Книга доходов и расходов у ФЛП на общей системе налогообложения

Allysya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 288
З нами з: 31 травня 2011, 04:43
Дякував (ла): 520 разів
Подякували: 59 разів

Повідомлення Allysya »

Подскажите, пжл, если ФОП на общей системе снял наличные деньги, попадут ли в расходы услуги банка за снятие наличных средств?

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18038
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 1714 разів
Подякували: 9779 разів

Повідомлення Popen »

Allysya писав:Подскажите, пжл, если ФОП на общей системе снял наличные деньги, попадут ли в расходы услуги банка за снятие наличных средств?
В каких целях снял? Если для хознужд, то - в расходы. А если на покупку батона ковбасы к завтраку, то - я бы поостерегся бы (и от ковбасы и от расходов #g_crazy# )...

Allysya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 288
З нами з: 31 травня 2011, 04:43
Дякував (ла): 520 разів
Подякували: 59 разів

Повідомлення Allysya »

Popen, спасибо! Я подозревала, что таки, да, колбаса за свой счет к завтраку ;)

READYN
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1650
З нами з: 18 січня 2013, 08:17
Дякував (ла): 1236 разів
Подякували: 476 разів

Повідомлення READYN »

Подскажите, как внести исправления в книгу если пропустили итог за январь?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 11932
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13227 разів
Подякували: 26211 разів

Повідомлення Яков »

Скасування книг доходів для підприємців. Роз'яснення від ДПС

Закон № 786 змінив порядок ведення обліку доходів і витрат самозайнятими особами, зокрема, відмінено обов’язкове ведення паперових Книг обліку доходу та витрат, Книг обліку доходів. Залежно від обраної системи оподаткування самозайняті особи, починаючи з 1 січня 2021 року, мають вести облік своїх доходів (витрат) у наступний спосіб:
...
1. Фізичні особи – підприємці на загальній системі зобов’язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Кодекс дозволяє вести облік доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. На сьогодні і до моменту затвердження нової форми Міністерством фінансів України залишається чинною Книга обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджена Наказом Міністерства доходів і зборів України від 16 вересня 2013 № 481..
<Прокоментуємо декілька важливих аспектів щодо цих нововведень:

3. Зміни, запроваджені Законом № 786 щодо форми обліку доходів самозайнятими особами, не скасовують обов’язку для всіх платників податків (включаючи таких суб’єктів) дотримуватися вимог підпунктів 44.1 та 44.3 статті 44 Кодексу, зокрема, щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/абоподаткових зобов'язань, на підставі первинних документів (документів на придбані товари) та їх належне зберігання. Тому інформація про місячні обороти, яку самозайнята особа буде з 1 січня 2021 року заносити до довільного реєстру, має відповідати змісту первинних документів за відповідний період.Для платників єдиного податку, які є платниками податку на додану вартість, продовжують діяти всі вимоги Кодексу щодо обліку податку на додану вартість.

4. Через зміни, запроваджені Законом № 786, з 1 січня 2021 року зникають підстави для застосування до фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування адміністративного штрафу за неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку відповідно до статті 1641 Кодексу про адміністративні правопорушення.

5. Можливість ведення обліку доходів і витрат в електронній формі через Електронний кабінет для фізичних осіб на загальній системі оподаткування та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, буде впроваджено ДПС після затвердження Міністерством фінансів України типових форм, за якими здійснюватиметься облік доходів і витрат такими платниками податків. Про запровадження такого сервісу буде повідомлено окремо.>
Зображення

Luda-terehova
Знаток
Повідомлень: 24
З нами з: 14 січня 2017, 19:02
Дякував (ла): 30 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Luda-terehova »

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, были на едином налоге. с 1.01.21 перешли на общую систему так как деятельность пока не ведётся. надо ли регистрировать книгу доходов и расходов? в налоговой не знают, отправили в гугл и книгу не приняли для регистрации. Может кто-то в курсе, надо или нет?

Asia Svetlova
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1186
З нами з: 31 січня 2012, 05:11
Дякував (ла): 602 рази
Подякували: 465 разів

Повідомлення Asia Svetlova »

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1055416.html
Щодо загальносистемників поки скасування «книжкової» підзаконки5 не бачимо. І тут не так усе просто. Мінфін для загальносистемників повинен затвердити нові:

5 Мається на увазі наказ Міндоходів «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» від 16.09.2013 р. № 481 (далі — наказ № 481).

— типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат;

— порядок ведення такого обліку.

Але поки не видно навіть відповідних проєктів .

Виходить, що за відсутністю альтернативи, в загальносистемників форма книги і порядок її ведення з наказу № 481 затримаються (БЕЗ виконання з 01.01.2021 р. умов, не передбачених ПКУ: в тому числі про необхідність її шнурування, нумерації сторінок, реєстрації книги в податковому органі, прив’язки електронної форми книги виключно до електронного кабінету).

Знову ж таки, самі податківці в інформаційному листі № 166 висловлювалися в такому ключі:

6 Інформаційний лист ДПСУ від 02.09.2020 р. № 16 (tax.gov.ua/data/material/000/339/432244/Informaciyniy_list_16.pdf).

Nelli-Nelli
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1046
З нами з: 31 травня 2015, 13:16
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 534 рази

Повідомлення Nelli-Nelli »

Luda-terehova писав:
04 січня 2021, 13:40
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, были на едином налоге. с 1.01.21 перешли на общую систему так как деятельность пока не ведётся. надо ли регистрировать книгу доходов и расходов? в налоговой не знают, отправили в гугл и книгу не приняли для регистрации. Может кто-то в курсе, надо или нет?
Не потрібно. Облік доході ведете в довільній формі. ЗБЕРІГАЄТЕ ВСІ ДОКУМЕНТИ своєї діяльності як ФОП!!!

Відповісти

Повернутись до “ФОП на загальній системі”