Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.06.24
527 0 Печатать

Чи зараховується до страхового стажу період догляду за особою з інвалідністю

Згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 15 квітня 2023 року передбачено зарахування до страхового стажу періодів:

– догляду за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду;

– догляду за дитиною з інвалідністю чи за тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність.

До страхового стажу зараховується період догляду за дотриманням певних умов:

– якщо людина, яка здійснювала догляд є працездатною (не досягла пенсійного віку та не є особою з інвалідністю);

– не працювала в такий період;

– отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Період догляду враховується до страхового стажу людини, оскільки у цей період вона є застрахованою особою (ст. 11 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію.

Якщо догляд мав місце у період з липня 2000 року (після впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування), то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. У разі доцільності зазначений період “оптимізується” (вилучається з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії як період з найнижчим заробітком).

По материалам ГУ Пенсійного фонду в Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям