Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Об освобождении от НДС поставки электронной версии СМИ

Об освобождении от НДС поставки электронной версии СМИ   
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 07.10.2013 р. N 12633/6/99-99-19-04-02-15
   
   Щодо звільнення від ПДВ постачання електронної версії ЗМІ

   
   Міністерство доходів і зборів України розглянуло листи <...> щодо надання роз'яснення про правомірність застосування звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання електронної версії періодичного видання і повідомляє.
   
   Згідно з підпунктом 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) операції з постачання (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок (крім видань еротичного характеру), учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови, доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
   
   Розподіл засобів масової інформації за способом передачі споживачам інформації на друковані та аудіовізуальні встановлено статтею 22 Закону України від 02.10.92 р. N 2657-XII "Про інформацію" (далі - Закон N 2657).
   
   Визначення друкованого засобу масової інформації надано статтею 1 Закону України від 16.11.92 р. N 2782-XII "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (далі - Закон N 2782). Згідно з нормами цієї статті під друкованими засобами масової інформації (пресою) в Україні розуміються періодичні і такі, що продовжуються, видання, які виходять під постійною назвою, з періодичністю один і більше номерів (випусків) протягом року на підставі свідоцтва про державну реєстрацію.
   
   Додатки до друкованих засобів масової інформації у вигляді видань газетного та журнального типу є окремими періодичними і такими, що продовжуються, друкованими виданнями і підлягають реєстрації на загальних підставах.
   
   Зазначені в частинах першій та другій цієї статті Закону друковані видання можуть включати до свого складу інші носії інформації (платівки, дискети, магнітофонні та відеокасети тощо), розповсюдження яких не заборонено чинним законодавством України.
   
   Друкований засіб масової інформації вважається виданим, якщо він підписаний до виходу в світ і видрукуваний будь-яким тиражем. Сфера розповсюдження друкованого засобу масової інформації не обмежується, але вказується в заяві про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, а саме: місцева, регіональна, загальнодержавна, зарубіжна (пункт 5 статті 12 Закону N 2782, а також підпункт 5 пункту 2.2 розділу 2 Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації в Україні, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.02.2006 р. N 12/5 <...>, далі - Положення N 12/5).
   
   Частиною другою статті 11 Закону N 2782 визначено, що усі друковані засоби масової інформації, що видаються на території України, незалежно від сфери розповсюдження, тиражу і способу їх виготовлення підлягають державній реєстрації.
   
   Відомості про зареєстровані (перереєстровані) друковані засоби масової інформації вносяться до Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності в порядку, установленому Положенням (пункт 6.10 Положення N 12/5).
   
   Аудіовізуальний (електронний) засіб масової інформації - організація, яка надає для масового приймання споживачами аудіовізуальну інформацію, передану у вигляді електричних сигналів і прийняту за допомогою побутових електронних пристроїв (стаття 1 Закону N 2657).
   
   Інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді (стаття 1 Закону N 2657).
   
   Діяльність з надання інформаційної продукції споживачам з метою задоволення їхніх потреб є інформаційною послугою (пункт 1 статті 23 Закону N 2657).
   
   Таким чином, електронна версія періодичного видання, в тому числі і та, яка повністю ідентична паперовій версії, не вважається друкованим засобом масової інформації і являє собою окремий електронний засіб масової інформації, операції з розповсюдження якого фактично є інформаційною послугою та підлягають оподаткуванню у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.
   
   
   Заступник Міністра
   
А. Ігнатов

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам