Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.03.23
5754 7 Печатать

Змінено назву міста чи вулиці: які дії платника податків?

Наша країна у процесі дерусифікації та декомунізації поступово позбувається назв вулиць, пов’язаних з країною – агресоркою. У зв’язку з цим, у платників доволі часто виникає питання необхідності подання до контролюючих органів відповідних документів. 

Зупинимося більш детально на цьому питанні.

По – перше

У разі перейменування назви міста чи вулиці, що відповідає місцезнаходженню суб’єкта господарювання – платники податків, відомості про яких включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), повідомляють про зміну зазначених даних лише державного реєстратора та не подають заяву за ф.№ 1-ОПП до контролюючого органу.

По – друге

Платники, які не включаються до ЄДР (а це постійні представництва, договори управління майном, договори про спільну діяльність тощо), повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або № 1-ОПН з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за основним місцем обліку протягом 10 календарних днів.

По – третє

Потреба у поданні документів та будь якої інформації про перереєстрацію платником ПДВ – відсутня!

І - останнє!

У разі зміни назви вулиці чи населеного пункту, де розміщений об’єкт оподаткування, платник податків з метою уникнення розбіжностей між відомостями щодо місцезнаходження цієї господарської одиниці надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення про об’єкти оподаткування за ф.№20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, де у розділі 3 зазначається нове місцезнаходження такого об’єкта.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (реєстратори розрахункових операцій) та програмні РРО відповідно до законодавства, у разі, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщено об’єкт оподаткування (господарську одиницю), в якому застосовується РРО та/або ПРРО, відповідно до норми, встановленої п.2 глави 3 розд. ІІ Порядку № 547 та п. 8 розд. ІІ Порядку № 317, подають до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО та ПРРО заяву про реєстрацію з позначкою «Перереєстрація».

Платники податків можуть подати повідомлення за ф. № 20-ОПП та заяву за ф.1-РРО/1-ПРРО засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

По материалам Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Валентина
09.03.23 10:29

А чи є якість строки стосоно таких рішень? Маю перейменування міста та району

Ответить
  • Ірина
09.03.23 12:24

Чи є якісь штрафи за неподання ф.1-РРО/1-ПРРО з позначкою "перереєстрація" у разі зміни назви вулиці?

Ответить
  • Вікторія
09.03.23 17:52

Ми повинні, і знов ми повинні... а нас кто повинен проінформувати. Я взагалі можу не знати, що вони там змінили. Табличка на домі досі стара. 

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
09.03.23 19:33

І про ліцензії треба пам'ятати ((

Ответить
  • 123456
13.03.23 06:47

Та не тільки ж,.. а зміна адреси у паспорті нерухомого об'єкту, у договорі оренди землі...як же воно все це клопітно....

Ответить
  • 123456
13.03.23 06:48

Та невчасно....

Ответить
  • Юлія
13.03.23 14:25

а  если арендодатель не поменял название в договоре аренды помещения? стоит ли менять? ведь наш адрес зависит от адреса , указанного в договоре аренды

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям