Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.03.23
6131 10 Печатать

СБУ викрила податківців, які крали ПДВ - ліміт у платників

Кіберфахівці СБУ припинили розкрадання активів українських компаній, які опинилися на тимчасово окупованих територіях нашої держави. До оборудки причетні посадовці Державної податкової служби. Через злочинні дії чиновників українські підприємці втратили понад 150 млн у гривневому еквіваленті.

Як встановила СБУ, схема полягала у махінаціях із ПДВ. Зокрема, ділки привласнювали «податковий ліміт», який належав українським компаніям, що опинилися під тимчасовою окупацією рашистів. Це давало їм право сплачувати менше власного ПДВ і заробляти на цьому десятки мільйонів гривень. 

Встановлено, що до незаконної діяльності причетний керівник управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області та два його підлеглі колеги.

Для реалізації схеми її учасники несанкціоновано втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній.

Це дозволило ділкам в електронних кабінетах платників податків тимчасово непрацюючих підприємств реєструвати фіктивні господарські операції з афілійованими комерційними структурами.

Оборудки проводилися без відома керівників підприємств з непідконтрольних територій і мали на меті викрадення їхніх активів шляхом безпідставного перенесення на них зобов’язань зі сплати ПДВ.

Наразі трьом чиновникам і двом їхнім спільникам, у тому числі «бухгалтерці», яка вела чорну бухгалтерію ділків, повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

 • ч. 5 ст. 185 (крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах);
 • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

Розслідування проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора і за сприяння Департаменту запобігання та виявлення корупції Державної податкової служби.

По материалам СБУ
Комментарии
 • СержК
29.03.23 15:11

та ладно, хто б міг уявити таке собі))) у нас взагалі без будь-яких підробок ключив чи чогось ще у підприємства в глибокому тилу просто списали 60 кіло гривень з ліміту. А на запити поклало величезний металевий виріб з різьбою...

Ответить
 • Володимир
29.03.23 15:49

Не може були! Це наклеп на святих людей!

Ответить
 • ***
29.03.23 17:09

Ще чорт зна коли ( років 20 назад) , мені  заст начальника ДПІ ( Київ)  пропонувала списати на наше підприємство переплати з податку на прибуток "непрацюючих" підприємств, а ми щоб віддали ці кошти готівкою.
Як потім пройти перевірку, коли по банку податки не платиш, по декларації нараховуєш, а заборгованості немає - відповіли : пройдете наш аудіт і все закриємо. Я категорично відмовилася.
А що робиться зараз у СЕА ПДВ  - то чорт ногу зламає, сама не второпаю. Нічого не робиш, а за день до десятка якихось проводок з незрозумілими кодами, туди- сюди. По переплата, то недоплата, то через кілька днів  знову переплата. Вже не реагую.

Ответить
 • Фунт
30.03.23 08:14

Я так понимаю, что заблокировать их в тюрьме не получается!
Ну это ж не налоговые всем подряд блокировать - тут интерес с откатом.

Ответить
 • Татьяна
30.03.23 09:06

А тут що у тебе десь у квітні 2021р.був ризковий контрагент( і з'ясувалося це десь через 4 міс. і про що ми узнали ось тільки) -  і таблицю  можна не приймати. 

Ответить
 • Наталія
30.03.23 10:42

не може бути! Це ж бізнес махлює з ПДВ, не? Затерерозували всю країну. А виявляться це все Львівська площа ... О це відкриття 

Ответить
 • Ольга
30.03.23 11:25

Ну так тепер треба повертати ліміт підприємствам! 

Ответить
 • Любовь
30.03.23 12:26

Ага, а через пару дней напишут что их отпустили под залог или они "исчезли" быстренько, корупция на "ВЕРХУШКЕ"!!! 

Ответить
 • Тетяна
30.03.23 13:20

ПДВ потрібно відмінити!

Ответить
 • Оксана
30.03.23 21:04

А что там с делом И,О, начальника Киевской налоговой Оксаны Датий? Что-то тишина полнейшая, как там продвигается дело с выявлением всей цепочки ...

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям