Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


09.06.24
3926 4

Новий штраф за неявку до військкомату і за будь-які порушення

У цій статті поговоримо про нові штрафи за неявку до військкомату, за не уточнення даних, за відсутність на руках актуального військово-облікового документа, які тепер після ухвалення законопроєкту 10379 і постанови КМУ № 560 чатують на багатьох мало не на кожному кроці.

 

Які нові штрафи тепер ми будемо платити і в якому розмірі

 

Зовсім нещодавно законодавець потішив нас новими змінами і суттєво змінив розмір штрафу за ст. 210-1 КУпАП за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Раніше такий розмір штрафу максимум був 5100 грн.

А тепер він може бути в розмірі від 17000 грн. до 25500 грн. І звісно ж, користуючись ситуацією, якщо у Вас складеться якийсь конфліктний момент, Вам намагатимуться виписати штраф по максимуму.

Але ще більш небезпечною вважаю ситуацію, що тепер, після останніх змін, майже на кожному кроці за кожний вид порушення і будь-який співробітник поліції, і будь-який представник ТЦК і СП може Вам просто нескінченно виписувати ці штрафи. І їхня кількість не обмежена.

Уявімо класичну ситуацію класичної людини, яка запустила всі питання до останнього і чекала дива.

У неї немає військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, або ж вона досі має приписне, що після 18 років порушення, або ж вона їх має, але довідка замість військового квитка старого зразка. 

І все це потенційний штраф 25500 грн. за їхню відсутність. Який кожен поліцейський або співробітник ТЦК і СП, який зупинив його на вулиці, може виписати тепер.

І може виписати і сьогодні, і в наступні дні знову, коли знову його зупинить.

І добре, коли ситуація обмежується просто штрафом. Але зазвичай це не так. Зазвичай вона обмежується примусовим приводом людини до ТЦК і СП, і вже на законних підставах, за умови, що вона не має військово-облікового документа при собі або ж вона в базі розшуку.

І все добре, якби за законом це закінчувалося штрафом, виписуванням повістки на медкомісію і відпусканням. Але це цим не закінчується.

Це закінчується викраденням людини - вимогою йти на медкомісію виключно в бусику, а не своїми ногами. І вимогою її пройти за 15 хвилин без підтвердження діагнозів.

Ось це вже викрадення, де потрібно відмовлятися від усього й усякого, викликати поліцію, фіксувати викрадення, відмовлятися допроходити медкомісію, вимагати підтвердження Ваших діагнозів, відмовляти туди слідувати в бусику і казати, що можу дійти ногами.

Загалом окремий ролик, присвячений фіксації викрадення людини ТЦК вже є на каналі. Навіть уже є їхня серія. І всім рекомендую подивитися.

І тепер знову повертаємося до штрафів.

Ця ж класична людина боїться уточнювати свої дані, тому що думає, що ТЦК їх не отримає, якщо вона не встановить застосунок Резерв + або не піде до ЦНАПу чи до ТЦК.

Але ця людина помиляється, тому що найближчим часом ТЦК і СП отримає доступ до реєстрів усіх ВПО і прописаних осіб, і до інших реєстрів теж. Отримає дані про Вас. І якщо Ви їх не уточните до 18 липня, Вам за місцем прописки прийде письмова вимога з'явитися в ТЦК. Вона вважається врученою, незалежно від того, отримаєте Ви її чи ні. І якщо не з'явитеся - новий додатковий адміністративний штраф 25500 грн.

І за будь-яку відмову від медкомісії, неявку за врученою повісткою для уточнення даних також можливі потенційні штрафи 25500 грн.

 

Один штраф не скасовує інший. Їхня кількість не обмежена.

І якщо штраф не оплачується або не оскаржується в судовому порядку, то він збільшується в 2 рази, йде на виконання. І підсумок - арешт усіх банківських карток, рухомого і нерухомого майна доти, доки не буде сплачено.

 

Це зовсім не означає, що ці штрафи не можна буде оскаржувати в судовому порядку і всі вони будуть виписані законно. Ні звісно, в процесі їх виписки теж зазвичай купа порушень. Але це вже окрема тема для окремого відео, якого підготую пізніше.

А поки що гадаю, що відповідь на запитання, чи можна далі продовжувати сидіти, нічого не робити, не уточнювати дані, не оформляти відстрочку, зрозуміла.

Можна, якщо готові постачати державу нескінченними штрафами.

На жаль, це нові і вельми неприємні реалії життя.

Посилання на першоджерело: https://youtu.be/qaPithBjNZE?feature=shared

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Буржуй
10.06.24 10:35

так данние надо обновить до 16 или 18 июля?

Ответить
  • Ірина
25.06.24 16:13

Хто пише ці статті ? Приписне після 18 років - це порушення ?!!!

Ответить
  • Оксана
01.07.24 00:31

Веруня, військоматів  давно немає,а тцк це приватна фірма .Так куди ти Людей відправляєш ?!

Ответить
  • брехня
04.07.24 12:00

"Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти..."

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям