Податок на землю і оренда землі

Розділ XII ПКУ
Відповісти
Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3440 разів

Повідомлення Берса »

Помогите, пожалуйста, кто знает. просто я раньше никогда не сталкивалась с землей. На предприятии есть земля в аренде, ее сейчас должны выкупить и надо будет платить не аренду а налог на землю. Как сдать отчетность и в какие сроки? Ведь в январе сдавали как аренда земли ( так вроде бы другие ставки). Как вообще считаются налог и аренда? Перед этим сдавала предыдущий бухгалтер.

firma_k
Ученик
Повідомлень: 8
З нами з: 14 жовтня 2011, 02:45

Повідомлення firma_k »

Подскажите Вы разобрались в этом вопросе? Предстоит таже процедура....

Берса
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8478
З нами з: 23 березня 2011, 09:48
Дякував (ла): 2198 разів
Подякували: 3440 разів

Повідомлення Берса »

firma_k писав:Подскажите Вы разобрались в этом вопросе? Предстоит таже процедура....
Разобралась. Отчет одинаковый только на титулке надо крестик ставит в нужном квадрате-аренда или налог. Сдала уточненку- сельский совет прислал ставки.

Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2135 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

ПОМОГИТЕ - столкнулась с ФЛП, который имеет в собст.землю (коммерческое исп-ние) - и дека по земле не сдавалась, а это за 2008,2009, 2010,2011 годы
- КАК самому ИСПРАВИТЬ СИТУАЦИЮ ЗА столь длительный срок? - не могу спрашивать свою ГНИ, - сразу "накроют" штрафами....

Биба
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1350
З нами з: 21 липня 2011, 12:49
Дякував (ла): 41 раз
Подякували: 194 рази

Повідомлення Биба »

Лилия-НИКА писав:ПОМОГИТЕ - столкнулась с ФЛП, который имеет в собст.землю (коммерческое исп-ние) - и дека по земле не сдавалась, а это за 2008,2009, 2010,2011 годы
- КАК самому ИСПРАВИТЬ СИТУАЦИЮ ЗА столь длительный срок? - не могу спрашивать свою ГНИ, - сразу "накроют" штрафами....
Платник єдиного податку застосовує спрощену систему оподаткування є власником землі, землю використовує в господарській діяльності, чи повинен платник єдиного податку сплачувати земельний податок.

Відповідь: Суб'єкти підприємницької діяльності, які перейшли на спрощену систему оподаткування, не є платниками низки податків і зборів (обов'язкових платежів), зокрема земельного податку.
Абзацом п'ятим частини першої ст. 6 Указу Президента України , у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99, (далі - Указ № 727/98) визначено, що суб'єкт малого підприємництва, який перейшов на сплату єдиного податку, не є платником плати (податку) за землю.
Відповідно до п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 р. № 507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727" (далі - постанова № 507) суб'єкт малого підприємництва, який згідно з абзацом п'ятим частини першої ст. 6 зазначеного Указу не є платником плати (податку) за землю, звільняється від плати (податку) за землю лише за земельні ділянки, які використовуються ним для провадження підприємницької діяльності.
Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV).
Суб'єктами малого підприємництва, як передбачено Законом України від 19.10.2000 р. № 2063-III "Про підтримку малого підприємництва", є фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, та юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми власності. Цим Законом визначено державну підтримку малого підприємництва, зокрема застосування суб'єктами господарювання спрощеної системи оподаткування поряд з діючою загальною системою оподаткування на вибір суб'єкта малого підприємництва.
Використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати за землю. Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Отже, СПД - платник єдиного податку, який є власником землі або землекористувачем (не орендарем земельної ділянки), не сплачує земельний податок до бюджету лише за ті земельні ділянки, які використовуються ним у власній господарській діяльності з метою отримання прибутку.
Щодо сплати орендної плати за землю, то орендар повинен сплачувати її до бюджету згідно з укладеним з відповідною радою чи відповідним органом виконавчої влади договором оренди земельної ділянки.
Таким чином, СПД - платник єдиного податку, який є орендарем земельної ділянки державної або комунальної власності, повинен сплачувати до бюджету орендну плату за зазначені земельні ділянки.
Якщо СПД - платник єдиного податку здає в оренду земельну ділянку, то він повинен бути власником такої земельної ділянки, оскільки орендодавцями земель є як відповідні сільські, селищні, міські ради та відповідні органи виконавчої влади, так і власники земельних ділянок.

Котя
Гений
Гений
Повідомлень: 304
З нами з: 19 серпня 2010, 02:09
Дякував (ла): 34 рази
Подякували: 23 рази

Повідомлення Котя »

Лилия-НИКА писав:ПОМОГИТЕ - столкнулась с ФЛП, который имеет в собст.землю (коммерческое исп-ние) - и дека по земле не сдавалась, а это за 2008,2009, 2010,2011 годы
- КАК самому ИСПРАВИТЬ СИТУАЦИЮ ЗА столь длительный срок? - не могу спрашивать свою ГНИ, - сразу "накроют" штрафами....
Была та же ситуация: 2008,2009,2010 не сдавался. Подала 2011 год в начале года + купили принтер в ГНИ (по их просьбе) и все. Был налог на землю, суммы не большие.

Лилия-НИКА
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3873
З нами з: 08 серпня 2011, 10:16
Дякував (ла): 968 разів
Подякували: 2135 разів

Повідомлення Лилия-НИКА »

БИБА, СПАСИБО ЗА ОТВЕТ, НО это не единщик, а ФЛП все годы на общей сист. - поэтому тут однозначно должны были быть деки, как теперь быть...?

Annad
Знаток
Повідомлень: 12
З нами з: 09 грудня 2011, 08:11

Повідомлення Annad »

Как рассчитать количество дней недоимки по налогу на землю при сдаче уточн. декларации в декабре 2011 за 2011 год?

инспектор
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 684
З нами з: 16 лютого 2011, 14:33
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 27 разів

Повідомлення инспектор »

Как рассчитать количество дней недоимки по налогу на землю при сдаче уточн. декларации в декабре 2011 за 2011 год?

Для чего это нужно?

Darina
Гений
Гений
Повідомлень: 422
З нами з: 25 листопада 2011, 07:22
Дякував (ла): 127 разів
Подякували: 18 разів

Повідомлення Darina »

Спасибо! Уже нашла!

Відповісти

Повернутись до “Податок на майно”