Заробітна плата

Викомакс
Оракул
Оракул
Повідомлень: 228
З нами з: 16 серпня 2013, 15:20
Дякував (ла): 49 разів
Подякували: 115 разів

Повідомлення Викомакс »

@Лиса писав:
buhgalter Tanya писав:
@Лиса писав: подскажите пожалуйста #blush#
если оклад на 1в штатном например 1000грн..вы принимаете на 0,5 ставки то оклад будет 500грн и соответственно-250грн на 0,25 ставки
я так все время и делала пока позавчера не проверили меня с управления труда и сказали что не верно надо так 1000/норму*кол. отраб. часов, в обічніх месяцах я и выхожу на 500,00 грн. а в те месяца где сокращенный раб. день например январь,16г. 1000/151*76=503,31 а не 500,00. Вот я бы и хотела узнать каким нормативным актом это регулируется. Они требуют доначислить ЗП работников за 2 последних года. может можно этого как то избежать.
КЗпПУ Стаття 97. Оплата працi на пiдприємствах, в установах i органiзацiях

Оплата працi працiвникiв здiйснюється за погодинною, вiдрядною або iншими системами оплати працi. Оплата може провадитися за результатами iндивiдуальних i колективних робiт.

Я так розумію, що вони розглядають це як погодинна оплата праці. Але якщо у вас на підприємстві система оплати праці оклад по днях, то логічно обчислювати так, як ви робили. Дійсно, якщо у працівника 20-годинний робочий тиждень, а не 40-годинний, то хіба доречно обчислювати так як пропонує інспекція?

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

@Лиса писав:
Татьяна ТС писав:
@Лиса писав: я так все время и делала пока позавчера не проверили меня с управления труда и сказали что не верно надо так 1000/норму*кол. отраб. часов, в обічніх месяцах я и выхожу на 500,00 грн. а в те месяца где сокращенный раб. день например январь,16г. 1000/151*76=503,31 а не 500,00. Вот я бы и хотела узнать каким нормативным актом это регулируется. Они требуют доначислить ЗП работников за 2 последних года. может можно этого как то избежать.
А їм таке питання задавали: Яким документом вони керуються?
Тут https://buhgalter.com.ua/dovidnik/prats ... -2016-rik/
в нормах тривалості робочого часу можна подивитись години при 20-годинному робочому тижні, тобто на 0,5 оклада. В ті місяці, де є скорочений робочий день, округлення іде в більшу сторону. Мені здається потрібно правильно в табелі писати години і тоді буде рівно 0,5 оклада
Каким документом не говорили еще пишут акт
Вы имеете ввиду сократить на час или на 0,5 часса? можно разве так ставить в табеле не "4" а 3,5" ???
Ні не 3,5, а згідно норм , в таблиці рядок при 20-годинному робочому тижні, в день виходить рівно по 4 години

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

Татьяна ТС писав:
@Лиса писав:
Татьяна ТС писав: А їм таке питання задавали: Яким документом вони керуються?
Тут https://buhgalter.com.ua/dovidnik/prats ... -2016-rik/
в нормах тривалості робочого часу можна подивитись години при 20-годинному робочому тижні, тобто на 0,5 оклада. В ті місяці, де є скорочений робочий день, округлення іде в більшу сторону. Мені здається потрібно правильно в табелі писати години і тоді буде рівно 0,5 оклада
Каким документом не говорили еще пишут акт
Вы имеете ввиду сократить на час или на 0,5 часса? можно разве так ставить в табеле не "4" а 3,5" ???
Ні не 3,5, а згідно норм , в таблиці рядок при 20-годинному робочому тижні, в день виходить рівно по 4 години
так у меня так и есть, и часы так выходят как надо а вот с оплатой не выходит, т.к. считается исходя с общей нормы.

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

@Лиса писав:так у меня так и есть, и часы так выходят как надо а вот с оплатой не выходит, т.к. считается исходя с общей нормы.
Знову питання: Яким документом Управління праці керується?
Якщо брати за рік, наприклад 2016, - норма 2003 години при 40-год. /2 = 1001,5 годин. При 20-год - 1004 годин. Різниця в рік аж 2,5 години.
А вам припис дали про донарахування?

@Лиса
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1238
З нами з: 28 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 413 разів
Подякували: 346 разів

Повідомлення @Лиса »

Татьяна ТС писав:
@Лиса писав:так у меня так и есть, и часы так выходят как надо а вот с оплатой не выходит, т.к. считается исходя с общей нормы.
Знову питання: Яким документом Управління праці керується?
Якщо брати за рік, наприклад 2016, - норма 2003 години при 40-год. /2 = 1001,5 годин. При 20-год - 1004 годин. Різниця в рік аж 2,5 години.
А вам припис дали про донарахування?
проверяла слава Богу не инспекция труда, а управление труда, они дают рекомендации и через месяц надо им ответить, пока еще нету у меня этих рекомендаций проверка была позавчера, что туда напишут не знаю, но сказала что надо исправить за 2015-16года еще и компенсацию выплатить за несвоевременно выплаченную ЗП.

Ксюша_Ксюша
УченикУченик
Повідомлень: 5
З нами з: 27 травня 2016, 16:38
Подякували: 2 рази

Повідомлення Ксюша_Ксюша »

Как я понимаю, у них претензия не к количеству отработанных часов, а к стоимости 1 рабочего часа. У себя считаю, как они пишут. (у меня почасовка)

Лена777
Оракул
Оракул
Повідомлень: 208
З нами з: 10 січня 2014, 20:08
Дякував (ла): 124 рази
Подякували: 32 рази

Повідомлення Лена777 »

Подскажите, пожалуйста, если работники приняты в Киеве (торговля в магазине), а фирма зарегистрирована во Львове, налоги с зарплаты платить надо по месту регистрации фирмы или по месту работы работников?

Татьяна ТС
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2015, 14:58
Дякував (ла): 370 разів
Подякували: 1089 разів

Повідомлення Татьяна ТС »

Лена777 писав:Подскажите, пожалуйста, если работники приняты в Киеве (торговля в магазине), а фирма зарегистрирована во Львове, налоги с зарплаты платить надо по месту регистрации фирмы или по месту работы работников?
Якщо це НЕ відокремлений підрозділ, то платите за місцем реєстрації юридичної особи.
Якщо відокремлений - з реєстрацією в ЄДР - то за його місцем реєстрації

ПКУ детальніше - стаття 168.4,
стаття 14.1.30. "відокремлені підрозділи - у значенні, визначеному Цивільним кодексом України та Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". Для розділу IV цього Кодексу - у визначенні Господарського кодексу України; "

Господарський кодекс стаття 64
"4. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону."

Новичок
Мудрец
Мудрец
Повідомлень: 121
З нами з: 27 квітня 2011, 11:50
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Новичок »

Работник со служебного телефона звонил по межгороду. Факт звонка он не отрицает, но в кассу деньги не вносит. Может ли бухгалтер удержать эту сумму из зарплаты?

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4143
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 669 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

Новичок писав:Работник со служебного телефона звонил по межгороду. Факт звонка он не отрицает, но в кассу деньги не вносит. Может ли бухгалтер удержать эту сумму из зарплаты?
конечно может,проще в кассу, т.к. с зп можно удерживать не больше 20% ЗП ( статьи КЗоТ ст.127 (п3), 128 (размеры удержаний), 136 КЗоТ (порядок возмещения) ). А если в кассу, то работник тем самым признает свой звонок не в хоз. дея-ти, но и объяснительная от него не помешает.

Відповісти

Повернутись до “Зарплата, індексація”