Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.02.24
916 0 Печатать

ДПС рекомендує подати розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника за новою формою

Коли вперше подається розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника за новою формою з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09.11.2023 № 1935 та за яким ідентифікатором форми?

Для набуття або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи відповідно до вимог п.п. 298.8.1 ПКУ сільськогосподарські товаровиробники подають не пізніше 20 лютого поточного року:

  • загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи;
  • звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи;
  • відомості про наявність земельних ділянок, які є невід’ємною частиною податкової декларації;
  • розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09.11.2023 р. № 1935 «Про внесення змін до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника» (далі – Наказ № 1935), внесено зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника, подання якого є обов’язковим при набутті або підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи.

Наказ № 1935 набирає чинності з дня його офіційного опублікування – 05.01.2024.

Згідно із загальним правилом, визначеним ПКУ, до визначення нових форм декларацій (розрахунків) діють чинні форми декларацій (розрахунків).

Водночас, враховуючи вимоги п. 46.6 ПКУ, розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника (далі – Розрахунок) – це інформаційне декларування, яке містить економічні відомості про суб’єктів оподаткування, що не стосуються обчислення податків, тому нова форма такого Розрахунку, діюча відповідно до Наказу № 1935, є чинною у 2024 році.

Державна податкова служба рекомендує платникам єдиного податку четвертої групи подати до 20 лютого 2024 року Розрахунок по новій формі звітності, а платникам, які вже подали Розрахунок, надати новий звітний Розрахунок.

Нагадуємо, що четверту групу можуть обрати сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.

При цьому зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника по новій формі звітності надають можливість платнику скоригувати загальну суму доходу сільськогосподарського товаровиробника під кредитні резерви, що, в свою чергу, вплине на розмір частки сільськогосподарського товаровиробництва та на можливість залишення платника на спрощеній системі оподаткування.

Відповідні роз’яснення розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Повідомлення та нагадування/До уваги cільськогосподарських товаровиробників, які планують набути або підтвердити статус платника єдиного податку четвертої групи на 2024 рік! (опубліковано 09.02.2024).

Крім того, на вебпорталі ДПС в рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів розміщено Розрахунок (в редакції Наказу № 1935) за ідентифікатором форми J0303310.

По материалам Категорія 108.02.04 "ЗІР"

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям