Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.05.24
5926 16 Друкувати

Штрафи за порушення правил військового обліку: знизили чи підвищили?

Автор: Ушакова Лілія, експерт з кадрових і податкових питань.

Мережею Інтернет ширяться чутки то про підвищення адмінштрафів за порушення правил військового обліку аж до космічних висот, то про їх пониження, то знову про підвищення. Що ж там із цими штрафами відбувається? Вас також цікавить відповідь на це запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.

На порядку денному адміністративні стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ст. 210, 2101 КУпАП, а саме за порушення:

— призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку;

— законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Адмінвідповідальність за ці порушення вирішили удосконалити наші законотворці. Результатом їх роботи стало прийняття ВРУ Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 09.05.2024 № 3696-IX (далі — Закон № 3696).

Увага!  17 травня зазначений Закон підписано Президентом України. Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Буржуй
17.05.24 06:17

У нас мужики скоро на работу вообще ходить не будут, кого оповещать и кого доставлять , с штрафами или без?!

Відповісти
  • Елена
17.05.24 12:34

Буржуй, у нас фирма строительная, в процессе работы объекты, где наши обязательства и штрафы для нашей фирмы огромные.... И получается коллапс в законе- если всех наших парней мобилизуют  - работать будет некому! Получается или штрафы за нарушение мобилизации или штрафы перед заказчиком...
Это уже даже не на колени нас поставили, а на четвереньки и подошли сзади..........

Відповісти
  • Світлана
17.05.24 09:22

навіщо на підприємства навішувати цей військовий облік. підприємства повинні працювати і платити податки. а ТЦК нехай саме розбирається з потенційними мобілізованими. навіщо бухгалтерам цей гембель

Відповісти
  • Елена
20.05.24 14:42

Світлана, так они уже готовы и "батюшку" обязать раздавать повестки, если бы попы имели доступ к кадрам прихожан.....

Відповісти
  • Вячеслав
17.05.24 11:36

Світлана, самое интересное, что для учёта в военкомате и так всё есть, а то, чего нет, обязан (со всеми видами ответственности и карами) доставить военнообязанный. Т.е. предприятиям этот сизифов труд нужен исключительно для геморроя и штрафов?

Відповісти
  • Шурик
17.05.24 10:56

Світлана,
У виновных всегда безвинный виноват.
Так и Иисуса Христа распяли.
Им же надо свои грехи на кого-то свалить.

Відповісти
  • Соня
17.05.24 09:52

Ми ще 22 році запросили у працівників данні, але в когось нема, хтось сказав що не дасть та інше. То що робити? - звільняти хороших працівників і закриватись? Чи може платити зп в конвертах? - але хто буде працювати офіційно? і тут теж проблемка бо відслідковують співвідношення оборотів до кількості працівників. короч, замкнуте коло. ну і дійсно, мені ще і цим займатись. таке відчуття що  на кожному підприємстві є і бухгалтер і юріст і кадровик і секретар, але по факту це одна людина, і вона не взмозі це все охопити, так за те ще штрафувати такими непомірними податками. зі законотворці взагалі з якої планети?

Відповісти
  • Тетяна
17.05.24 09:56

Підкажіть суть військового обліку заключається у тому щоб мати копію війського квитка співробітника в особовій справі і відповідати на запити (якщо вони будуть) ТЦК?

Відповісти
  • Олена
17.05.24 23:38

Тетяна, Порядок 1487 від 30.12.2022р. Вам в допомогу, там багацько роботи для початку

Відповісти
  • Ольга
17.05.24 10:45

Тетяна, гугл в поміч, там цілий список папірців які треба вести та звіти

Відповісти
  • Елена
17.05.24 12:36

у нас орки в тылу опаснее тех что на нуле

Відповісти
  • Володимир
18.05.24 10:20

і стенд! Не забудьте про стенд військового обліку! Без нього ніяк!

Відповісти
  • lfytn
18.05.24 13:02

Краще поганий мир, ніж хороша війна (Марк Тулій Цицерон).

Відповісти