Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.05.24
5408 26 Друкувати

Гетманцев підтвердив плани щодо підвищення податків

Вчора ми писали, що через збільшення фінансування на військові потреби в уряді обговорюють підвищення ставок військового збору та податку на додану вартість.

Данило Гетманцев, Голова податкового комітету ВРУ отримав багато запитів від журналістів щодо цього питання.  

Чомусь очевидні речі, про які ми говоримо давно раптом викликають шок.

Він підтвердив, що є необхідність підвищити і видаткову і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Він зазначив, що Україна не може запозичити ці кошти у партнерів.

Про яку суму йде мова? Кабмін зараз підраховує потреби, але вони дуже великі. Не менше 300 млрд.до кінця року.

Яким чином можна зібрати такі гроші? Гетманцев радить почекати на пропозиції від КМУ. Але він підтвердив, що їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків в т.ч. ПДВ, ВЗ та акцизів. 

"Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі? Ні, у альтернативі майно або життя ми однозначно обираємо — життя", - впевнений нардеп.

Крім того, Гетманцев пообіцяв, що контроль за витрачанням коштів буде й надалі посилюватись. Він зазначив, що боротьбу з тінню/ контрабандою, як це можна було побачити по останнім рішенням по нелегальному тютюну та іншим сферам економічної діяльності, що традиційно перебувають у напівтіні, буде зміцнюватись. Бо власне це і є додаткова податкова база, яка "лежить під ногами".

"Ці речі навіть не потребують пояснень і дискусії. Мародерство під час війни має каратись за всією суворістю закону. Утім, це не альтернатива, а обов'язкове доповнення до економіки і бюджету, що оперують в умовах воєнного часу. Реальних джерел фінансування великої війни лише два - це запозичення та податки.  Поточне утримання нашого війська, нагадаю, ми фінансуємо за свої кошти, переважно за рахунок податків", - підсумовує Голова комітету. 

За матеріалами Данило Гетманцев

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Кирпулька
24.05.24 07:50

А припинити красти не пробували?

Відповісти
  • Надежда
24.05.24 09:05

"мародерство" під час війни? та ви шо.. що там з фортифікаціями на кордонах Харківщини.. хтось вже відповід за це мародетво..? чи знову бізнес в усьому винен?

Відповісти
  • Оксана
24.05.24 09:07

Це не крадіжка, це на спокійний сон можновладців та їх родин, вони все ще піклуються про нас 

Відповісти
  • ТАСА
24.05.24 09:09

Просто неприємно читати. Просто за дуже неумних держать, які нічого не розуміють

Відповісти
  • Слів нема
24.05.24 09:30

ТАСА, так а в чому помиляються?)) умні могли обрати таких і дати їм необмежуну владу при цьому улюлюкаючи і хлопаючи в долоні?

Відповісти
  • Елена
24.05.24 13:35

Слів нема, - а вы себя считаете умной? - почему вы не изменили что-то, вы же тоже в Украине живете - почему вы допустили их к власти и дали им столько прав?

Відповісти
  • Любовь
25.05.24 10:56

Елена, МОВОЮ ОКУПАНТА не розумію...сепаратистів ГЕТЬ з чату!!!  не розумієте, що уряд призначають власники цієї держави - бандитські угрупування. 

Відповісти
  • Елена
28.05.24 13:54

Любовь, а может русскоговорящим украинцам в окопах на нуле, которые сейчас, тоже так скажешь? - думаю они с удовольствием уйдут домой, но только ты тогда пойдешь вместо них.... твои несовершеннолетние дети, и престарелые родители...

Відповісти
  • слів нема
27.05.24 11:04

Любовь, то не любовь,то Ірка фаріон

Відповісти
  • Alex
27.05.24 09:19

Любовь, перед тим, як когось корити, напишіть для початку своє ім'я без помилок. 

Відповісти
  • Angry accountant
25.05.24 10:38

Елена, підкажіть як це можна було зробити??? 73% планували "хоч поржати"...

