НДФЛ и штрафные санкции

Розділ IV ПКУ
Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13651
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14114 разів
Подякували: 27889 разів

Повідомлення Яков »

п 5. Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів
частини 11-13
Разом із заявою про повернення коштів з бюджету платником подається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, оригінал або копія документа на переказ, або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджету додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи.

Під час подання платником заяви про повернення коштів з бюджету в електронній формі одночасно подається сканована копія з обов’язковим накладанням електронного підпису платника, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги»: документа на переказ або електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету, судового рішення, засвідченого належним чином (у разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого), довіреності на отримання коштів довіреною особою, засвідченої згідно з вимогами Цивільного кодексу України, паспорта довіреної особи (у разі повернення коштів довіреній особі).
указано:
"оригінал або копія", а не "оригінали або копії";
"подається сканована копія … документа на переказ", а не "подаються скановані копії … документів на переказ"
Можете попробовать прикрепить к одной заяве несколько квитанций — потом напишите, получилось или нет...

Также прочитайте: ПОРЯДОК інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (розд. ІІ- IV)

Зображення
Як в електронному вигляді подати заяву на повернення помилково сплачених податків
Зображення

LinNata
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 07 вересня 2022, 09:50
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення LinNata »

До одної заяви кріпляться усі квітанції до вказаної суми. Прикріпила.

Katharsis
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 26
З нами з: 27 травня 2019, 18:34
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення Katharsis »

Добрий день. Може хтось пояснити мені що значить цей абзац
При цьому відповідальність застосовується до загальної кількості порушень, зазначених абзацом першим п. 119.1 ст. 119 ПКУ, а не до кожного порушення окремо.
Якщо були помилки у виплаченому доході, ПДФО, ВЗ в звітах за декілька кварталів як буде розраховуватися штраф, якщо взагалі буде?

Buh0420
ПрофиПрофи
Повідомлень: 37
З нами з: 28 листопада 2021, 18:27
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Buh0420 »

При виплаті зарплати ПДФО оплатила менше на 273грн. (Переплутала цифри). Доплатила на наступний день. Які штрафні санкції будуть?

BuhNewbie
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 12 вересня 2022, 10:39
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 8 разів

Повідомлення BuhNewbie »

Яков писав:
11 жовтня 2022, 15:41
LinNata писав:
11 жовтня 2022, 13:58
Що мені тепер робити? Писати у податкову листа та вони перекинуть гроші?
Если платили налоги "не туда", то подаётся F1302001 Заява про повернення помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов'язань та пенi (для ЮЛ — J1302001) и прилагаете квитанции
Добрий день!
Підкажіть, будь ласка, схожа ситуація із "заплатили не туди": замість двох ТГ однієї ДПІ заплатили всю суму на рахунок одної ТГ. Алгоритм той самий? Подаємо заяву, прикріплюємо платіжні доручення, але розбиваємо суму цього доручення? Якщо це ПДФО із зарплати за грудень, то при створенні заявки і період "грудень" вказувати? І чи передбачені якісь санкції за таку помилку?

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

доброго дня!
Колеги, потрібна порада.
На початку року відправила Військовий збір за неправильними реквізитами (3 01.01.23 перейшли в офіс великих платників, і ВЗ сплатила по аналогії з ПДФО).
23.01.23 року подала "Заяву про повернення помилково та або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені" (J1302001).
Наша податкова у Запорізькій області підпорядковується зараз Львову. Знайшла накінець у березні відповідальних працівників Львова, до цього то телефон не беруть, то тривога - не біля комп'терів, то уточнимо, то передзвоніть.
13.03 пообіцяли що до 17.03.2023 року перекинуть кошти за моєю заявою.Станом на 24.03.23 результату немає.Після ще одного звернення передзонили і сказали, що для того щоб перекинути кошти, треба подати нову, бо та застаріла і вони технічно не можуть її виконати, і взагалі вони обслуговують 2 області і не встигають.
Я розумію, що вони порушили терміни опрацювання моєї заяви (ПОРЯДОК інформаційної взаємодії Державної податкової служби України.... №60) і тому такі умови ставлять. Але йде час, пеня набігає, та і штраф вже буде за період більше 30 днів.
Написала листа в електронному кабінеті щодо невиконання моєї заяви у відповідні терміни.
Зараз на всяк випадок роблю заяву поточною датою. І у мене виникла така думка: можна в додаток до цієї заяви "Документ довільного формату" (J1360102) внести скан d;поданої в січні заяви з кв.№2?
Востаннє редагувалось 28 березня 2023, 11:05 користувачем 12062014, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6484 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

12062014 писав:
28 березня 2023, 10:53
доброго дня!
Колеги, потрібна порада.
Спойлер
На початку року відправила Військовий збір за неправильними реквізитами (3 01.01.23 перейшли в офіс великих платників, і ВЗ сплатила по аналогії з ПДФО).
23.01.23 року подала "Заяву про повернення помилково та або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені" (J1302001).
Наша податкова у Запорізькій області підпорядковується зараз Львову. Знайшла накінець у березні відповідальних працівників Львова, до цього то телефон не беруть, то тривога - не біля комп'терів, то уточнимо, то передзвоніть.
13.03 пообіцяли що до 17.03.2023 року перекинуть кошти за моєю заявою.Станом на 24.03.23 результату немає.Після ще одного звернення передзонили і сказали, що для того щоб перекинути кошти, треба подати нову, бо та застаріла і вони технічно не можуть її виконати, і взагалі вони обслуговують 2 області і не встигають.
Я розумію, що вони порушили терміни опрацювання моєї заяви і тому такі умови ставлять. Але йде час, пеня набігає, та і штраф вже буде за період більше 30 днів.
Написала листа в електронному кабінеті щодо невиконання моєї заяви у відповідні терміни.
Зараз на всяк випадок роблю заяву поточною датою. І у мене виникла така думка: можна в додаток до цієї заяви "Документ довільного формату" (J1360102) внести скан d;поданої в січні заяви з кв.№2?
Думаю можна.

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

Tasa писав:
28 березня 2023, 11:01
12062014 писав:
28 березня 2023, 10:53
доброго дня!
Колеги, потрібна порада.
......
Зараз на всяк випадок роблю заяву поточною датою. І у мене виникла така думка: можна в додаток до цієї заяви "Документ довільного формату" (J1360102) внести скан d;поданої в січні заяви з кв.№2?
Думаю можна.
Я цим додатком з поданою заявою намагатимусь привернути увагу що вже подавала її. А чи матиме воно сенс? Прискорить її виконання? У разі нарахування штрафу та пені воно нічого не дасть, лише тільки через суд

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6484 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

12062014 писав:
28 березня 2023, 11:11
Tasa писав:
28 березня 2023, 11:01
12062014 писав:
28 березня 2023, 10:53
доброго дня!
Колеги, потрібна порада.
......
Зараз на всяк випадок роблю заяву поточною датою. І у мене виникла така думка: можна в додаток до цієї заяви "Документ довільного формату" (J1360102) внести скан d;поданої в січні заяви з кв.№2?
Думаю можна.
Я цим додатком з поданою заявою намагатимусь привернути увагу що вже подавала її. А чи матиме воно сенс? Прискорить її виконання? У разі нарахування штрафу та пені воно нічого не дасть, лише тільки через суд
Це ясно. Щодо сенсу -ви ж розумієте, відповідь ніхто не дасть...
Ось можна почитати, тут є посилання на судову практику https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2 ... 12245.html
По ідеї штрафів зараз не має бути...але хтозна
І питання - ви коли побачили оплату не на той рахунок здійснили оплату на вірний ? Чи у вас так і не з"явилась сплата на вірному рахунку ?

Колись "гралась" з таким, але в мене суми маленькі - то просто оплатила відразу на вірний, все пройшло без штрафів...

12062014
Оракул
Оракул
Повідомлень: 258
З нами з: 12 червня 2014, 15:01
Дякував (ла): 93 рази
Подякували: 59 разів

Повідомлення 12062014 »

Tasa писав:
28 березня 2023, 11:44

Це ясно. Щодо сенсу -ви ж розумієте, відповідь ніхто не дасть...
Ось можна почитати, тут є посилання на судову практику https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2 ... 12245.html
По ідеї штрафів зараз не має бути...але хтозна
І питання - ви коли побачили оплату не на той рахунок здійснили оплату на вірний ? Чи у вас так і не з"явилась сплата на вірному рахунку ?

Колись "гралась" з таким, але в мене суми маленькі - то просто оплатила відразу на вірний, все пройшло без штрафів...
Я не сплатила одразу. Мені податківці сказали що кошти перекинуть, штрафів не буде (в двох податкових сказали). Якось закрутилась з річною звітністю, і випустила це питання. А потім почала шукати, хто може щось внятно відповісти, і це був квест. Місцева податкова підпорядкована зараз Львову, і мене відправили на пошуки туди. А у них то відключення, то тривога, і все! нічого сказати не можуть.
Проблема в тому що при зміні податкової у мене в ел.кабінеті висвітилися всі податки за новим місцем обліку, лише військовий збір та ПДФО залишився без змін. І я на автоматі відправила його по аналогіі з ПДФО в ТГ за місцем реєстрації.

З приводу штрафів на гарячій лінії сказали, що штраф буде. Якби ми не працювали або не мали змоги платити у зв'язку з воєнними діями, то не було нічого. Дословно: "ви же платежі здійснюєте, зарплату/податки сплачуєте,то мали можливість сплатити".
Навіть якщо штраф буде, то там розмір не більше судового збору буде,

Відповісти

Повернутись до “Податок на доходи фізичних осіб і Військовий збір”