Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.04.24
1835 0 Друкувати

Імпортний ПДВ: все про нього

Автор: Солошенко Людмила, податковий експерт.

Ввезення товарів у митному режимі імпорту супроводжується сплатою ввізного ПДВ. Причому неважливо, є імпортер платником ПДВ чи неплатником. Коли сплачувати ПДВ при імпорті та як його обліковувати — розберемо в статті.

Ввезення — оподатковувана операція

Операції з ввезення товарів на митну територію України, у тому числі в митному режимі імпорту, є об’єктом оподаткування ПДВ (п.п. «в» п. 185.1 ПКУ).

Причому сплачувати ПДВ при ввезенні повинна будь-яка особа (навіть не зареєстрована платником ПДВ), що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню (п.п. 3 п. 180.1 ПКУ). тобто якщо митна вартість імпортних товарів перевищує 150 євро (оскільки ввезення товарів меншої вартості — до 150 євро не є об’єктом оподаткування ПДВ, п.п. 196.1.16 ПКУ). Таким чином,

при імпорті товарів, митна вартість яких понад 150 євро, треба сплатити суму ввізного ПДВ

При цьому товари, що ввозяться на митну територію України, оподатковують ПДВ за відповідною ставкою: 20 %, 14 %, 7 % (п. 206.2 ПКУ).

Коли і як сплачують ПДВ при ввезенні?

Імпортні ПДВ-зобов’язання

Нарахування ввізного ПДВ. При нарахуванні імпортного ПДВ правило першої події не працює (п. 187.11 ПКУ). А нараховують його за такими правилами.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам