Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.05.24
4467 0 Друкувати

Чи обов’язково виписувати рахунки замовникам, якщо ви ФОП на ЄП?

Автор: Клец Віталіна, податковий експерт

ФОП на єдиному податку (ЄП) без ПДВ надає послуги і отримує оплату виключно за IBAN-реквізитами рахунку (працює без РРО/ПРРО). Чи потрібні йому первинні документи на дохід? Якщо так, то які? Чи потрібно виписувати рахунки замовникам? Як довго їх зберігати? Про все це зараз і поговоримо.

Первинка у ФОП: що то таке?

Взагалі-то первинний документ — це бухгалтерський термін (ст. 1 та ст. 9 Закону про бухоблік*). Навіщо потрібні первинні документи? Передусім, для ведення бухобліку, бо без первинки це просто неможливо. Що в них зазначають? Відомості про кожну господарську операцію, тобто про дію або подію, яка призвела до змін у структурі активів, зобов’язань, власному капіталі підприємства.

* Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-XIV.

Але ж ФОП бухоблік не ведуть, — скажете ви, і будете абсолютно праві (ст. 2 Закону про бухоблік). То навіщо ФОП, а тим більше платнику єдиного податку (ЄП), мати первинку?

У класичному розумінні, тобто для ведення бухобліку, вона, звичайно йому не потрібна.

Але, окрім вимог власне Закону про бухоблік, є ж іще інші нормативні вимоги. Зокрема, передбачені ПКУ, Законом про РРО* (вкупі з Порядком № 496**) тощо, які вимагають навіть від ФОП мати первинні та інші документи для підтвердження певних даних.

* Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 № 265/95-ВР.

** Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб — підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений наказом Мінфіну від 03.09.2021 № 496.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам