Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Порядок ведения Книги учета доходов и расходов у СПД

Порядок ведения Книги учета доходов и расходов у СПД

Порядок ведения Книги учета доходов и расходов у СПД

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 26.10.2004 р. N 20714/7/17-3117


   
   ДПАУ розглянула лист щодо порядку ведення Книги обліку доходів і витрат і в межах своєї компетенції повідомляє.
   
   Відповідно до Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746/99 (далі - Указ) СПД - фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом календарного року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за календарний рік не перевищує 500 тис. гривень, мають право обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку (далі - Свідоцтво) за встановленою формою.
   
   Статтею 4 Указу визначено, що форма Книги обліку доходів і витрат, які підлягають оподаткуванню відповідно до цього Указу, а також порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюється ДПАУ. Для платника єдиного податку - фізичної особи порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом ДПАУ від 29.10.99 р. N 599 "Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі" (далі - Порядок) та зареєстровано в Мін'юсті України 02.11.99 р. N 752/4045.
   
   Відповідно до цього Порядку для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фіноперацій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів та витрат згідно з додатком 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом ГДПІУ від 21.04.93 р. N 12 та зареєстрованої в Мін'юсті України 09.06.93 р. N 64 (в редакції наказу ДПАУ від 16.07.2003 р. N 352). При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи 1, 3, 6 та 7 - "період обліку (день, тиждень, місяць, рік)", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход".
   
   У графі "сума виручки (доходу)" відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності). Згідно зі ст. 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана СПД на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).
   
   У графі "витрати на виробництво продукції" відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов'язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат.
   
   Дані Книги обліку доходів і витрат за квартал (рік) є підставою для складання і подання до податкових органів звітів про результати діяльності фізичних осіб - СПД, які є платниками єдиного податку. При цьому згідно з п. 2 Порядку графи 1, 2, 3 та 7 Книги заповнюються на момент надання послуг і підраховуються в кінці кварталу для одержання даних, необхідних для заповнення та подання квартального Звіту.
   
   Також повідомляємо, що згідно із Законом України від 04.12.90 р. N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" (ст. 11) громадяни, винні у відсутності обліку або неналежному веденні обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов'язкову форму обліку, притягаються до адмінвідповідальності у вигляді штрафу від 1 до 5 нмдг (від 17 грн. до 85 грн.).
   
   Що стосується питання видачі ліцензій на провадження окремих видів підприємницької діяльності, то воно регулюється Законом України від 01.06.2000 р. N 1775-III "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", ст. 9 якого визначено, що медична практика підлягає ліцензуванню.
   
   Разом з тим для більш детального з'ясування питань щодо ліцензування виду підприємницької діяльності пропонуємо звернутися до Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
   
   Заступник Голови
   С. Лекарь
   

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам