Безнадежная дебиторская задолженность в НКУ

Розділ III ПКУ
Відповісти
Сонце
Мастер
Мастер
Повідомлень: 54
З нами з: 04 квітня 2011, 06:29
Подякували: 1 раз

Повідомлення Сонце »

Огромная просьба помочь по безнадежной задолженности.
Я "продавец" оказала услуги по договору 11.2008 и 12.2008 году, согласно актов выпол.работ на общую сумму 12 тыс.гр в т.ч НДС 2 тыс.грн.
от них есть гарантийное письмо на погашение до 15.12.2008 года. Денег не получили
1. Подали в Хозяйственный ссуд - получили решение от 20.05.10 года в нашу пользу. (на сумму 14462 гр =12 тыс.+ 2 тыс адвокатские+ 462 грн гос.пошлина)
2. Потом получаем постановление на принудительное исполнение от 21.07.10 года
3. Теперь я получила от 08.02.12 года Постановление о прекращение исполнител. внедрения в связи с постановление Хозяйст.суда от 11.01.2012 года Истец-обьявлен банкротом

Я ни каких действий не по бух.учету не по налоговому учету не делала не 2010 не 2011 году.
Как я понимаю , я не могу теперь воспользоваться увеличением затрат через дополнение ІВ ст. 06.5.4 ,так как я не создала ранне резерва . И НДС тоже не могу снять. ???
Или могу ? Согласно пп.14.1.11 НК по ликвидации постановление от 08.02.12 или у меня первым был срок исковой давности 15.12.11 и я про шляпила? Помогите пожалуйста разобраться ,у меня нет опыта а директор требует вплоть до увольнения .

kovalspirt
Знаток
Повідомлень: 10
З нами з: 11 травня 2011, 10:36

Повідомлення kovalspirt »

Поскольку обявлен банкротом ВЫ должны подать заяву на внесения в реестр кредиторов, чтоб не пропустить строк, иначе можна будет списать сумму.

Annushka^_^
Гений
Гений
Повідомлень: 313
З нами з: 19 грудня 2011, 04:38
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Annushka^_^ »

Похожая ситуация: должника признали банкрутом в ноябре 2010г.! могу ли я (1 кв.2012) сумму долга списать на расход и отразить в дод. ІВ "Сума врег.(безнад) заборг."?
у кого есть информация по поводу правильности списания и оформления БДЗ с введение НКУ большая просьба дать ссылку или совет!)

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7565
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1609 разів
Подякували: 5950 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Annushka^_^ писав:Похожая ситуация: должника признали банкрутом в ноябре 2010г.! могу ли я (1 кв.2012) сумму долга списать на расход и отразить в дод. ІВ "Сума врег.(безнад) заборг."?
у кого есть информация по поводу правильности списания и оформления БДЗ с введение НКУ большая просьба дать ссылку или совет!)
Сама, если честно, с вашей ситуацией не сталкивалась. Почитайте ст.159 НКУ и Стандарт БО 10. И что же вы так долго думали, если он банкрот с 2010 года ?

Annushka^_^
Гений
Гений
Повідомлень: 313
З нами з: 19 грудня 2011, 04:38
Дякував (ла): 40 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Annushka^_^ »

Спасибо!
я начинающий бухгалтер, устр. на работу несколько мес. назад, директор вспомнил о долге, сказал что то с ним сделать...)) а как правильно это сделать пытаюсь разобраться..

tamara.t13
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 751
З нами з: 04 травня 2011, 08:21
Дякував (ла): 57 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення tamara.t13 »

Я тоже уже задавала вопрос на эту тему но никто толком не ответил.
У меня пока ситуация другая. Выиграли дело в суде. Дальше какие действия? Пока дело находится у судебных исполнителей. Мне что то в налоговом учете показывать надо?

MASANDRA
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 91
З нами з: 23 листопада 2011, 03:55
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення MASANDRA »

а подскажите, пожалуйста, у нас на фирме есть дебиторская задолженность с 2008-2009 года, я хочу их отразить как безнадежную дебиторскую задолженность и отнести на доходы предприятия - сумма там небольшая, но то что висят эти суммы - некрасиво :) да и документов мы уже не дождемся, не факт что эти компании еще есть.
Интересует меня должна ли я какие-то документы подготовить или могу сразу сделать проводку на 944? И как в декларации это отражается?

cometa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3523
З нами з: 14 березня 2012, 01:31
Дякував (ла): 2622 рази
Подякували: 1880 разів

Повідомлення cometa »

Я пишу бухгалтерскую справку и отношу на 944.

Что касается налога на прибыль.


Питання:Як відображається в податковому обліку покупця дебіторська заборгованість щодо попередньої оплати за товари (роботи, послуги), якщо заходи по стягненню заборгованості не вживались (вживались) та термін позовної давності спливає після 01.04.2011?


   Відповідь:Коротка відповідь : Якщо до 01.04.2011 платник податку перераховував попередню плату за товари (роботи, послуги) та протягом терміну позовної давності їх не отримав, то незалежно від того було проведено таким платником податку претензійно-позовну роботу чи ні, після закінчення строку позовної давності сума попередньої оплати за товари (роботи, послуги) в податковому обліку не відображається.

Повна відповідь : Підпунктом.11.2.1 п. 11.2 ст.11 Закону України від 28 грудня 1994року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі – Закон №334), який діяв до 01.04.2011, було визначено, що датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку; або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг). Згідно з пп.11.2.3 Закону №334 датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які є: а) нерезидентами; б) резидентами, які сплачують цей податок за ставкою нижчою, ніж зазначена у статті 10 цього Закону (крім платників податку, зазначених у пункті 7.2 статті 7 цього Закону), або сплачують цей податок у складі єдиного чи фіксованого податку чи є звільненими від сплати цього податку або не є його суб'єктами згідно із законодавством, - є дата оприбуткування платником податку товарів (а при їх імпорті - також робіт (послуг), супутніх чи допоміжних такому імпорту товарів), а для робіт (послуг), - дата їх фактичного отримання від таких осіб, незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової).
Тобто, якщо до 01.04.2011 платник податку перераховував попередню плату за товари (роботи, послуги) звичайному платнику податку на прибуток, то датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) такого платника податку вважалася дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку. Відповідно до пп.14.1.11 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі - ПКУ) заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності є безнадійною допомогою. Сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою (пп.14.1.257 п.14.1 ст.14 ПКУ) Витрати платника податку згідно з пп.14.1.27 п.14.1 ст.14 ПКУ – це сума будь-яких витрат у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником). Під господарською діяльністю на підставі пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 ПКУ розуміють діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу. Підпунктом 139.1.1 п.139.1 ст.139 ПКУ визначено, що не включаються до складу витрат та не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності (крім благодійних внесків та пожертвувань неприбутковим організаціям, визначених ст. 157 ПКУ), у т.ч. витрати на фінансування особистих потреб фізичних осіб за винятком виплат, передбачених ст. 142 і ст. 143 ПКУ та в інших випадках, передбачених нормами розділу ІІІ ПКУ. Отже, відповідно до норм ПКУ якщо протягом терміну позовної давності платник податку не отримав товари (роботи, послуги), то після закінчення строку позовної давності сума заборгованості покупця щодо виданого ним авансу вважається безповоротною фінансовою допомогою. Суми наданої безповоротної фінансової допомоги не включаються до складу витрат платника податку – надавача допомоги Таким чином, якщо до 01.04.2011 платник податку перераховував попередню плату за товари (роботи, послуги) та протягом терміну позовної давності їх не отримав, то незалежно від того було проведено таким платником податку претензійно-позовну роботу чи ні, після закінчення строку позовної давності сума попередньої оплати за товари (роботи, послуги) в податковому обліку не відображається. При цьому якщо відповідно до Закону №334 платник податку включив суми попередньої оплати за товари (роботи, послуги) до складу валових витрат, то після закінчення строку позовної давності на підставі норм ПКУ зменшення витрат на зазначену суму не здійснюється.

MASANDRA
Мыслитель
Мыслитель
Повідомлень: 91
З нами з: 23 листопада 2011, 03:55
Дякував (ла): 50 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення MASANDRA »

Огромное спасибо! :)
А может у Вас была и кредиторская задолженность.
Ситуация такая: оплатили 100 - получили акт на 100, через время к нам зашло от поставщиков 20, и прислали акт сверки и новый акт выполненных работ.
Получается у меня 20 и я их в доходы должна отобразить? расчеты с этим поставщиком происходили в 2009 году.

tamara.t13
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 751
З нами з: 04 травня 2011, 08:21
Дякував (ла): 57 разів
Подякували: 80 разів

Повідомлення tamara.t13 »

Я что то не поняла. 20 єто вам поставщики на расчетный счет вернули? Акт в конце концов на какую сумму был?

Відповісти

Повернутись до “Податок на прибуток”