Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О порядке включения в декларации об имущественном состоянии доходов

О порядке включения в декларации об имущественном состоянии доходов



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 24.03.2016 р. № 1008/Ч/20-40-13-01-15

   
   Згідно із статтею 67 Конституції України кожен громадянин зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
   
   Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс) платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (далі - податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.
   
   Підпунктом 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва та особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.
   
   Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
   
   Згідно з п. 171.2 ст. 171 Податкового кодексу особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету, є платник податку.
   
   При цьому ст. 168 Податкового кодексу визначено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету. Відповідно до п. 168.2 платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку у контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.
   
   Платник податку - фізична особа, у відповідності до пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу, зобов'язаний до 1 травня року, що настає за звітним, подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку (податковою адресою), відобразити в ній отриманий дохід та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в декларації (п. 179.7 ст. 179 Кодексу).
   
   Доходи, отримані від продажу сільськогосподарської продукції оподатковуються за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу (до 01.01.2016 – 15% (20%), з 01.01.2016 – 18%).
   
   Відповідно до пп. «а» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу платники податку зобов’язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі якщо такий платник податку зобов’язаний подавати декларацію.
   
   Форми такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Тобто достатньо вести Книгу обліку доходів та витрат за формою, затверджену Наказом Міндоходів України від 16.09.2013 № 481.
   
   Підставою для відображення господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення таких операцій. Продаж сільськогосподарської продукції оформлюються такими первинними документами як закупівельний акт та закупівельна відомість, які повинні містити, зокрема, такі дані: місце укладання угоди; прізвище, ім'я, по батькові продавця; найменування продукції, ціну одиниці продукції; обсяг проданої продукції; суму виплачених коштів; підпис продавця про отримання даних коштів, реєстраційний номер облікової картки платника податків - продавця сільськогосподарської продукції, загальну суму нарахованого доходу та суму утриманого при виплаті коштів податку на доходи фізичних осіб у разі, якщо він утримувався (Закону України від 16.07.1999 N 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», із змінами і доповненнями).
   
   Слід зазначити, що відповідно до ст. 52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
   
   Також повідомляємо, що відповіді на будь-які питання відносно податкового законодавства, Ви можете отримати звернувшись до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (у режимі on-line за тел.: 0-800-501-007 з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі) зі стаціонарних телефонів безкоштовно та Е-пошта: idd@sts.gov.ua (цілодобово).
   
   
   Заступник начальника
Н.В. Свєтош

   

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам