Прийом за сумісництвом: як правильно зробити?

Накази, штатний, табель, трудові книжки, довідки
ola-la1988
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 154
З нами з: 30 травня 2014, 13:19
Дякував (ла): 31 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення ola-la1988 »

Добрий вечір, на сьогоднішній день можна прийняти зовнішнього сумісника - жінку в декреті по догляду за дитиною до трьох років? насамперед цікавить як оформити, щоб за нею збереглася допомога по догляду за дитиною? на 4 час.роб. день можна?

novichok
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1861
З нами з: 22 серпня 2012, 07:44
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 890 разів

Повідомлення novichok »

ola-la1988 писав:Добрий вечір, на сьогоднішній день можна прийняти зовнішнього сумісника - жінку в декреті по догляду за дитиною до трьох років? насамперед цікавить як оформити, щоб за нею збереглася допомога по догляду за дитиною? на 4 час.роб. день можна?
может поможет
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т 05.06.2008 N 5305/0/14-08/06
Про роботу за сумісництвом
(Витяг)
Міністерство праці та соціальної політики <...> щодо роз'яснення норм чинного законодавства повідомляє наступне.
Частиною восьмою статті 179 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) передбачено, що за бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті (батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною), у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно з частиною першою статті 181 КЗпП відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (в тому числі до досягнення дитиною шестирічного віку на підставі медичного висновку) надаються за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) роботодавця.
Отже, частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною віку трьох років. При цьому жінка чи інша зазначена особа може на свій розсуд у будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або перебуваючи у такій відпустці приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.
Закон не визначає, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня - на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах чи на іншому підприємстві. Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати і на тому ж, і на іншому підприємстві або вдома.
За таких обставин, на наш погляд, трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом. Проте у випадку, коли за основним місцем роботи жінка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і одночасно виявила бажання приступити до роботи на умовах неповного робочого часу за посадою (професією), за якою вона працювала до відпустки і яка зберігається за нею на період перебування у такій відпустці, укладення окремого трудового договору за сумісництвом законодавством не передбачено.

dunyasha
Просвещенный
Просвещенный
Повідомлень: 154
З нами з: 13 лютого 2012, 09:03
Дякував (ла): 41 раз
Подякували: 3 рази

Повідомлення dunyasha »

Подскажите, сейчас нужно подавать повідомлення в налоговую о взятии внутреннего совместителя на работу, и в Центр занятости нужно форму подавать? Спасибо заранее!

Аватар користувача
anavigator
Мастер
Мастер
Повідомлень: 54
З нами з: 17 липня 2012, 13:34
Звідки: Київ
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 7 разів

Повідомлення anavigator »

dunyasha писав:
23 червня 2021, 14:41
Подскажите, сейчас нужно подавать повідомлення в налоговую о взятии внутреннего совместителя на работу, и в Центр занятости нужно форму подавать? Спасибо заранее!
В то же время при трудоустройстве работника по совместительству в Уведомлении о приеме работника на работу в графе 4 «Категорія особи» указывается «2» — наемные работники без трудовой книжки. Ведь трудовые книжки физлиц, работающих по совместительству, ведутся только по месту основной работы (абз. 4 п. 1.1 Инструкции о порядке ведения трудовых книжек работников, утвержденной приказом Минтруда, Минюста и Минсоцзащиты населения Украины от 29.07.1993 г. № 58, далее — Инструкция № 58). А запись сведений о работе по совместительству осуществляется по желанию работника собственником или уполномоченным им органом по основному месту работы.

https://interbuh.com.ua/ru/documents/ib/9435/81033

Подается Уведомление в территориальные органы Государственной налоговой службы по месту учета работодателя как плательщика ЕСВ.

При этом налоговая служба только принимает от работодателей Уведомление и передает информацию, содержающуюся в нем, далее в реестр застрахованных лиц Госреестра соцстрахования. Она не предоставляет разъяснений по законодательству о труде в части Уведомления о приеме на работу. О чем сами же налоговики указывают в 201.10 БЗ.

https://i.factor.ua/journals/nibu/2021/ ... 13980.html

Не нужно подавать уведомление о приеме на работу:

— руководителя предприятия;

— членов исполнительного органа хозяйственного общества, сведения о которых включены в Единый госреестр юрлиц, ФЛП и общественных формирований (далее — ЕГР). ГНС получает информацию об их трудоустройстве непосредственно из ЕГР в день регистрации изменений.

Также не сообщаем о лицах, с которыми не оформляются трудовые отношения: лицах, выполняющих работы (предоставляющих услуги) по гражданско-правовым договорам, и стажерах.

Нет необходимости сообщать налоговикам и об изменении условий труда в рамках ранее заключенного трудового договора: об оформлении совмещения, об установлении/отмене работнику неполного рабочего времени; о перемещении или переводе на другую работу у этого же работодателя; о восстановлении работника на предыдущем месте работы на основании судебного решения; о выходе работницы на работу после отпуска в связи с беременностью и родами, отпуска для ухода за ребенком до достижения им 3 лет и т. п.

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1639
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 823 рази
Подякували: 683 рази

Повідомлення Asia Svetlova »

Ушакова Лилия налоговый эксперт журнала "Налоги & бухучет" дек 2020
Факт 1. На совместителей подают Уведомление о приеме на работу
С внешними совместителями все ясно: взяли нового человека на работу — подаем Уведомление.
Но неожиданности возникают по внутренним совместителям. Это те, кто уже работает у вас по
основному месту работы, но будет у вас же работать по совместительству . Здесь чаще всего обжигаются.
Но запоминаем, что история такая же, как и по внешним совместителям: делаем приказ о приеме на
работу — должно быть Уведомление. Исключение — директор-совместитель.
В Уведомлении о приеме совместителя (внутреннего или внешнего) в графе 4 должна быть отметка «2»
— работники без трудовой книжки.
Податки-це зло, неохідне, але все-таки зло, і чим менше їх у нас, тим краще. У. Черчилль 1907р

Валюшка
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 780
З нами з: 14 січня 2011, 12:49
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 85 разів

Повідомлення Валюшка »

Повідомлення про прийняття сотрудника подаем еще старої или уже новое?


Відповісти

Повернутись до “Відділ кадрів”