация за апрель. Что у меня будет в дод. 2, если замарт я раздел "а" и "б" не заполняла?

П.С. У меня идёт "минус" по всем декларациям. Он там был,после сдачи уточнёнок он ещё усугубится.


Простодаша
Гений
Гений
Повідомлень: 407
З нами з: 22 вересня 2013, 20:03
Дякував (ла): 95 разів
Подякували: 20 разів

Повідомлення Простодаша »

Народ подскажите НДС счета в полной мере заработают с 01.07.15, т.е. если я налоговую выпишу 30.06.15 и заегистрирую 30.06.15 то на НДС счет не плачу если же 01.07.15 то уже надо ложить деньги на НДС счет?

ИРИНА_ОК
Оракул
Оракул
Повідомлень: 241
З нами з: 29 січня 2013, 06:25
Дякував (ла): 62 рази
Подякували: 75 разів

Повідомлення ИРИНА_ОК »

Простодаша писав:Народ подскажите НДС счета в полной мере заработают с 01.07.15, т.е. если я налоговую выпишу 30.06.15 и заегистрирую 30.06.15 то на НДС счет не плачу если же 01.07.15 то уже надо ложить деньги на НДС счет?
Да

Простодаша
Гений
Гений
Повідомлень: 407
З нами з: 22 вересня 2013, 20:03
Дякував (ла): 95 разів
Подякували: 20 разів

Повідомлення Простодаша »

ИРИНА_ОК писав:
Простодаша писав:Народ подскажите НДС счета в полной мере заработают с 01.07.15, т.е. если я налоговую выпишу 30.06.15 и заегистрирую 30.06.15 то на НДС счет не плачу если же 01.07.15 то уже надо ложить деньги на НДС счет?
Да
Думала хоть 15 дней оставят, 30.06 рабочий день заканчивается в 12 ночи#thank2#Спасибо!

Закрито

Повернутись до “Звітність з ПДВ”