Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Относительно представления декларации с уточнением сумм налога в случае принятия органом местного самоуправления в течение года решения об изменениях ставок и льгот по налогу на недвижимое имущество, отличное от земельного участка, на 2015 год

Относительно представления декларации с уточнением сумм налога в случае принятия органом местного самоуправления в течение года решения об изменениях ставок и льгот по налогу на недвижимое имущество, отличное от земельного участка, на 2015 год   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 30.10.2015 р. № 819/06-30-17-01-42

   Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області розглянувши звернення платника податків та відповідно до ст. 191 та ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) (далі – ПКУ) в межах компетенції по суті порушеного питання повідомляє наступне.
   
   3 01.01.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі - Закон № 71).
   
   Відповідно до п. 12.4 ст. 12 ПКУ, до повноважень сільських, селищних, міських рад належить встановлення ставок місцевих податків та зборів у межах ставок, встановлених ПКУ.
   
   Законом № 71 передбачено, що місцеві ради обов'язково вирішують питання щодо встановлення податку на майно (в частині податку на майно, відмінне від земельної ділянки).
   
   Нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами є офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів (п. 12.5 ст. 12 ПКУ).
   
   Статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (із змінами та доповненнями) встановлено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі
   
   її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
   
   Також, відповідно до п. 4 Розділу ІІ Закону № 71, органам місцевого самоврядування було рекомендовано у місячний термін з дня опублікування цього Закону переглянути рішення щодо встановлення на 2015 рік податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об'єктів житлової нерухомості, а також прийняти та оприлюднити рішення щодо встановлення у 2015 році податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) для об'єктів нежитлової нерухомості.
   
   Якщо сільською, селищною або міською радою не прийнято рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'язковим згідно з ПКУ, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок (абз. шостий п. 4 Розділу І Закону № 71).
   
   Відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
   
   Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
   
   Відповідно до п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПКУ, ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
   
   Таким чином, відповідно до вимог п.п. 6.5 п. 6 Рішення Житомирської міської ради від 10.06.2015р. № 932 (зі змінами та доповненнями), ставки податку для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб встановлюються в залежності від місця розташування (зональності) об’єктів оподаткування. А саме, для об’єктів нерухомості, розміщених в серединній частині міста (з врахуванням генерального плану міста Житомира, затвердженим рішенням сесії Житомирської міської ради від 26.12.2001 за № 266) та обмежених вулицями: вул. В. Бердичівська, вул. Вітрука, вул. Вокзальна, майдан Привокзальний, вул. Ватутіна, вул. Перемоги, через майдан Короленка, вул. Короленка, пров. Набережний, вул. Набережна річки Кам’янка, вул. Ольжича, вул. Маяковського, вул. Якіра, Мальованська Набережна, перехрестя з вул. Черняховського, по берегу річки Тетерів, вул. Робітнича, Жуйка, вул. В.Бердичівська, Смолянський майдан, вул.Селецька, до перехрестя з вул. Вітрука, ставка податку становить 0,75 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
   
   У разі прийняття органом місцевого самоврядування, в межах наданих йому повноважень, протягом року рішення про встановлення зміни рішення про встановлення ставок та пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2015 рік, юридичні особи протягом 30 календарних днів з дня оприлюднення такого рішення подають декларації з уточненням сум податку.
   
   Заступник начальника
   
І.І. Вандьо

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам