Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Об отдельных изменениях в законодательстве об упрощенной системе налогообложения

Об отдельных изменениях в законодательстве об упрощенной системе налогообложения   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 18.01.2016 р. № 1527/7/99-99-17-02-02-17
   
   Про окремі зміни у законодавстві щодо спрощеної системи оподаткування

   
   
(з урахуванням змін, внесенних листом ДФСУ від 18.01.2016 р. № 1867/7/99-99-17-02-02-17)

   
   З метою створення максимально сприятливих умов для безперебійного та якісного обслуговування платників податків інформуємо про окремі зміни у законодавстві, зокрема, пов'язані з адмініструванням єдиного податку.
   
   Так, Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі — Закон), який набрав чинності з 01 січня 2016 року, фізичні особи -підприємці мають право застосовувати спрощену систему оподаткування як платники єдиного податку третьої групи при граничному обсязі доходу за рік від здійснення підприємницької діяльності, що не перевищує 5 млн гривень.
   
   Суб'єкти господарювання - фізичні особи - платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн., не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році.
   
   Водночас, якщо фізичні особи - підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі платники будуть зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення

   
   Також повідомляємо про зміну відсоткових ставок єдиного податку для платників третьої групи, які з 01.01.2016 встановлені у розмірі:
   
   З відс. доходу — у разі сплати податку на додану вартість;
   
   5 відс. доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
   
   При цьому фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок з доходів, отриманих протягом 2015 року, за ставками, що застосовувались до 01.01.2016 (2 відс. доходу — у разі сплати податку на додану вартість, 4 відс. доходу — у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку).
   
   У разі отримання у 2015 році доходу понад 20 млн грн., до суми перевищення застосовується ставка 15 відс. (п. 293.8 ст. 293 ПКУ).
   
   Звертаємо увагу, що не відбулося змін у частині реєстрації суб'єктів господарювання платниками спрощеної системи оподаткування. Реєстрація платників єдиного податку здійснюється на підставі:
   
   реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів ДФС;
   
   електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів ДФС одночасно із відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи — підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців»;
   
   реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
   
   Щодо здійснення контролю за своєчасністю та достовірністю даних у реєстрі платників єдиного податку. Наголошуємо, що у процедурі та строках реєстрації платників єдиного податку з 1 січня 2016 року не відбулося жодних змін.
   
   Отже, у разі відсутності визначених ПКУ підстав для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку, контролюючий орган зобов'язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку.
   
   У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку необхідно надати протягом двох робочих днів з дня подання платником заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб'єктом господарювання у встановленому порядку.
   
   Видача витягів з реєстру здійснюється безоплатно та за бажанням платників єдиного податку, але не є обов'язковою умовою при реєстрації. З метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців та власному офіційному веб-порталі ДФС України оприлюднюються щоденно дані з реєстру платників єдиного податку.
   
   До прийняття нормативно-правових актів згідно з внесеними змінами до ПКУ та у разі потреби за зверненням платника контролюючий орган повинен надавати витяг на підставі відповідного запиту, при цьому строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
   
   Доручаємо довести зазначений лист до підпорядкованих органів ДФС та платників податків.
   
   Голова
P.M. Насіров

   
   

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам