Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.04.24
10992 32 Друкувати

Закон про мобілізацію опубліковано

Нагадаємо, що учора Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про мобілізацію від 11.04.2024 р. № 3633-IX (базовий законопроєкт № 10449).  Про це було повідомлено РБК-Україна з посиланням на сайт Верховної Ради.

Вже сьогодні Закон офіційно опубліковано в газеті «Голос України» від 17 квітня. 

Відповідно до тексту законопроєкту Закон набуде чинності через місяць з дня наступного, за днем його опублікування, тобто з 18 травня 2024 року.

Нагадаємо, Верховна рада схвалила відповідний законопроект у другому читанні 11 квітня. Однак у цьому документі було виключено норму про демобілізацію.

Що передбачає закон про мобілізацію

Відповідно до нового документа замість строкової служби буде введено базову військову службу терміном 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний час. Українці віком до 24 років зможуть обирати рік та період проходження базової служби.

Військова підготовка в Україні

Також буде запроваджено базову загальновійськову підготовка. З 2025 року вона стане елементом навчання у навчальних закладах, проводитиметься у вишах усіх форм власності.

Для того, щоб оновити дані не потрібно буде йти в ТЦК. Це можна буде зробити онлайн в особистому кабінеті або у ЦНАПі. Ті громадяни, які перебувають на військовому обліку, зможуть добровільно створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

Чи буде демобілізація

У законі залишили норму про право на демобілізацію людей з інвалідністю, а також демобілізація у зв’язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу).

Визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК.

Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.

Ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.

Послуги за кордоном для чоловіків

Щодо консульських послуг за кордоном, то протягом 60 днів потрібно буде оновити персональні дані в ТЦК. При цьому зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.

Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби. Однак є вийнятки.

Перевірка документів представниками ТЦК

Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації.

Необхідність обов'язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ. Потрібно на період мобілізації усім громадянам віком від 18 до 60 років, що перебувають на обліку (чи зняті з нього).

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • АВС
16.04.24 16:15

не з дня опублікування вступає в силу, а з дня підписання президентом? Тобто коли набирає чинності? з 15 травня?

Відповісти
  • Ірина
18.04.24 13:42

АВС,На сайті РДА :Дата події Назва події, підстава 2024 р. 11.04.2024 Прийняття Верховна Рада України; Закон № 3633-IX 18.05.2024 Набрання чинності Стан: Набирає чинності

Відповісти
  • Ірина
18.04.24 13:46

Ірина,набирає чинності з : 18.05.2024р.

Відповісти
  • 3633-IX
16.04.24 16:37

"Цей Закон набирає чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців дванадцятого і тринадцятого підпункту 2 пункту 8 розділу І цього Закону (щодо внесення змін до частин четвертої і п’ятої статті 6 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"), які набирають чинності через вісім місяців з дня, наступного за днем опублікування цього Закону."

Відповісти
  • +
16.04.24 16:40

Опубліковано: https://www.golos.com.ua/documents/z-3633-ix.pdf

Відповісти
  • без https !?
16.04.24 16:44

www.golos.com.ua/documents/z-3633-ix.pdf

Відповісти
  • Редіс
16.04.24 17:00

то поновити дані протягом 60 днів - з дня вступлення в силу закону чи з дня продовження мобілізації?

Відповісти
  • Надія
17.04.24 11:24

Редіс,от тежцікаво... По тексту скрізь - з дня оголошення мобілізації.

Відповісти
  • Ірина
17.04.24 16:02

Надія, я теж в тексті прочитала, що від дня оголошення мобілізації, то виходить що термін сплив ще у 2022 році, чи буде новий указ про мобілізацію?

Відповісти
  • Ок
17.04.24 16:41

Ірина, коли будуть продовжувати воєнний стан, тоді буде оголошуватися і нова чергова мобілізація (а можливо і не буде оголошена). Воєнний стан зараз діє до 13 травня.

Відповісти
  • Ок
17.04.24 17:48

але знову-ж-таки, якщо воєнний стан продовжиться з 13 травня, то цей новий закон (зміни до законів) ще не увійдуть в дію - в дію вони увійдуть з 18 травня. Отже обов"язково поновити дані протягом 60 днів треба буде після настнупного оголошення мобілізації.

Відповісти
  • ната*****
16.04.24 17:02

А кабінет призовника вже існує, якщо так то можна посилання

Відповісти
  • Редіс
16.04.24 17:05

ната*****, думаю шо його ще нема, і коли то він буде...але ж є Оберіг, куди підтягуються всі дані із держ. реєстрів....то думаю на базі Оберіг не довго доробити ел.кабінет

Відповісти
  • (c)
16.04.24 17:36

"Страсти накаляются!..."
+
https://petition.president.gov.ua/petition/223944

Відповісти
  • Буржуй
16.04.24 18:46

Вышел на улицу без военника-штраф 5100 грн. Это  через месяц со дня опубликования. А если примут  проект 10379-17000 грн, повторно 25500 грн. К слову за езду пьяным, те же 17000грн.!

Відповісти
  • Елена
17.04.24 11:20

Буржуй, 100%

Відповісти
  • *
16.04.24 20:15

Тушку (тело) приравняли к транспорту...
"
1-е чтение: люди должны жить хорошо.
2-е чтение: люди должны жить.
3-е чтение: люди должны.
"

Відповісти
  • i
16.04.24 20:21

"Під час вручення повістки представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки на вимогу громадянина, якому вручається повістка, зобов’язані назвати свої прізвища, ім’я та по батькові, посади, а також пред’явити службові посвідчення."

Відповісти
  • Ок
17.04.24 10:08

Не розумію, для чого ходити у військомат повідомляти про зміну прописки, якщо військомат має ці дані із держ. реєстра, принаймні у межах міста чи тер.громади, якщо на обілку у межах одно й того ж самого ТЦК

Відповісти
  • абрам терц
17.04.24 11:26

Ок,это ,чтобы эти держиморды не бегали за тобой,а ты сам прийшов, и нашов

Відповісти
  • Ок
17.04.24 10:10

і як зрозуміти, що якщо відправлять поштою повістку за адресою, яка є у ТЦК - то вона буде вважатися врученою навіть якщо адреса не та. То за якою адресою можуть відправити повістку: за тією яка є у наявності у ТЦК чи згідно даних держ.реєстру?

Відповісти
  • Ок
17.04.24 12:49

і від коли можна буде йти у ЦНАП для уточнення даних? коли ЦНАП буде (розпочне) надавати таку послугу? може хто шось буде чути, знати...- напишіть

Відповісти
  • Надежда
17.04.24 14:10

Ок, я тут на днях була у ЦНАП. Черги неймовірні. Всі повально переоформлюють авто, нерухомість, землю на дочок, дружин, невісток, тітоньок... Талончик взяти неможливо. Цим законом дали місяць на упорядкування всіх майнових справ. Тепер у нас жнки в Україні будуть дуже багаті, а чоловіки бомжи або ЗАЧУХИ (завідуючі чужим хозяйством)

Відповісти
  • Марина
17.04.24 15:42

Надежда, як переоформити  нерухомість через ЦНАП? Треба ж йти до нотаріуса і, наприклад оформлювати договір дарування... А ЦНАП тут до чого?

Відповісти
  • Ок
17.04.24 15:58

Марина, так, договора оформляються та посвідчуються у нотаріуса, а у ЦНАП несуть ці договори - надати скан-копії, щоб отримати витяги із держ.реєстрів про зміну власника майна. Але головне оформити та посвідчити договір у нотаріуса. А чи є який термін подання цих документів для ЦНАПу...?! бо ЦНАП вносить у держ.реєстри інформаію про зміни

Відповісти
  • SHADOW
17.04.24 14:09

некоторые адвокаты говорят, что обновление данных через цнап или кабинет будет не полным, без влк

Відповісти
  • Ок
17.04.24 15:22

SHADOW, для чого тоді це "Для того, щоб оновити дані не потрібно буде йти в ТЦК." пишуть? Я думаю, шо поновити дані можна буде в ТЦК або у Е-кабінеті, а ВЛК треба буде проходити, якщо надійде поштою або вручаь повістку.

Відповісти
  • данет
17.04.24 16:15

пока человек не будет знать цель-  когда закончим войну -какие территории нам надо освободить и для чего и что потом с ними делать - и  кто меня защитит от произвола тцк и командиров- и какие мои права вообще  -и где гарантии моих прав как гражданина украины-----до тех пор  гражданские будут избегать мобилизации и их можно понять. о справедливости я молчу.

Відповісти
  • Буржуй
17.04.24 21:51

Предвижу большое количество разводов в семьях, где есть инвалиды 1, 2 группы!!!

Відповісти
  • Людмила
18.04.24 15:25

а ще ,розводяться, мати  лишають материнських прав, батько стає опікуном дитини,і отримає" білий білет",

Відповісти
  • Вікторія
18.04.24 17:31

Людмила, ага. А потім батько потрапляє у аварію, батько загинув, мати за місяць до цього лишили батьківських прав, а спробуйте тепер забрати двох діточок з інтернату.

Відповісти