Відповісти
  • Елена
28.05.24 11:57

Angry accountant, я не хочу судить Зе - молодец или подлец. У него есть и плюсы и минусы. Тут вопрос сейчас о том, что те 73% - доверились... и получилось все как всегда. Гадать вилами по воде, что было бы если бы победил Порошенко, а не Зе - тоже можно долго....не факт что Порошенко смог быть таким оратором как Зе и расшевелить весь мир. НО... НО суть в том, что не вижу смысла судить эти 73% говоря, что мы 27% те кто был против молодцы... 
Глупости это
Что есть то есть, и исходить надо оттого что имеем, а не из того, что "вы сами выбрали".
PS - лично я голосовала за Поршенко, но это не меняет ситуации, и я совершенно не сужу тех, кто голосовал за Зе. И скажу больше, что если бы еще раз пришлось "встретить" начало войны, то уж лучше с Зе, чем с порохом.
Как минимум потому что Зе не убежал, и смог расшевелить весь мир. 
А то что он творит сейчас - то в Гааге должен оказаться Зе и Пу вместе, но по разным статьям

Відповісти
  • Василенко Ганна Олександрівна
24.05.24 09:20

Ріжуть курку, яка несе золоті яйця. Скоро не буде кому взагалі сплачувати податки.

Відповісти
  • Елена
24.05.24 09:28

стошніло........... як вони задувбали! 

Відповісти
  • Слів нема
24.05.24 09:29

не припиняє наш народ дивувати)) 
мобілізуватись не хочемо, хочемо працювати і сплачувати податки, нехай за дєньгі воюют. Коли ж кажуть платіть податки  -ооо, тут нова пісня все від ти же)))
ЗИ: маємо, шо обрали, чогось думаю, більшість з коментуючих і тут і під темою мобілізації.

Відповісти
  • Елена
24.05.24 12:58

Слів нема, - если бы ваш сын там служил - вы бы знали правду, что творится у нас на фронте...  а не верили ТВ... - чем вы от орка отличаетесь?

Відповісти
  • Елена
24.05.24 12:52

Слів нема, - вы не правы! Лично я поддерживаю мобилизацию, НО не такими методами! Надо было всего лишь ТРИ пункта сделать ЗЕ, чтоб не идти против народа:
1. Сократить госаппарат
2. Наказать прилюдно, посадив в тюрьму всех кто за период войны конкретно поймался на взятках и коррупции!!!
3. Ограничить срок мобилизованным нахождения на фронте до 1 года к примеру. И воевать год на год. Год на фронте год дома. Что военный знал, что если он выживет то вернется домой. А у нас если призвали - то штурм за штурмом. Вернулся живой - опять иди... и так пока не вернешься...

Відповісти
  • Елена
24.05.24 12:57

Слів нема, -
конечно ментов Зе трогать не будет - потому что это его охрана сейчас. А ведь по сути менты это те кто умеет обращаться с оружием! не так ли? - почему идут на фронт те кто вообще не служил в армии? И если Зе мобилизирует ментов - то тогда менты не пойдут на фронт - а пойдут на раду. И он это знает
Почему клоунов забронировали, а у меня аграрии боятся на поле выйти работать? И боятся не орков что в 20 км от наших полей - а боятся ТЦК
Какая разница кто вас бьет хороший или плохой человек -  факт один - вас бьют! вот и получается там бьют орки, тут бьют менты и тцк - которые должны охранять а не бить

Відповісти
  • Ольга
24.05.24 09:49


Куди ж поділися американські гроші, які повертатимуть наші онуки, правнуки та праправнуки?

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
24.05.24 10:07

Ольга, партнери ніколи не віділяли кошти на фінансування військових. А от те що виділили вони, йдуть на отримання найвеличнішого та його наближених, на ствовення його друзями серіалів, які демонструються на росії (як, до речі, і Свати та Слуга народу), на фінансування компаній працівників ОПи та самого Єрмака.

Відповісти
  • Елена
24.05.24 10:16

сократить госаппарат - оставить 30% от существующего !!!

Відповісти
  • Юлия
24.05.24 16:34

Елена, думаю і 10% хвалито б

Відповісти
  • Шурик
24.05.24 11:06

У них есть другая омазка - " Не на часі ". Тут как раз ей место. 

Відповісти
  • Шурик
25.05.24 01:35

https://gazeta.ua/articles/economics/_ukrayincyam-dovedetsya-zaplatiti-za-prorahunki-nacbanku/1182234
Денег нет из-за аферистов НБУ - Гонтарева.

Відповісти
  • данет
25.05.24 13:25

странно что никто из вас не думает о мире все о мобилизации причем гражданских что есть проеступление а не военных  попробуйте заключить мир пусть на переговорах дурь кахждого увидет весь мир  мы же нормально жили без крыма без донецка и без луганска...........

Відповісти
  • Соня
27.05.24 08:48

Заганяють ще більше бізнес в "сіре". Невже вони не розуміють, що власник БІЛЬШЕ НЕ ДАСТЬ! Він буде шукати шляхи зменшення оподаткування.

Відповісти