Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.03.24
1437 5

Як оформити пенсію в Україні, якщо даних про зарплату немає

Під час війни в Україні дуже багато хто зіткнувся з ситуацією, що їхнє підприємство ліквідовано, а іноді не ліквідовано, але його немає, воно фізично знищене, і до кого звертатися за довідкою про зарплату, якщо подавати документи на призначення пенсії, незрозуміло. Якраз про це і поговоримо в цій статті.

 

Як оформити пенсію онлайн Україна

 

Для тих, хто ще не знає, подати заяву на пенсію можна й онлайн, не виходячи з дому, через сайт ПФУ за посиланням: https://portal.pfu.gov.ua/ 

Для цього Вам знадобляться скан копії всіх Ваших документів та документів про Ваш стаж і заробітну плату, доступ до Інтернету, комп'ютер та електронний цифровий підпис. Який також може оформити онлайн кожен власник картки ПриватБанк, Монобанк та будь-яких інших банків.

І, до речі, банківські картки ПриватБанк, Монобанк також можна оформити онлайн.

Ось і виходить, що навіть сидячи в іншій країні, можна цілком подати документи на оформлення пенсії в Україні та чекати, доки вона Вам надійде на картку.

Давайте поговоримо про те, як зібрати дані про Вашу зарплату, якщо підприємства Вашого немає або воно знищене.

 

Як отримати дані про зарплату для пенсії, якщо підприємства немає

 

Нагадаю, що під час подачі заяви на пенсію, за весь трудовий стаж до 1 липня 2000 року, окрім запису про нього в трудовій книжці, Ви також маєте надати довідки з місця Вашої роботи про розмір Вашої заробітної плати в ті роки.

Добре, коли ці довідки зібрані заздалегідь.

А що, якщо ні.

Ось тут уже складніше.

Для початку потрібно розібратися, чи існує Ваше підприємство реально зараз. Якщо існує - найлегший шлях - це туди звернутися, нехай піднімуть свої архіви і нададуть Вам довідки про рівень Вашої заробітної плати.

Якщо підприємство вже ліквідоване, насамперед потрібно звернутися до Держархіву у Вашій області за місцем знаходження підприємства. І запросити в Держархіві дані щодо Вашої заробітної плати на конкретному підприємстві.

До речі, Держархів Донецької та Луганської області теж існує. Просто він перенесений на іншу адресу. І все це є у вільному доступі в Інтернеті.

Кожне підприємство при своїй ліквідації зобов'язане здавати документи в архів, але на жаль, це мало хто робить.

 

Що робити, якщо підприємство не ліквідовано, але знищено через війну

 

Дуже часта ситуація для тих, хто перебуває в зоні бойових дій або на непідконтрольній Україні території. Підприємство в реєстрі значиться як таке, що діє, але реально цей завод давно знищений, бухгалтерія і керівництво роз'їхалися, до кого звертатися незрозуміло.

Але й тут вихід є.

І для початку теж потрібно звернутися в архів. А також спробувати написати на Ваше підприємство на електронну пошту, може вони переїхали на іншу адресу і хтось Вам відповість.

Але от що робити, якщо не відповість?

 

Що робити, якщо дані про зарплату все одно не знайшли

 

Часто буває так, що дані в архів ніхто не здавав. Ви робите запит, і отримуєте відповідь, що нам такі дані не передавалися. Пишіть на електронну пошту підприємства, керівництво якого невідомо де, і там теж ніхто не відповідає.

І виходить що у Вас купа років стажу з непідтвердженими даними про зарплату.

Але вихід теж є.

У такому випадку потрібно додавати до Вашої заяви на пенсію те, що у Вас є. Основним документом є Ваша трудова книжка із записами про трудовий стаж у ній.

Також додайте відповіді Вам з Держархіву, про те, що Ви туди зверталися, але даних про Вашу зарплату не знайшли. Тобто Ви зробили все, що могли.

І щодо цього вже є свої роз'яснення і навіть судова практика.

У такому разі органи Пенсійного фонду зобов'язані зарахувати Вам цей трудовий стаж і нарахувати пенсію, але не на підставі даних у Вашій довідці про зарплату, а на підставі середньостатистичних даних про зарплату в той період у Вашому регіоні і за Вашою посадою.

На практиці в мене вже був такий випадок.

Звернулася жінка з Маріуполя, сказала, що в неї весь її трудовий стаж на одному заводі все життя. Що завод за реєстром зареєстрований, але реально його розбомбили, керівництва немає, бухгалтерії теж. Запис у її трудовій є, але даних про зарплату в неї немає.

Ми написали на електронну пошту заводу, і, як очікувалося, без відповіді.

Написали в Держархів Донецької області й отримали відповідь, що дані від цього підприємства їм не передавалися.

Далі подали онлайн через електронний кабінет ПФУ заяву на пенсію, доклали туди скан трудової і цієї відповіді з Держархіву.

І чекали відповіді. Морально готувалися до довгих і затяжних судових процесів.

Але все склалося простіше.

Їй призначили і нарахували пенсію на підставі якихось середньостатистичних даних. Вона була дещо меншою, ніж жінка розраховувала, але вона була і стаж зарахували. І це головне.

І тут питання вирішилося навіть без суду.

Ну а якби прийшла відмова, то, звісно ж, потрібно було б звертатися до суду. І судова практика в подібних ситуаціях на користь пенсіонерів. Хоча це не швидко. І до цього потрібно бути готовим.

 

 

               У цій статті я розповіла, що робити, якщо Вам потрібно оформити пенсію, Ваше підприємство ліквідоване, а іноді не ліквідоване, але його немає, воно фізично знищене, і до кого звертатися за довідкою про зарплату, якщо подавати документи на призначення пенсії, незрозуміло. Також уже опубліковано багато відео та статей, де показую як подати заяву на пенсію онлайн, як пройти ідентифікацію пенсіонерів онлайн та висвітлюю ще багато різних питань. Раджу всім ознайомитися.

Посилання на першоджерело: https://youtu.be/HV0j6su1wxs 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юлия
29.03.24 10:06

Дякую, Хоча до пенсії далеко, але почитати було цікаво

Ответить
  • Світлана
29.03.24 11:30

І це вважається нормальним? Ви серйозно? Людина яка має трудовий стаж до 2000 р. при досягненні пенсійного віку має ще довідки про заробітну плату пред'явити ? А куди ПФ дів інформацію з персоніфікацій? Чи все зроблено для того, щоб не платити пенсію?

Ответить
  • Світлана
29.03.24 15:32

а персоніфікації не було до 2000 року у ПФ

Ответить
  • Світлана
29.03.24 15:50

та ПФ не було, а був ГОРСОБЕС, який нараховував та платив пенсію. Із з-ти утримували "подоходний" податок до 100руб. 7,20 та 13 % "свыше"100 руб. На ФОТ нараховували 4% соц.страху та 0,015% на культмасову роботу. Та не було ні Пенсійного фонду, ні Податкової , був. фінвідділ, в якому було 6 робітників усього(місто 130 тис.), з них 2 людини перевіряли відрахування з з-ти.

Ответить
  • Таня
08.04.24 15:02

Може управління у Донецькій області і призначило пенсію, а управління мирних областей, як Дніпропетровська, і слухати не хочут...Наслухалися у черзі, як футболят.всих...дайте оригінали.....Вони взагалі у електронному кабінеті відключили функцію подати документи у електонному виді.... тому, що ви "тіпа "враховуєтеся", як працюючий...бабі 84 роки... надавайте наказ про звільнення... скан-не підходить, звітність підприємства є у реєстрі, але вони  требують орігинали...бо знають, що не буде їх...бо там війна... Бажаю зажравшимся працівникам ПФУ Дніпропетровської області, їх керівникам, які намікали на хабаря, але його не отримали...такого здоров*я, як війна у Луганській області...

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям