Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.03.24
5575 27 Друкувати

Гетманцев про введення військового збору для ФОП і не лише: Кабмін готує законопроект

Кабінет міністрів України готує законопроект, який дозволить забезпечити додаткові надходження до бюджету. Зокрема, військовий збір хочуть запровадити для приватних підприємців. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови фінансового комітету Верховної ради Данила Гетманцева в ефірі телемарафону.

Він нагадав, що Мінфін працює над збільшенням доходів державного бюджету на 44 млрд гривень. Це хочуть зробити за рахунок збільшення військового збору, запровадження військового збору для ФОП,  для певних видів операцій з нерухомим майном та ювелірними виробами.

За словами нардепа, відомство підготувало комплекс пропозицій, з яких хочуть зібрати 44 млрд гривень.

"І це Кабмін нам запропонує як законопроект. Уже в березні очікуємо на цей законопроект", - додав Гетманцев.

Що передувало

Нагадаємо, 4 березня Міністерство фінансів України надало ЗМІ план мобілізації додаткових ресурсів держбюджету у 2024 році.

Для того, щоб отримати додаткові надходження до бюджету, відомство зокрема хоче запровадити військовий збір для ФОП, платників єдиного податку і не тільки.

Раніше прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів України планує надавати додаткове фінансування на оборонні потреби країни за допомогою продовження аудиту та верифікації видатків.

Автор: Іван Носальський

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Буржуй
05.03.24 07:02

4.1.9. стабільність - зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року;

Відповісти
  • нажаль
05.03.24 12:13

"Норма підпункту 4.1.9 Кодексу встановлює обмеження, не передбачаючи жодних наслідків (зокрема санкцій) у разі його порушення". . .

Відповісти
  • класна "логіка"
06.03.24 21:21

немає наслідків – можна порушувати. ну-ну...

Відповісти
  • Лариса
05.03.24 07:20

Буржуй, ну, в чому  чому, а у відсутності стабільності нинішню команду дорікати не варто  -стабільно ігнорять Конституцію і плюють на решту законів вже майже 5 років. 
Зробили себе разом!

Відповісти
  • Елена
05.03.24 09:49

А почему не вернуть бы декларации депутатам? - у тех у кого доходы превысили довоенные - ввести налог (как угодно его можно назвать) - в 20% на превышающие суммы...

Відповісти
  • Наталія
05.03.24 10:08

Елена, вони взагалі цікаві. спочатку скасовують збір до ПФ 10% з ювелірки, потім вводять 1,5%. А на різницю збільшується бюджетне покриття дефіциту ПФ. Всі у виграші: слуги які займаються ювеліркою, гетманцев, який робить все щоб "наповнити бюджет", тільки ми з вами програємо 

Відповісти
  • ССО
05.03.24 10:36

Єдиний податок, єдиний внесок...
Додали землю та мінімальне податкове навантаження.
Тепер хочуть додати "єдиний" військовий збір?
*
"ДаНуНах" (c) Закриваю бізнес. Це вже не спрощена система.

Відповісти
  • УПС
05.03.24 14:27

ССО, повірте шо ще спрощена, якщо не ведете облік усіх витрат та прибутку

Відповісти
  • Шурік
05.03.24 15:48

УПС, Ваше "відносне" абсолютно недоречне. Змінена ССО вже не ССО.

Відповісти
  • УПС
05.03.24 15:56

Шурік, я розумію що єдиний податок вже далеко не такий уж і єдиний, вже й єдиним його тяжко назвати, але ще таки система, куди не йшло, таки спрощена, порівняно із загальною системою.... Йде мова про сам бухоблік/податковий облік

Відповісти
  • Катя
05.03.24 11:28

нехай встановлять для себе військовий збір-10%, обмежуть собі зарплату в 50 тис. та здадуть по одному або два авто на ЗСУ -і все-44 млрд доходу є\

Відповісти
  • Олена
05.03.24 13:10

Єдиний внесок треба перейменувати в неєдиний внесок.

Відповісти
  • Елена
05.03.24 14:20

Олена, тільки не єдиний внесок, єдиний податок. Єдиний податок включає в себе військовий збір. Повинен включати....

Відповісти
  • Елена
05.03.24 14:24

Після звільнення Залужного я втрачаю віру щодня.... Шмигаль заявив вже що готові подальше транспортувати газ до ЄС, хоча раніше річ була до кінця цього року.... Адже війна не вчить нашу верхушку, почати с себе.... Нам ніхто не допоможе, поки покидьки у власті

Відповісти
  • XXL
05.03.24 14:26

ну якщо для ФОПа-єдинника можуть увести військовиї збір 1,5% із мінімальної зарплати, то як для юросіб на єдиному податку? з чого?

Відповісти
  • Olena
05.03.24 16:27

XXL, судячи з цифри в 44 млрд, то для юр осіб і третої групи ФОП з усього доходу, для 1-2 групи мабуть з мінімалки, аналогічно з ЄСВ

Відповісти
  • СержК
05.03.24 14:49

XXL,як і зараз - із зарплати найманих працівників...

Відповісти
  • XXL
05.03.24 16:00

СержК, малось на увазі із самого ФОПа взяти військовий збір 1,5% із мінімальної зарплати, по аналогії як і ЄСВ. А от на юрособах всі працівники і так сплачують ВЗ (в т.ч. всі директора)....з дивідендів також сплачують, при їх виплаті засновникам/співласникам

Відповісти
  • НБУ
05.03.24 15:32

"Українці за кордоном витрачають понад мільярд доларів щомісяця"

Відповісти
  • Анн
05.03.24 15:33

Помню 10лет назад, когда только ввели ВЗ, здесь на форуме писали почему его не платят ФОПы

Відповісти
  • Платят!!!
05.03.24 16:55

Ну блин, ЕДИНЫЙ НАЛОГ же...

Відповісти
  • +
05.03.24 17:00

В случае "единого" налога нужно регулировать ставку, а не "пришивать пятую лапу", либо отменять "упрощённую" систему. Но вот зачем всё усложнять - не понятно.

Відповісти
  • Шурик
05.03.24 23:57

Ай есем Шурик еден. 
Везде в Европе есть упрощённая система, ну не называется ЕН или как азаров-холуй путина тут их назвал.
Даже по пьяни таких бредней не понесу как шурик-2,
Я пенсионер, и был там в Европе,  еслибы не работники в Украине я там и остался.

Відповісти
  • Шурик
06.03.24 00:07

Обман об упрощённой системе в ЕС, и ЕН в Укрине. Ну всё совсет не так и не то.. До 300 тысяч корунов налогами не облагается., Только страхавки. 300*1,7, =гдето 700 тысяч гривен.
В чём плоха идея влупить законы Евросоюза,?

Відповісти
  • Шурик
06.03.24 00:17

Не называтся в Европе упрощённой системой, но есть амного проще и лучше.. Во всех сранах. Оборот самое ажное и не только. Азаровщина как в фильме "Храброе серце" с Мелом Гибсоном должна стать раком и поцеловать себя в жопу, Тогда может и подумаем, но правители-азаровцы напали войной на нашу страну?
Почему не перевешаты те к кому путя на парад шол.,?.

Відповісти
  • Шурик
06.03.24 00:28

. Как Азаров в 2000 ребывал алги - "Треба папавнивать падатки". Говорил шпион путина, премьер-министр Украины.

Відповісти
  • Шурик
06.03.24 00:39

20 лет правил, и до него теже самые.

Відповісти