Штраф по ПДВ - помогите разобраться

Розділ V ПКУ
Відповісти
Ф
Профи
Повідомлень: 44
З нами з: 31 березня 2012, 05:33
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Ф »

Ситуация. (цифры образно) Подала декларацию по ПДВ за июль до 20 августа - как положено. Потом нашла ошибку (делала в ручную, и забыла заполнить рядок 25 - обязательства) 23 августа подала уточняющую за июль. Срок платы ПДВ за июль до 30 августа и я ПДВ заплатила 27 августа.
Звонит инспектор и говорит - что я должна была платить в день подачи уточняющей декларации и мне насчитали штраф в размере 10 %.
Читаю ПК п.50.1 ... надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми. Я так поняла что у меня еще не было суммы недоплаты на момент подачи уточняющего расчета ( т.к. срок оплаты ПДВ еще не наступил).
Вопрос - кто прав? #g_mad#

IN_NOCHKA
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2435
З нами з: 17 січня 2010, 05:54
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 1085 разів

Повідомлення IN_NOCHKA »

Ніде в законах ви не знайдете що плотити потрібно до/або під час подачі уточнюючого розрахунку. Це не тільки ДПА таке вимагає

Ф
Профи
Повідомлень: 44
З нами з: 31 березня 2012, 05:33
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Ф »

так мне инспектор говорит, что платить надо было в день подачи уточняющего, но ведь у меня еще не настал срок уплаты ндс, значит не было и недоплаты в бюджет

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 17910
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 1676 разів
Подякували: 9721 раз

Повідомлення Popen »

IN_NOCHKA писав:Ніде в законах ви не знайдете що плотити потрібно до/або під час подачі уточнюючого розрахунку. Це не тільки ДПА таке вимагає
" 50.1. ...а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку..."
Полагаю, что союз "i" в этом контексте предполагает совершение двух действий одновременно...

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 17910
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 1676 разів
Подякували: 9721 раз

Повідомлення Popen »

Ф писав:так мне инспектор говорит, что платить надо было в день подачи уточняющего, но ведь у меня еще не настал срок уплаты ндс, значит не было и недоплаты в бюджет
Не нужно путать срок оплаты текущих платежей и срок оплаты при самоисправлении (см. выше).
Если не выполняется эти условия "подача и оплата", то факт самоисправления можно считать несвершившимся и тогда уже ГНИ сама начислит 25%.

Levenya
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2016
З нами з: 12 грудня 2011, 09:40
Дякував (ла): 1458 разів
Подякували: 1168 разів

Повідомлення Levenya »

При подаче уточняющего расчета по налогу на прибыль согласно п. 50.1 НКУ начисляется штраф 3% от суммы недоплаты. Где найти определение термина «недоплата», что подразумевается под этим словом согласно НКУ?

Відповідно п. 50.1. ст. 50 ПКУ, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такого розрахунку, якщо відповідні уточнені показники зазначає у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Підпункт 14.1.156. ст. 14 ПКУ говорить: податкове зобов’язання — сума коштів, яку платник податків, у т. ч. податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, у порядку та строки, визначені податковим законодавством (у т. ч. сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Таким чином, недоплатою є заниження податкового зобов’язання.

В таком случае они правы... Если рассматривать "недоплату" как недоначисление, а не "недоплату"#umbr#

Вероніка
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4283
З нами з: 02 червня 2012, 09:16
Дякував (ла): 7989 разів
Подякували: 6381 раз

Повідомлення Вероніка »

Девочки, такая ситуация. Только что увидела, что не выписала одну налоговую за август. НДС уже оплачен. Как Вы думаете, если я завтра оплачу эту сумму и вечером подам уточнёнку, что мне ещё надо платить, и надо ли. Ведь срок платежа НДС за август - завтра.

Evelina
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 5236
З нами з: 04 березня 2011, 08:00
Дякував (ла): 1292 рази
Подякували: 1626 разів

Повідомлення Evelina »

Вероніка писав:Девочки, такая ситуация. Только что увидела, что не выписала одну налоговую за август. НДС уже оплачен. Как Вы думаете, если я завтра оплачу эту сумму и вечером подам уточнёнку, что мне ещё надо платить, и надо ли. Ведь срок платежа НДС за август - завтра.
недоимку+штраф, только пеню не надо. а штраф будет, т.к. срок подачи декларации прошел.

Tani02
Гуру
Гуру
Повідомлень: 71
З нами з: 02 червня 2011, 04:42
Дякував (ла): 13 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення Tani02 »

Девочки помогите разобраться: Подала уточненку по НДС за июль 2011, из-за ошибки в контрагенте (было ООО "А" а надо было другое предприятие ООО НВФ "А", окпо у них разное отличие только в "НВФ" ). Налоговая сказала снять эту налоговую самостоятельно а то они придут и снимут сами со штрафом, говорят что это замена контрагента (они в этом правы) прошло 365 дней и я не имею права уточнять. Хотя расхождение по ндс есть а в реестре указана правильная сумма и правильный номер налоговой накладной

Лапа
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 6158
З нами з: 30 грудня 2011, 00:59
Дякував (ла): 7020 разів
Подякували: 4423 рази

Повідомлення Лапа »

Tani02 писав: прошло 365 дней и я не имею права уточнять.
А с какого это перепугу. Вы можете учочнять период в 1095 дней.
Просто будет у Вас самостоятельный документ.
УР+Дод5

Відповісти

Повернутись до “ПДВ”