Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.04.24
721 2 Печатать

Щодо скасування ЕЦП та отримання нового у разі зміни податкової адреси платника

Відповідно до п. 45.1 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Податковою адресою платника податків – електронного резидента (е-резидента) визнається електронна адреса, зазначена такою особою у заяві про набуття статусу електронного резидента (е-резидента).

Пунктом 45.2 ПКУ визначено, що податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

Згідно з п. 5 частини другої ст. 23 Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» кваліфіковані сертифікати відкритих ключів обов’язково повинні містити назву держави та населеного пункту, інформація про які міститься у відомостях про місце проживання (перебування) фізичної особи, якій видано кваліфікований сертифікат автентифікації веб-сайту, або у відомостях про місцезнаходження юридичної особи, якій видано кваліфікований сертифікат автентифікації веб-сайту.

Підпунктом 4.2.6.1 п.п. 4.2.6 п. 4.2 розд. 4 Регламенту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС України, погодженого заступником Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України 16 грудня 2022 року та затвердженого в. о. Голови Державної податкової служби України 19 грудня 2022 року, встановлено, що скасування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа – це зупинення чинності сертифіката відкритого ключа.

Кваліфікований сертифікат відкритого ключа вважається скасованим з моменту зміни Кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (далі – Надавач) статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа на скасований.

Користувач зобов’язаний невідкладно звернутися до Надавача за скасуванням кваліфікованого сертифіката відкритого ключа у разі, зокрема, зміни відомостей, зазначених у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Таким чином, оскільки кваліфіковані сертифікати відкритих ключів обов’язково повинні містити назву держави та населеного пункту, інформація про які міститься у відомостях про місце проживання (перебування) фізичної особи або у відомостях про місцезнаходження юридичної особи, то у разі зміни податкової адреси (місця проживання фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи) такому платнику податків необхідно скасувати та отримати новий.

З метою скасування кваліфікованого сертифіката користувачу необхідно подати до представництва Надавача заяву на зміну статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. При цьому подаються необхідні документи на отримання електронних довірчих послуг щодо формування нового кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

По материалам ГУ ДПС у Житомирській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Иван
08.04.24 12:54

У самої статті від Бухгалтер 911, а також ДПС України, а саме ГУ ДПС у Житомирській області, на підставі коментаря - відповіді ЗІР ДПС (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41436), не вірно визначено у своїх повідомленнях норми Закону 2155.
Так норми Закону у п. 5 частини другої ст. 23 Закону стосуються тільки "видано кваліфікований сертифікат автентифікації веб-сайту", тобто SSL сертифікату сайту.

(SSL-сертифікат — це засіб захисту особистої інформації користувачів в інтернеті. Якщо на сайті є SSL-сертифікат, в адресному рядку веб-переглядача з’явиться зелений замок і протокол HTTPS. Це означає, що на цьому сайті безпечно вводити пароль або номер банківської картки).

Таким чином, при зміні податкової адреси ФОП (ФО) або ЮО не потрібно скасовувати діючі сертифікати для подання податкової звітності, тому що реквізити адреси у сертифікаті з 01.01.2024 не є обов'язкові для заповнення ( але на вимогу власника сертифікату можуть бути внесені у сертифікат) і вимоги ДПС у такому випадку БЕЗПІДСТАВНІ.


Ответить
  • Иван
11.04.24 17:29

Контакт-центр ДПС


Шановний платнику!


Інформаційно-довідковий департамент розглянув Ваш коментар до відповіді на запитання «Чи необхідно скасовувати кваліфікований сертифікат відкритого ключа та отримувати новий у разі зміни податкової адреси платника податків (місця проживання ФО або місцезнаходження ЮО)?», яке розміщене в категорії «301. Електронні довірчі послуги» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (далі - ЗІР), і повідомляє, що Ваш коментар прийнято в роботу.


Самостійно відстежити внесення нових відповідей в ЗІР можна шляхом натискання у правому верхньому куті головної сторінки ЗІР піктограми у формі дзвінка.


Дякуємо за коментар, думка кожного платника надзвичайно важлива для


нас.


Завжди раді допомогти.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям