20-ОПП: що, де, коли, як?

Організація, зміни, створення, ліквідація бізнесу
igmd
УченикУченик
Повідомлень: 1
З нами з: 30 червня 2023, 17:26

Повідомлення igmd »

Доброго дня. Була податкова перевірка, і в акті встановили порушення подання в січні 2023 р форми 20 ОПП. Цікавить питання застосування штрафу.

Згідно з консультацією https://dn.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/612043.html штраф не можна застосувати:
Повідомлення за ф. № 20-ОПП та заява за ф. № 1-ОПП не підпадають під визначення податкової звітності згідно з ст. 46 ПКУ, не є податковою декларацією (розрахунком), хоча й мають певні аналогічні процедури, зокрема, заповнення, подачі тощо.

Таким чином, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України відповідальність за порушення встановленого порядку взяття на облік (у т.ч. за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за ф. № 20-ОПП, заяви за ф. № 1-ОПП) не застосовується.
але податковий інспектор не згоден з цим і посилається на більш свіжу консультацію
https://km.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/658117.html

в якій я взагалі нічого не бачу стосовно 20 ОПП.

Чи повинен я платити штраф?

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1729
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 399 разів
Подякували: 905 разів

Повідомлення Nelli-Nelli »

igmd писав:
30 червня 2023, 17:35
Доброго дня. Була податкова перевірка, і в акті встановили порушення подання в січні 2023 р форми 20 ОПП. Цікавить питання застосування штрафу.

Згідно з консультацією https://dn.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/612043.html штраф не можна застосувати:
Повідомлення за ф. № 20-ОПП та заява за ф. № 1-ОПП не підпадають під визначення податкової звітності згідно з ст. 46 ПКУ, не є податковою декларацією (розрахунком), хоча й мають певні аналогічні процедури, зокрема, заповнення, подачі тощо.

Таким чином, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України відповідальність за порушення встановленого порядку взяття на облік (у т.ч. за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за ф. № 20-ОПП, заяви за ф. № 1-ОПП) не застосовується.
але податковий інспектор не згоден з цим і посилається на більш свіжу консультацію
https://km.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/658117.html

в якій я взагалі нічого не бачу стосовно 20 ОПП.

Чи повинен я платити штраф?
Пишіть заперечення до акту, строк 10 робочих днів.

Анастасія0707
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 15
З нами з: 02 травня 2023, 16:15
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Анастасія0707 »

Доброго дня, підкажіть будь-ласка хочу виправити 20 ОПП, а саме був вказаний не вірний кот КАТОТТГ, прочитала що потрібно ще писати пояснення чому ми подаємо виправлення по об'єкту, чи потрібо писати пояснненн чи так приймуть, якщо поставити код ознаки інформації 3 та просто написати новий КАТОТТГ

vika_pro
Оракул
Оракул
Повідомлень: 216
З нами з: 11 липня 2016, 21:22
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення vika_pro »

Извините, а такой вопрос ФОП 3 группа сдает в аренду офис и склад по разным адресам одной ТОВке. Нужно ли такому фоп подавать 20-опп? Офис и склад в собственности у физ.лица (а сдает как фоп)

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13656
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14116 разів
Подякували: 27892 рази

Повідомлення Яков »

vika_pro писав:
29 липня 2023, 12:01
Извините, а такой вопрос ФОП 3 группа сдает в аренду офис и склад по разным адресам одной ТОВке. Нужно ли такому фоп подавать 20-опп? Офис и склад в собственности у физ.лица (а сдает как фоп)
Так, потрібно (і в заяві по спрощ. сист. також вказати адреси, у витязі по єдиному податку мають відображатися ці адреси як місце провадження діяльності)
Зображення

vika_pro
Оракул
Оракул
Повідомлень: 216
З нами з: 11 липня 2016, 21:22
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 49 разів

Повідомлення vika_pro »

підкажіть будь-ласка, мікро будівельна компанія, офіс з юр.адресою і склад бере в аренду у фоп 3 групи. у власності тов є легкові автомобілі для перевезення вантажу та пасажирів, є будівельний електро інструмент (по типу перфораторів, відбійних молотків) та ручний інструмент (ключі, викрутки, тощо) , є ноутбуки та мобільні телефони, в офіс придбали телевізор, чайник, мікрохвильовку, пилосмок, тощо, є програмне забезпечення (1с, медок, тощо). як правильно подати 20-опп? раніше при придбані ніхто не подавав цей звіт , взагалі ніхто раніше його не подавав, буде якісь штраф?

Olalalala
УченикУченик
Повідомлень: 8
З нами з: 28 липня 2023, 15:37
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення Olalalala »

Добрий день, підприємство здає в суборенду орендоване приміщення.
Як вірно заповнити 20-ОПП?
Дякую

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6484 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Olalalala писав:
31 липня 2023, 12:01
Добрий день, підприємство здає в суборенду орендоване приміщення.
Як вірно заповнити 20-ОПП?
Дякую
Тут є відповідь https://buhgalter911.com/uk/journals/bu ... 45777.html

Наталя Ж
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 03 серпня 2023, 13:33
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Наталя Ж »

zoltan писав:
09 травня 2023, 17:22
Agrologistika писав:
09 травня 2023, 15:38
Добрий день, колеги! Потребую вашої допомоги.
Другий тиждень не можу здати 20-ОПП з кодом ознаки 6 - Закриття об'єкта. Помилка "Щодо об'єкта оподаткування "2000019" в графі 9 - стан об'єкта оподаткування вказане недопустиме значення (пункт 6 Паміятки)". Вказую ті самі дані, що при первинному наданні інформації (8-орендується). Єдине, що кілька місяців тому подавала 20-ОПП по цьому об'єкту про зміну відомостей (змінився держ.номер авто).
Раніше подавала 20-ОПП на закриття об'єкта без проблем. А цього разу ну ніяк, не розумію, що роблю не так.
Треба поставити не 8 -орендується , а 5 -не експлуатується ,я так ставив і проходило
Добрий день!Допоможіть, будь ласка, ще мені. У нас - реалізація авто. Теж уже третій день не можу здати. Ставлю код ознаки -3 (зміна відомостей), в графі 9 - 6 (об'єкт відчужений). Помилку мені вказує аналогічну: в графі 9 недопустиме значення

zoltan
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1403
З нами з: 23 серпня 2016, 11:48
Дякував (ла): 840 разів
Подякували: 586 разів

Повідомлення zoltan »

Наталя Ж писав:
03 серпня 2023, 13:40
zoltan писав:
09 травня 2023, 17:22
Agrologistika писав:
09 травня 2023, 15:38
Добрий день, колеги! Потребую вашої допомоги.
Другий тиждень не можу здати 20-ОПП з кодом ознаки 6 - Закриття об'єкта. Помилка "Щодо об'єкта оподаткування "2000019" в графі 9 - стан об'єкта оподаткування вказане недопустиме значення (пункт 6 Паміятки)". Вказую ті самі дані, що при первинному наданні інформації (8-орендується). Єдине, що кілька місяців тому подавала 20-ОПП по цьому об'єкту про зміну відомостей (змінився держ.номер авто).
Раніше подавала 20-ОПП на закриття об'єкта без проблем. А цього разу ну ніяк, не розумію, що роблю не так.
Треба поставити не 8 -орендується , а 5 -не експлуатується ,я так ставив і проходило
Добрий день!Допоможіть, будь ласка, ще мені. У нас - реалізація авто. Теж уже третій день не можу здати. Ставлю код ознаки -3 (зміна відомостей), в графі 9 - 6 (об'єкт відчужений). Помилку мені вказує аналогічну: в графі 9 недопустиме значення
А може треба ставити код ознаки-6

Відповісти

Повернутись до “Організаційні питання”