Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.07.23
21896 13 Друкувати

е-ТТН: чи буде обов’язкова з 01.08.2023?

Казанова Марина податковий експерт

З якої дати буде застосовуватись виключно електронна ТТН (е-ТТН)? Раніше у новинах фігурувала дата «01.08.2023». Але вже цілком зрозуміло, що з 01.08.2023 обов’язкового застосування е-ТТН не буде. Я, Казанова Марина, експерт журналу «Податки & бухоблік», розповім про стан справ з обов’язковим застосуванням е-ТТН.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Очень злой бух
25.07.23 08:23

я себе представляю процесс регистрации еТТН. А потом ДПС будет цепляться, где РН, где НН.  И бух будет опять сканировать доки. АААААААААААААААААААА

Відповісти
  • Кирпулька
25.07.23 08:39

А я собі представила водія десь років 60, бо молоді хлопці на фронті, якому треба зробити цифровий підпис і поставити його в системі (уявили?) з якого дивайсу потрібно проставляти цей підпис? Якщо з телефону, то тут така лажа... У великої кількості літніх водіїв не смартфони, вони принципово їх ігнорують і використовують кнопкові

Відповісти
  • Тата
25.07.23 09:26

"необхідно звернутися до акредитованого ЕДО-провайдера".  ЕДО-провайдери ні сном ні духом ще не знають про систему е-ТТН. А чому немає державного безкоштовного порталу для підписання е-ТТН через власний кабінет?

Відповісти
  • бурундук
25.07.23 12:06

а интернет везде есть и супер скоростной? а свет везде есть? а в стране уже все норм?может не в той стране или я или те кто это выдумывают........

Відповісти
  • Yurek
31.07.23 09:54

бурундук, да. вот, например, загрузка проходит в поле. 

Відповісти
  • Лариса,
25.07.23 15:00

а у мене 100 видаткових в день...це треба 100ТТН?... така купа покращень, щож ми живемо так погано?

Відповісти
  • Инна
25.07.23 15:07

Ото правду пишуть у нас водії далекобійники всі 60 років з кнопочними телефонами, п-ство має витратити кошти, купити нові смартфони з хорошим інтернетом в якомусь селі де вони вивантажується чи завантажується продукцію, зайти і все це підписати блін ржу-немагу! це п-ство має купити ліцензії на програми по реєстрації та оплатити е-підписи. Я за прозорість перевезень, щоб все було по закону без перенавантажень та офіційно, бо для транспортного п-ства ті дармовози тільки ціни опускають.... але то зараз не на часі і трохи не реально, треба хороший інтернет і щоб всі ЕДО-провайдери були готові, а то серпень на носі а ніхто не готовий навіть з них, тільки певно ПТАХ щось там розробив і пропонують тестити але як це зробити як тут задіяно 3 підписи це повинно бути у всіх. .... Довгий допис....Думки в слух....

Відповісти
  • Светлана
25.07.23 15:31

Я себе представляю эту картину маслом. У меня сельхозпредприятие. Отгрузка часто происходит прямо с поля. Со светом, интернетом, мобильной связью проблемы просто нереальные. Но самое интересное - это разница в весе. Например прошла машина через мою весовую. Сделали ТТН на 30 тонн, оформили е-ТТН, все всё подписали. Приезжает к покупателю, а там на 100 кг меньше (варианты разные - рассыпалось по дороге, разница в настройке весов). И покупатель принципиально требует ставить вес по своим весам (а таких на самом деле много). И что делать? Расчёт корректировки к ТТН? Такие варианты могут быть на любом предприятии. Отсчитали вроде 100 единиц продукции, а покупатель при приёмке посчитал 99. И какие варианты действий?

Відповісти
  • Алиса
25.07.23 16:25

Предлагаю ввести это только для минобороны и ввозимой волонтерской помощи.А всех остальных оставьте в покое и дайте хоть как-то работать.

Відповісти
  • Алиса
25.07.23 16:29

еще на сайте минфина написано что это обговаривали 500 компаний  и что все решили что это дело нужное.Хотелось бы увидеть этот список с фамилиями.

Відповісти
  • Сергей
02.08.23 11:28

Пускай для тех 500 кто поддержал и вводят, а остальных не мучают. Итак торговать и производить меньше остается времени чем бумажки регистрировать.

Відповісти
  • Юлия
29.09.23 18:28

забыли написать сколько экземпляров ттн-ки нужно создать, подписать и всем раскидать. как они задолбали!!!

Відповісти