Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О составлении сводной налоговой накладной при осуществлении операций по поставке товара и при получении предоплаты за товар, а также формирования налогового кредита на основании такой накладной

О составлении сводной налоговой накладной при осуществлении операций по поставке товара и при получении предоплаты за товар, а также формирования налогового кредита на основании такой накладной



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 11.02.2016 р. № 2876/6/99-99-19-03-02-15

   
   
   Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника податку щодо складання зведеної податкової накладної при здійсненні операцій з постачання товару та при отриманні попередньої оплати за товар, а також формування податкового кредиту на підставі такої накладної, і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
   
   Порядок складання зведених податкових накладних визначено пунктом 201.4 статті 201 ПКУ, згідно з яким платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:
   
   покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;
   
   покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.
   
   Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.
   
   Таким чином, при постачанні товарів два чи більше разів на місяць одному контрагенту може бути складена зведена податкова накладна.
   
   Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.10.2014 за № 1235/26012 (далі - Порядок).
   
   До зведеної податкової накладної, що надається отримувачу (покупцю) товарів/послуг, обов'язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супровідних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.
   
   Відповідно до пункту 17 Порядку податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
   
   Періодичність складання зведених податкових накладних протягом звітного (податкового) періоду на одного контрагента-покупця може бути передбачена у цивільно-правовому договорі з таким покупцем.
   
   Отже, протягом звітного (податкового) періоду платник податку має право на складання однієї зведеної податкової накладної, яка складається не пізніше останнього дня такого періоду, або двох та більше податкових накладних, виходячи із умов, передбачених у цивільно-правовому договорі.
   
   У разі якщо станом на дату складення останньої зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, на суму такого перевищення складається окрема податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.
   
    Щодо включення до податкового кредиту сум податку на додану вартість на підставі отриманих зведених податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН)
   
    Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
   
   Пунктом 198.6 статті 198 ПКУ визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ.
   
   У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.
   
   Враховуючи викладене, суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг та зазначені у зведених податкових накладних, які складені у серпні 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, можуть бути включені до складу податкового кредиту не пізніше 365 календарних днів з дати їх складення.
   
   
   
   Голова
Р.М. Насіров

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам