Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • О подготовке бюджетных запросов к проекту государственного бюджета на 2017 год и о проекте прогноза государственного бюджета на 2018 - 2019 годы

О подготовке бюджетных запросов к проекту государственного бюджета на 2017 год и о проекте прогноза государственного бюджета на 2018 - 2019 годы



   
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 28.07.2016 р. № 31-04110-09-9/21934
   
   Щодо підготовки бюджетних запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018 - 2019 роки

   
   
Головним розпорядникам бюджетних коштів (за списком)

   
   Міністерство фінансів відповідно до статей 21 та 34 Бюджетного кодексу України, з метою складання проекту державного бюджету на 2017 рік і проекту прогнозу державного бюджету на 2018 - 2019 роки доводить граничні показники видатків та надання кредитів загального фонду державного бюджету на 2017 рік, індикативні прогнозні показники обсягів видатків і надання кредитів з державного бюджету на 2018 - 2019 роки та інструкції з підготовки бюджетних запитів.
   
   Граничні обсяги видатків та надання кредитів на 2017 рік та індикативні прогнозні показники обсягів видатків і надання кредитів з державного бюджету на 2018 - 2019 роки ґрунтуються на положеннях Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік (розпорядження КМУ від 24.06.2016 N 478-р) з урахуванням результатів нарад під головуванням Прем'єр-міністра України від 8 липня 2016 року щодо складання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" та від 21 липня 2016 року щодо формування проекту Державного бюджету України на 2017 рік.
   
   I. При розробці граничних обсягів видатків та надання кредитів на 2017 рік враховувались поточні тенденції та прогнози на наступний рік щодо розвитку світової економіки та України.
   
   На розвиток вітчизняної економіки у 2016 році мають суттєвий вплив посилення зовнішньоекономічної нестабільності та уповільнення світової економіки, погіршення базисного сценарію прогнозу зростання світової економіки на 0,1 відсотка і у 2016 та у 2017 роках (липневий бюлетень Міжнародного валютного фонду) через невизначеність після референдуму в Великобританії "брексіт", підвищення ставки Федеральною резервною системою США, нестабільність на фондових ринках Китаю, низькі ціни на нафту, чорні метали, зернові, ембарго та транзитні обмеження Росії.
   
   За даними Державної служби статистики України у I півріччі 2016 року обсяги промислового виробництва підвищились на 2 відсотки, у тому числі у добувній промисловості та розробленні кар'єрів на 2,5 відсотка, переробній промисловості на 3,4 відсотка. Виробництво в експортоорієнтованих галузях також зросло: машинобудування (1,7 відсотка), металургія (8,9 відсотка), але виробництво хімічної продукції знизилось на 1 відсоток.
   
   Збільшення обсягів виробництва промисловості призвело до зростання вантажообороту за підсумками січня - червня 2016 року на 2,4 відсотка, зокрема вантажооборот трубопровідного транспорту зріс на 24,9 відсотка.
   
   Підприємствами України за січень - червень 2016 року виконано будівельних робіт на суму 24,9 млрд. грн., що на 9,1 відсотка більше, ніж за аналогічний період 2015 року.
   
   Разом з тим, сільськогосподарське виробництво у січні - червні 2016 року скоротилося на 0,3 відсотка.
   
   У результаті, в I кварталі 2016 року ріст реального ВВП склав 0,1 відсотка. Номінальний ВВП за цей період склав 453,2 млрд. гривень.
   
   З початку 2016 року індекс споживчих цін за січень - червень 2016 року зріс на 4,9 відсотка у вимірі до грудня 2015 року.
   
   За даними Національного банку України у січні - травні 2016 року падіння експорту товарів склало 12,6 відсотка, порівняно із січнем - травнем 2015 року, а імпорт товарів скоротився на 10,2 відсотка.
   
   На тлі складної економічної ситуації, продовження воєнного конфлікту на сході країни основним завданням Уряду в бюджетній сфері є стабілізація фінансової ситуації, у тому числі збалансування державного бюджету.
   
   У 2014 році Уряду вдалося відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом - підписано програму співробітництва з Міжнародним валютним фондом "стенд-бай", яку в 2015 році замінено на "програму розширеного фінансування" (EFF), яка триває і донині. Відповідно до неї податково-бюджетна політика Уряду узгоджується із Міжнародним валютним фондом, зокрема розміри дефіциту державного бюджету у 2014 - 2016 роках визначалися в рамках маяка дефіциту сектору загальнодержавного управління на відповідний період, що є кількісним критерієм оцінки ефективності програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Крім того, було здійснено перерозподіл видатків бюджету з урахуванням зростання потреби на фінансування обороноздатності держави, здійснено реструктуризацію державного боргу, при цьому було не лише збережено соціальні стандарти, а й забезпечено їх зростання на показник інфляції. Все це відбувалося на тлі впровадження реформ у бюджетній та економічній сферах.
   
   У 2016 році в умовах обмеженості бюджетних ресурсів Кабінетом Міністрів України продовжується здійснення виваженої політики видатків, яка спрямована в першу чергу на фінансування у повному обсязі боргових зобов'язань, збільшення видатків на підвищення обороноздатності держави, забезпечення фінансування всіх соціальних виплат та допомог, а також проведення пріоритетних видатків в межах наявного бюджетного ресурсу та забезпечення жорсткої економії бюджетних коштів.
   
   При розрахунках граничних обсягів видатків та надання кредитів проекту державного бюджету на 2017 рік враховано основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2016 N 399 "Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018 - 2019 роки", за сценарієм 1, у якому прогнозні макроекономічні орієнтири є близькими до прогнозу Міжнародного валютного фонду:
   
   зростання реального валового внутрішнього продукту - 3 відсотки,
   
   номінальний валовий внутрішній продукт - 2584 млрд. гривень,
   
   індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) - 108,1 відсотка,
   
   індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року) - 108,5 відсотка.
   
   Прогноз за сценарієм 1 передбачає успішне та швидке реформування економіки, яке буде проводитися за підтримки міжнародного співтовариства, та сприятливу зовнішньоекономічну кон'юнктуру.
   
   Дохідна частина бюджету на 2017 рік розроблена на основі норм чинного Бюджетного та Податкового кодексу України, а також з урахуванням запропонованих змін до податкового законодавства (у тому числі результатів наради під головуванням Прем'єр-міністра України від 06 червня 2016 року), зокрема в частині індексації ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, та відміни спеціального режиму оподаткування ПДВ діяльності у сфері сільського господарства.
   
   Слід відмітити, що у зазначених розрахунках доходів враховано:
   
   - зниження з 1 січня 2017 року ставки рентної плати за видобуток природного газу з 50 % до 29 % з глибини залягання покладів до 5000 м, який використовується для забезпечення побутових споживачів та виробників теплової енергії, що призведе до зменшення обсягу надходжень на 9,7 млрд. грн.;
   
   - зниження ціни на нафту марки Urals майже до 40 $ за барель, яка застосовується для розрахунку надходжень з рентної плати за видобуток нафти та газового конденсату, що призведе до зменшення обсягу надходжень на 2,8 млрд. гривень;
   
   - надходження рентної плати за видобуток бурштину виходячи з чинних законодавчих норм (без урахування легалізації видобутку бурштину в частині раціонального використання надр, контролю за дотриманням природоохоронного законодавства);
   
   - підвищення порогу розміру пенсій або щомісячного довічного грошового утримання з 3 МЗП (4800 грн. - у 2017 р.) до 10 ПМ для непрацездатних осіб 12470 грн., що не підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором;
   
   - зниження надходжень частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучається до державного бюджету відповідно до закону, на 3,8 млрд. гривень;
   
   - зменшення прибутку Національного банку України на 7,7 млрд. гривень від показника, затвердженого в бюджеті 2016 року.
   
   Крім цього, враховано спрямування надходжень (акцизний податок з пального, ввізне мито на нафтопродукти та транспортні засоби, плата за проїзд автомобільними дорогами), що зараховуються відповідно до бюджетного законодавства до загального фонду державного бюджету, до спеціального фонду державного бюджету на розвиток дорожнього господарства в обсязі 14,0 млрд. гривень.
   
   Водночас триває робота над змінами до податкового законодавства. Проводяться дискусії, де розглядаються пропозиції від експертного середовища (науковців, об'єднань платників тощо) зі спрощення податкової системи, підвищення прозорості та якості адміністрування податків, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, усунення неузгодженостей.
   
   Враховуючи необхідність зменшення дефіцитності бюджету у 2017 році, відповідно до взятих міжнародних зобов'язань, передбачається зниження дефіциту державного бюджету до 3,0 % ВВП (у 2016 році - 3,7 % ВВП) у межах маяка Міжнародного валютного фонду.
   
   З метою збалансування бюджету, скорочення його дефіциту та упорядкування сфери державних видатків, що є основним завданням бюджетної політики на 2017 рік, головні розпорядники бюджетних коштів повинні здійснити заходи щодо проведення дієвих реформ в усіх галузях економіки та сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах відповідно до завдань, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України (схвалено Постановою Верховної Ради України від 14.04.2016 N 1099-VIII), Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік (затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2016 N 418-р), Основними напрямами бюджетної політики на 2017 рік (розпорядження КМУ від 24.06.2016 N 478-р), Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, та Планом заходів з її імплементації на 2014 - 2017 роки (розпорядження Кабінету Міністрів від 17.09.2014 N 847-р), Стратегією розвитку системи управління державними фінансами (розпорядження Кабінету Міністрів від 01.08.2013 N 774-р) та Угодою про Коаліцію депутатських фракцій "Європейська Україна" у Верховній Раді України восьмого скликання, Стратегією реформування державного управління України на 2016 - 2020 роки (розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 N 474-р), Меморандумом про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄЄ, Стратегією сталого розвитку "Україна - 2020" (Указ Президента України від 12.01.2015 N 5/2015), програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, досвіду проведення реформ у зарубіжних країнах, спрямованих на економію коштів Державного бюджету України та зменшення його дефіциту, зокрема щодо:
   
   забезпечення оптимізації витрат головних розпорядників коштів державного бюджету шляхом виключення непріоритетних та неефективних витрат, насамперед тих, що не забезпечують виконання основних функцій і завдань відповідного головного розпорядника;
   
   недопущення включення до проекту бюджету на 2017 рік видатків на бюджетні програми, повноваження для проведення яких з державного бюджету безпосередньо не визначені нормативно-правовими актами Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України.
   
   Головним розпорядникам бюджетних коштів необхідно упорядкувати структуру та назви бюджетних програм виходячи з необхідності підвищення якості реалізації таких програм та досягнення їх кінцевої мети відповідно до положень Стратегії оптимізації кількості бюджетних програм, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.04.2011 N 292 "Питання оптимізації кількості бюджетних програм", та з урахуванням наявного міжнародного досвіду з цього питання.
   
   При розрахунку граничних обсягів видатків та надання кредитів на 2017 рік враховано порівняно з базовими показниками бюджету 2016 року наступне:
   
   1. Проектом Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік одним з основних завдань бюджетної політики визначено забезпечення збалансованості та стійкості бюджетної системи, зокрема, шляхом встановлення мінімальної заробітної плати у розмірі, не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та забезпечення підвищення посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки вищими темпами, ніж прогнозний індекс споживчих цін з урахуванням фінансових можливостей бюджету.
   
   Таким чином, виходячи із зазначеного, мінімальну заробітну плату у 2017 році пропонується встановити у розмірах: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.
   
   2. Розмір посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС з 1 січня становитиме 1335 гривень, з 1 травня - 1419 гривень, з 1 грудня - 1497 гривень.
   
   3. Прогнозний розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік розрахований з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін на 2017 рік (108,1 %), визначеного у постанові Кабінету Міністрів України "Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018 і 2019 роки" (сценарій 1), та з урахуванням його підвищення темпами, що не менше ніж на 2 відсоткових пункти перевищують показник прогнозного індексу споживчих цін на 2017 рік, що визначено проектом Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік.
   
   У 2017 році прожитковий мінімум становитиме в середньому на одну особу: з 1 січня - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень;
   
   для дітей віком до 6 років у розмірі: з 1 січня - 1355 гривень, з 1 травня - 1426 гривень, з 1 грудня - 1492 гривні;
   
   для дітей віком від 6 до 18 років у розмірі: з 1 січня - 1689 гривень, з 1 травня - 1777 гривень, з 1 грудня - 1860 гривень;
   
   для працездатних осіб у розмірі: з 1 січня - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні;
   
   для осіб, які втратили працездатність, у розмірі: з 1 січня - 1247 гривень, з 1 травня - 1312 гривень, з 1 грудня - 1373 гривні.
   
   Враховуючи те, що прожитковий мінімум відповідно до Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні гарантії" є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри основних державних соціальних гарантій, у наступному році підвищуватимуться розміри пенсій, державних допомог.
   
   4. Для розрахунку потреби в коштах на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у 2017 році установами та організаціями, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, базові обсяги коштів, які передбачені у розписі державного бюджету 2016 року зі змінами (КЕКВ 2270), пропонується збільшити в середньому на коефіцієнт 1,1095, у тому числі при визначені видатків на:
   
   оплату теплопостачання (КЕКВ 2271) на коефіцієнт 1,1235;
   
   оплату електроенергії (КЕКВ 2273) на коефіцієнт 1,09;
   
   оплату природного газу (КЕКВ 2274) на коефіцієнт 1,14;
   
   оплату водопостачання і водовідведення (КЕКВ 2272) та інших енергоносіїв (КЕКВ 2275) на коефіцієнт 1,085.
   
   Розрахунки здійснено з урахуванням показників Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 рік.
   
   При цьому, з урахуванням розміру тарифів на теплову енергію та природний газ, головним розпорядникам бюджетних коштів необхідно вжити заходів щодо економного та раціонального споживання енергоносіїв.
   
   5. Прогнозний обсяг видатків державного бюджету, що буде спрямований Пенсійному фонду України у 2017 році, складає 154,6 млрд. грн. та обрахований з урахуванням індексу інфляції, прогнозного обсягу єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 1247,0 грн., 1 травня - 1312,0 грн., 1 грудня - 1373,0 грн., що на 126,0 грн. більше, ніж у грудні 2016 року.
   
   Крім того, при розрахунках показників видатків Пенсійного фонду України враховані заходи, спрямовані на збалансування показників проекту Державного бюджету України на 2017 рік, що були обговорені на нараді у Прем'єр-міністра України 21 липня 2016 року.
   
   6. Необхідно зазначити, що граничні обсяги видатків та надання кредитів не розподілялися для центральних органів виконавчої влади, які відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 N 442 ліквідовано або реорганізовано.
   
   7. Проект видатків за кожним кодом економічної класифікації має підтверджуватися детальними розрахунками та економічними обґрунтуваннями, відповідати вимогам щодо жорсткого режиму економії бюджетних коштів, впорядкування фінансових зобов'язань держави та узгодження їх з реальними можливостями державного бюджету.
   
   Зокрема:
   
   при підготовці інформації (у розрізі окремих організацій) щодо мінімально необхідної потреби у коштах на виконання фінансових зобов'язань зі сплати внесків до міжнародних організацій, членом яких є Україна, необхідно керуватися вимогами щодо оптимізації суми внесків, їх скорочення та/або відтермінування (за МЗС залишено повноваження щодо сплати щорічних внесків до Інтерполу (КПКВК 1401020));
   
   при здійсненні розрахунків потреби у коштах на забезпечення діяльності закордонних дипломатичних установ України враховувати лише потребу у видатках невідкладного характеру, мінімізувати витрати на оренду приміщень та комунальні послуги, зокрема, шляхом відмови від оренди житлових приміщень підвищеної комфортності (у тому числі оренди приміщень для резиденцій керівників);
   
   при розподілі граничних обсягів видатків головні розпорядники бюджетних коштів повинні врахувати завдання щодо забезпечення ефективної участі у діяльності міжнародних організацій, у тому числі в частині підвищення рівня використання їх потенційних можливостей.
   
   8. За наслідками наради в РНБОУ 26.07.2016 граничні обсяги видатків та надання кредитів державного бюджету на 2017 рік на оборону і безпеку (для Міноборони, ГУР Міноборони, системи МВС, Держспецтрансслужби, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Апарату РНБОУ) враховані на рівні показників Державного бюджету України на 2016 рік (зі змінами) із урахуванням капітальних видатків.
   
   Обсяги додаткових видатків на оборону і безпеку у межах 5 % ВВП (у тому числі на оборону 3 %) зарезервовані і будуть розподілені окремо з урахуванням наданих РНБОУ пропозицій до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України.
   
   9. У граничному обсязі видатків Державній судовій адміністрації враховано видатки на створення Державної судової охорони відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
   
   10. Реалізація пріоритетних державних цільових програм здійснюватиметься в межах видатків Державного бюджету України на 2017 рік.
   
   Відповідно до статті 18 Закону України "Про державні цільові програми" Міністерство економічного розвитку і торгівлі України веде облік державних цільових програм.
   
   Таким чином, головним розпорядникам необхідно погодити з Мінекономрозвитку перелік та обсяг видатків на виконання державних (цільових) програм (пункт 10 Форми 2017-2 бюджетного запиту) в межах граничних обсягів видатків та з урахуванням вимог цього листа і надати уточнену інформацію Мінфіну одночасно з поданням бюджетних запитів.
   
   11. При розподілі граничних обсягів видатків та надання кредитів проекту державного бюджету на 2017 рік для забезпечення виконання головними розпорядниками їх основних функцій у складі видатків Мінсоцполітики враховані субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот; на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу у загальній сумі 98798015,0 тис. гривень.
   
   Розрахунок витрат на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснено виходячи з очікуваних нарахувань із зазначених видів послуг у поточному році в умовах значного підвищення цін і тарифів на такі послуги.
   
   Розрахунок витрат на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу здійснено виходячи з наданої Мінсоцполітики у листі від 09.06.2016 N 8455/0/14-16/5 прогнозної кількості отримувачів у наступному році пільг з урахуванням відповідної відсоткової знижки для кожної категорії пільговиків твердого палива та житлових субсидій населенню з урахуванням середнього розміру субсидій. При цьому при визначенні граничної вартості твердого палива і скрапленого газу на 2017 рік для нарахування пільг та житлових субсидій населенню враховано прогнозний індекс споживчих цін на 2017 рік у середньому за рік.
   
   Прогнозний обсяг видатків на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу визначено виходячи з величини прожиткового мінімуму на 2017 рік з урахуванням прогнозної кількості отримувачів допомог в розрізі регіонів, наданих Мінсоцполітики у листі від 09.06.2016 N 8455/0/14-16/5. Також у зазначеному обсязі витрат враховані видатки на реалізацію Закону України від 17.05.2016 N 1369-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за дітьми-інвалідами та інвалідами I групи".
   
   
   12. Розмір щорічної допомоги для придбання навчальної літератури в 2017 році становитиме 3 мінімальні ординарні (звичайні) академічні стипендії особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків до завершення навчання.
   
   13. Підвищення розмірів мінімальної заробітної плати слід врахувати при розрахунку обсягу одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, визначених органами управління освітою відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2006 N 1361, та випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу в закладах охорони здоров'я, що розташовані в сільській місцевості та селищах міського типу, а також про роботу в інших закладах охорони здоров'я на посадах лікарів загальної практики (сімейних лікарів), дільничних лікарів-педіатрів і лікарів-терапевтів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 N 524 "Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".
   
   14. Розмір одноразової грошової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, що перебували під опікою (піклуванням) або на повному державному утриманні, при працевлаштуванні їх після закінчення навчального закладу становитиме в 2017 році шість прожиткових мінімумів.
   
   15. У граничних обсягах на 2017 рік враховані видатки на індексацію стипендії учням та студентам із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів / інвалідів I - III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".
   
   Також у зв'язку із змінами умов оплати праці будуть підвищені стипендії аспірантів і докторантів.
   
   Пунктом 26 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України встановлено, що норми і положення Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
   
   Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 N 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" внесено зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1078, та визначено, що проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
   
   16. На виконання Закону України від 14.05.2015 N 425-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти" при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік Міністерству освіти і науки України враховано видатки по загальному фонду в обсязі 184558,0 тис. гривень за бюджетною програмою КПКВК 2201160 "Підготовка кадрів вищими навчальними закладами III і IV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики".
   
   17. З метою врегулювання питання фінансування з державного бюджету здобуття повної загальної середньої освіти учнями професійно-технічних навчальних закладів при розрахунку граничних обсягів видатків на освіту на 2017 рік Міністерству освіти і науки України враховано видатки по загальному фонду в обсязі 1414857,7 тис. гривень за бюджетною програмою КПКВК 2211190 "Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам".
   
   18. При розрахунку граничних обсягів видатків на 2017 рік на виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління у книговидавничій сфері" для забезпечення діяльності Українського інституту книги та випуску книжкової продукції за програмою "Українська книга" Міністерству культури України враховані видатки в сумі 41575,6 тис. грн., які до 2017 року передбачалися Державному комітету телебачення і радіомовлення.
   
   19. При розрахунку граничних обсягів видатків на 2017 рік Державному комітету телебачення і радіомовлення України враховані видатки у сумі 455700,0 тис. грн. для забезпечення підготовки та проведення пісенного конкурсу "Євробачення - 2017".
   
   20. Державному комітету телебачення і радіомовлення України враховано видатки для Національної суспільної телерадіокомпанії України за бюджетною програмою 1701080 "Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України" відповідно до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".
   
   21. При розрахунку граничних обсягів видатків на науку Міністерству освіти і науки України та Національній академії наук України враховані наступні видатки:
   
   за бюджетною програмою КПКВК 2201380 "Виконання зобов'язань України у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва" у розмірі 21734,0 тис. грн. для забезпечення сплати міжнародних внесків відповідно до Угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень (ЦЕРН) стосовно надання статусу асоційованого члена в ЦЕРН;
   
   за бюджетною програмою КПКВК 2201570 "Виконання зобов'язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень і інновацій "Горизонт 2020" у розмірі 40282,7 тис. грн. для забезпечення сплати міжнародних внесків відповідно до Угоди між Україною і Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій "Горизонт 2020";
   
   за бюджетною програмою КПКВК 6541030 "Фундаментальні дослідження, прикладні наукові і науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури та наукових об'єктів" у розмірі 40000,0 тис. грн. для забезпечення утримання ядерної установки "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів".
   
   22. На виконання вимог частини 4 статті 34 Бюджетного кодексу України враховано розподіл на 2017 рік між головними розпорядниками бюджетних коштів державних капітальних вкладень на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів (крім тих, що здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій, а також із коштів державного фонду регіонального розвитку) за результатами відбору державних інвестиційних проектів відповідно до протоколу засідання Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів від 01.12.2015 (з урахуванням протоколу засідання Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів від 14.07.2016) у сумі 1000000,0 тис. грн., в тому числі за бюджетними програмами:
   
   - 100000,0 тис. грн. за КПКВК 0301860 "Реставрація та пристосування Маріїнського палацу в м. Києві";
   
   - 380000,4 тис. грн. за КПКВК 2301810 "Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит";
   
   - 198291,0 тис. грн. за КПКВК 2301850 "Реконструкція і розширення Національного інституту раку";
   
   - 37395,0 тис. грн. за КПКВК 2407800 "Реконструкція гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ";
   
   - 34313,6 тис. грн. за КПКВК 6561820 "Реалізація державних інвестиційних проектів Національної академії медичних наук України";
   
   - 250000,0 тис. грн. за КПКВК 3111800 "Реалізація державного інвестиційного проекту "Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області" (спеціальний фонд).
   
   Відповідно до протоколу наради під головуванням Прем'єр-міністра України В. Б. Гройсмана щодо складання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" (доручення від 09.07.2016 N 25168/0/1-16) видатки Укравтодору на 2017 рік у сумі 14024035,1 тис. грн. передбачається перенести із загального фонду до спеціального фонду з метою створення Державного дорожнього фонду, у тому числі 6773727,8 тис. грн. за бюджетною програмою КПКВК 3111020 "Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування", 7000307,3 тис. грн. за бюджетною програмою КПКВК 3111030 "Виконання боргових зобов'язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування", 250000,0 тис. грн. за бюджетною програмою КПКВК 3111800 "Реалізація державного інвестиційного проекту "Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області".
   
   23. Кошти для Мінрегіону на функціонування Фонду енергоефективності у сумі 800 млн. гривень.
   
   24. При розподілі граничного обсягу загального фонду державного бюджету на 2017 рік розпорядникам бюджетних коштів не дозволяється (без обґрунтування) змінювати обсяги видатків, що виділені окремими рядками у додатку N 1* до цього листа, зокрема:
   
   зменшувати видатки на окремі бюджетні програми, визначені у додатку N 1* до цього листа;
   
   зменшувати видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв (КЕКВ 2270), визначені у додатку N 1* до цього листа;
   
   змінювати обсяги видатків, доведені Міністерством фінансів за бюджетними програмами "Керівництво та управління", у тому числі обсяги видатків за вказаними програмами на оплату праці;
   
   за наявності законодавчих підстав перерозподіл видатків може здійснюватися за погодженням з відповідними структурними підрозділами Мінфіну.
   
   25. Капітальні видатки не враховано у граничних обсягах видатків і надання кредитів проекту державного бюджету на 2017 рік та індикативних прогнозних показниках обсягів видатків та надання кредитів прогнозу державного бюджету на 2018 та 2019 роки за загальним фондом, крім видатків на оборону і безпеку та державних капітальних вкладень (стаття 34 Бюджетного кодексу України).
   
   При цьому необхідно зазначити, що планування капітальних видатків у 2017 році буде здійснюватися в межах можливостей балансу проекту Державного бюджету України на 2017 рік та прогнозу на 2018 - 2019 роки.
   
   Після подання в установленому порядку головними розпорядниками бюджетних запитів на 2017 рік запити на капітальні видатки будуть проаналізовані в процесі узгодження показників проекту бюджету на 2017 рік до подання його на розгляд Кабінету Міністрів України, виходячи із пріоритетності та обґрунтованості потреб з урахуванням визначення єдиних підходів та чітких і прозорих критеріїв розподілу на підставі інформації, поданої за формою згідно з додатком N 4* до цього листа.
   
   II. Розрахунок індикативних прогнозних показників видатків та кредитування загального фонду державного бюджету на 2018 і 2019 роки здійснено в межах прогнозного обсягу реально можливих ресурсів бюджету на зазначені роки та з урахуванням бюджетної та податкової політики, що покладена в основ

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам