ПОМОЩЬ ДО, И ПОСЛЕ РОДОВ.

морячка
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 09 листопада 2012, 08:52
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення морячка »

Помогите пожалуйста разобраться: ФОП отправил женщину в декрет,с 04.10.2012 по 06.02.2013 все оформили, соц страх перечислил деньги, и отец обращается в бухгалтерию с просьбой выдать "довідку з основного місця роботи" о том что она действительно в отпуске по беременности и родам, в собесе толком ничего мне не объяснили, сказали надо справку-розрахунок, и витяг з наказу, а какой наказ у ФОП???я перелопатила весь нет, но толком ничего не нашла, подскажите пожалуйста кто знает пошагово что и как мне делать?? какие надо заявления, справки, может есть у кого!?

Бюгюльмэ
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7904
З нами з: 03 листопада 2011, 03:49
Дякував (ла): 2174 рази
Подякували: 4363 рази

Повідомлення Бюгюльмэ »

Наказа у ФОПа может и не быть. Может быть Распоряжение о предоставлении отпуска по беременности и родам, затем о предоставлении отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет.
Справка с места работы о том, что женщина действительно работает у ФОПа такого-то в такой-то должности, с такого-то числа и в настоящее время находится в отпуске по уходу за ребенком, пишется в произвольной форме. Только не пойму, зачем в собес справка об отпуске по беременности и родам. В собес нужна справка о том, что женщина находится в отпуске по уходу за ребенком до достижения им 3-х лет.
Форму справки о её зарплате сейчас не вспомню, завтра на работе посмотрю.
Почитайте эти темы
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postsm28600.aspx#28600
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst13380.aspx

Lyusya
Оракул
Оракул
Повідомлень: 238
З нами з: 24 березня 2011, 10:05
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення Lyusya »

Подскажите, как рассчитать больничный до/после родов, если женщина находится в предыдущем декрете и с него не выходила?

tomassa
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 3941
З нами з: 14 березня 2012, 05:05
Дякував (ла): 1103 рази
Подякували: 2360 разів

Повідомлення tomassa »

морячка писав:Помогите пожалуйста разобраться: ФОП отправил женщину в декрет,с 04.10.2012 по 06.02.2013 все оформили, соц страх перечислил деньги, и отец обращается в бухгалтерию с просьбой выдать "довідку з основного місця роботи" о том что она действительно в отпуске по беременности и родам, в собесе толком ничего мне не объяснили, сказали надо справку-розрахунок, и витяг з наказу, а какой наказ у ФОП???я перелопатила весь нет, но толком ничего не нашла, подскажите пожалуйста кто знает пошагово что и как мне делать?? какие надо заявления, справки, может есть у кого!?
перечень представляемых документов

Для получения пособия по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста органам труда и социальной защиты населения согласно п. 20 Порядка № 1751 подаются следующие документы:

- заявление матери (отца, усыновителя, опекуна, а также иного родственника, осуществляющего уход за ребенком), составляемое по форме, утвержденной приказом Минсоцполитики от 22.02.2012 г. № 96;

- копия или извлечение из приказа (распоряжения) работодателя о предоставлении отпуска по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста (дополнительно см. письмо Минтруда от 22.11.2010 г. № 235/06/186-10). Для наемных работников физических лиц - предпринимателей пособие назначается на основании справки работодателя, к которой при отсутствии печати прилагается копия свидетельства о государственной регистрации субъекта предпринимательской деятельности;

- копия свидетельства о рождении ребенка;

- копия трудовой книжки лица (матери, отца, усыновителя, опекуна, а также иного родственника), которое осуществляет уход за ребенком;

- справка с места учебы - для лиц, которые обучаются;

- справка о том, что выплата пособия по безработице или материальной помощи по безработице не производится (для неработающих лиц, которые находятся на учете в центре занятости);

- выписка или извлечение из Единого государственного реестра юридических лиц и физических лиц предпринимателей (для предпринимателей, осуществляющих хозяйственную деятельность).

В п. 20 Порядка № 1751 также оговорено, что при оформлении пособия должностные лица органов труда и социального обеспечения не имеют права требовать иные документы, кроме предусмотренных этим пунктом.

Но... на практике собесы хотят ещё копию труд. договора, завереную предпринимателем, св-во гос. регистрации предпринимателя и справку о доходах. Они, похоже, параллельно ещё начисляют пособие малообеспеченным. Эта справка делается за последние полгода до даты обращения декретчицы в собес по поводу пособия до 3 лет... В эти полгода попадает часть зарплаты и б/лист декретный, который надо расписать помесячно...

А что касаемо приказа у ФОПа. Так собесам по фигу... Они не вникают в такие тонкости. что у ФОПа не может быть приказа... У них есть инструкция, где написано:копия или извлечение из приказа (распоряжения) работодателя о предоставлении отпуска по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста. Вот вынь и полож. Я плюнула на всё и сделал приказ...бумага всё стерпит...

Справка выдаётся по форме:

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства праці та соціальної політики України
від 27 серпня 2004 р. N 192




морячка
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 09 листопада 2012, 08:52
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення морячка »

Бюгюльмэ писав:Наказа у ФОПа может и не быть. Может быть Распоряжение о предоставлении отпуска по беременности и родам, затем о предоставлении отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет.
Справка с места работы о том, что женщина действительно работает у ФОПа такого-то в такой-то должности, с такого-то числа и в настоящее время находится в отпуске по уходу за ребенком, пишется в произвольной форме. Только не пойму, зачем в собес справка об отпуске по беременности и родам. В собес нужна справка о том, что женщина находится в отпуске по уходу за ребенком до достижения им 3-х лет.
Форму справки о её зарплате сейчас не вспомню, завтра на работе посмотрю.
Почитайте эти темы
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postsm28600.aspx#28600
http://buhgalter911.com/yaf/yaf_postst13380.aspx
Вы мне очень помогли, большое СПАСИБО!!!

морячка
УченикУченик
Повідомлень: 6
З нами з: 09 листопада 2012, 08:52
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення морячка »

Lyusya писав: Подскажите, как рассчитать больничный до/после родов, если женщина находится в предыдущем декрете и с него не выходила?
Если женщина идет с декрета в декрет, для расчета берется зарплата за пол года. не ее месте кто-то работает??? если не работает, то та берется з/п для расчета, которая была у нее во время того как она работала! по крайней мере я так делала.... если интересует вот моя почта спрашивайте обьясню как я делала. moreman.ko@ukr.net

иро4ка
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 27
З нами з: 04 жовтня 2011, 05:13

Повідомлення иро4ка »

подскажите пожалуйста . как расчитать больничное до ипосле родовое с 14 января . берется предыдущие 6 месяцев: июль, август, сентябрь. октябрь, ноябрь, декабрь вопрос в том, что она в июле была в отпуске весь месяц , а отпускные получила еще в июне. как учитывать июль? Заранее спасибо.

Алесса
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 520
З нами з: 13 грудня 2011, 08:19
Дякував (ла): 375 разів
Подякували: 347 разів

Повідомлення Алесса »

иро4ка писав:подскажите пожалуйста . как расчитать больничное до ипосле родовое с 14 января . берется предыдущие 6 месяцев: июль, август, сентябрь. октябрь, ноябрь, декабрь вопрос в том, что она в июле была в отпуске весь месяц , а отпускные получила еще в июне. как учитывать июль? Заранее спасибо.
Знаю, точно, что отпускные входят, но как быть в Вашем случае не сталкивалась, спросите у своего соцстраха. Да предыдущие 6 месяцев, только дни берете календарные обязательно. И больничные вынимаете, если были.

Gella
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1277
З нами з: 10 жовтня 2011, 08:29
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 685 разів

Повідомлення Gella »

Як страховий стаж впливає на розмір лікарняних

Згідно зі статтею 37 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

- 60% середньої заробітної плати (доходу) — застрахова­ним особам, які мають страховий стаж до 5 років;

- 80% середньої заробітної плати (доходу) — застрахова­ним особам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;

- 100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахова­ним особам, які мають страховий стаж понад 8 років; застрахова­ним особам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або осо­бі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни, осо­бам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань, та донорам.

Також у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), причому незалежно від страхового стажу, надається застрахова­ній особі допомога у зв’язку з вагітністю та пологами (ст. 39 Зако­ну №2240).



Який порядок розрахунку лікарняних та декретних

Загалом розрахунок суми допомоги за листком непрацездат­ності доволі простий. Необхідно знати три величини:

- середньоденну (середньогодинну) заробітну плату пра­цівника;

- кількість робочих днів, які припадають на період непра­цездатності працівника;

- відсоток оплати лікарняного листка.

А для того щоб визначити суму допомоги, зазначені величи­ни потрібно перемножити між собою.

Звертаємо увагу на те, що хоча декретна відпустка надається на підставі листка непрацездатності, вона розраховується у кален­дарних днях і декретні виплачуються також за календарні дні. От­же, розмір декретних виплат обчислюється шляхом множення се­редньоденної заробітної плати на тривалість декретної відпустки (у календарних днях).

Середньоденна заробітна плата для оплати лікарняного листка розраховується таким чином: загальна сума заробітної пла­ти за розрахунковий період, з якої було сплачено єдиний соціаль­ний внесок, ділиться на кількість відпрацьованих робочих днів у цьому ж розрахунковому періоді (п. 14 Порядку обчислення се­редньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, далі — Порядок № 1266; див. с. 57). Середньоденна заро­бітна плата для розрахунку декретних визначається шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати на кількість календарних днів у розрахунковому періоді. Тут хочемо звернути увагу, що при розрахунку середньої заробітної плати для оплати де­кретних кількість календарних днів у розрахунковому періоді не зменшується на кількість святкових та неробочих днів, але змен­шується на кількість календарних днів, не відпрацьованих із поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з ва­гітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досяг­нення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним ви­сновком).

Також середньоденна заробітна плата для розрахунку сум ви­плат по тимчасовій непрацездатності та у зв’язку з вагітністю та пологами не повинна перевищувати граничної величини, з якої сплачуються страхові внески, із розрахунку на один день. Визна­чити цю граничну величину слід таким чином (п. 14 Порядку № 1266): максимальну зарплату, з якої сплачуються страхові внески в останньому місяці розрахункового періоду, поділити на:

- кількість робочих днів у цьому місяці — для оплати лікар­няних;

- середньомісячну кількість календарних днів (30,44) — для розрахунку допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Так, у травні 2012 року гранична величина середньоденної зарплати для розрахунку лікарняних становить 929,90 грн. (18 598 грн. / 20 р. дн.), а для розрахунку декретних — 610,97 грн. (18 598 грн. / 30,44 к. дн.). Крім того, сума декретних у розрахун­ку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної вели­чини місячної заробітної плати (доходу), з якого сплачувався єди­ний соціальний внесок (ст. 39 Закону № 2240).

Якщо застрахована особа працювала та сплачувала (або за неї сплачувались) страхові внески менше ніж один календарний місяць, середня заробітна плата обчислюється за фактично від­працьований час перед настанням страхового випадку, крім роз­рахунку допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 6 Поряд­ку № 1266). А середня заробітна плата для розрахунку допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами обчислюється з нарахованої за­робітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок. При цьому сума середньої заробітної плати повинна бути:

- не вище розміру середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності в місяці, що передує місяцю, в якому настав страховий випадок, відповідно, в Автономній Республіці Крим, об­ластях, містах Києві та Севастополі (за даними Держкомстату);

- не нижче розміру мінімальної заробітної плати, встановле­ного законом у місяці настання страхового випадку.

Загальний розрахунковий період становить шість повних ка­лендарних місяців (з першого до першого числа) перед настанням страхового випадку (п. 4 Порядку № 1266). Для розрахунку серед­ньої заробітної плати з розрахункового періоду виключаються міся­ці, у яких застрахована особа не працювала повний місяць у зв’язку з поважними причинами. Таких причин може бути лише три:

- тимчасова непрацездатність;

- відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;

- відпустка для догляду за дитиною до 3 років (до 6 ро­ків — за медичним призначенням).

Якщо у розрахунковому періоді відпрацьовано менше шести календарних місяців, тоді середню заробітну плату обчислюють за фактично відпрацьовані календарні місяці, у яких сплачено страхові внески
Які виплати враховуються при розрахунку лікарняних

При розрахунку середньої зарплати для нарахування допо­моги по тимчасовій непрацездатності враховуються: основна та додаткова заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у т. ч. у натуральній формі), з яких працівник сплачував єдиний соціальний внесок. Вкажемо на окремі нюанси врахуван­ня деяких виплат при розрахунку лікарняних:

- до розрахунку не включаються суми виплат, що не мають відношення до заробітної плати (добові, разова матеріальна допо­мога, допомога з фондів соціального страхування), та суми ви­плат за невідпрацьований робочий час (лікарняні, відпускні, інші виплати за період, протягом якого працівник не працював, але за ним зберігався середній заробіток);

- якщо частину місяця працівник не працював з поважних причин (хворів, перебував у декретній відпустці чи відпустці для догляду за дитиною), заохочувальні та компенсаційні виплати ра­зового характеру включаються до розрахунку пропорційно від­працьованому часу. Нагадаємо, такими виплатами разового харак­теру є винагорода за підсумками роботи за рік, винагорода за ви­слугу років, премії за виконання особливо важливих завдань, од­норазові заохочення, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейної дати).

Gella
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1277
З нами з: 10 жовтня 2011, 08:29
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 685 разів

Повідомлення Gella »

Яким чином визначається розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати?
Порядок визначення розрахункового періоду для обчислення середньої заробітної плати прописаний у пунктах 3 – 6 Порядку №1266. Розрахунковим періодом є:
Останні 6 календарних місяців (з першого по перше число), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок (хвороба працівника). Наприклад, працівник захворів 25 вересня. Розрахунковим періодом для нього є період з 01 березня по 31 серпня, тобто повні 6 календарних місяців з першого по перше число.
Фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески. Якщо робітник працював менше шести календарних місяців. Наприклад, робітник почав працювати 25 серпня, а захворів 29 жовтня. Розрахунковим періодом для розрахунку середньої заробітної плати для виплати лікарняних є період з 01 вересня по 31 вересня. Незважаючи на те, що фактично працівник відпрацював більше 60 календарних днів, до розрахункового періоду потрапляє лише один календарний місяць з першого по останнє число такого місяця.
Фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку. Якщо робітник працював менше календарного місяця. Наприклад, робітник почав працювати з 5 вересня та захворів 29 вересня. Розрахунковим періодом для розрахунку середньої заробітної плати для виплати лікарняних є період з 5 вересня по 28 вересня включно. Інший приклад. Робітник почав працювати 5 вересня, а захворів 10 жовтня. Розрахунковим періодом є період з 5 вересня по 9 жовтня включно. Незважаючи на те, що робітник відпрацював більше 30 днів, він не відпрацював жодного календарного місяця, тобто з 1 по 31 (30) число.
айпростіший приклад розрахунку лікарняних
Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 20 днів.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень - 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього 127 днів.
Середня заробітна плата = (2000*6)/127= 94,49 грн.
Лікарняні = 94,49*0,6*11= 623,63 грн.

Відпустка у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних
Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був відпустці. Відпускні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень - 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Дні, в яких працівник був у відпустці виключаються з розрахункового періоду. Те саме і з сумою відпускних, вони теж не включаються до розрахунку. Докладніше дивись лист Мінпраці, посилання на який також було вище.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500)/112=93,75 грн.
Лікарняні = 93,75*0,6*11=618,75 грн.

Лікарняний у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних
Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був на лікарняному. Лікарняні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень - 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Період, коли працівник був на лікарняному не включаються до розрахункового періоду так само як і суми лікарняних не включаються до нарахованої заробітної плати для розрахунку середньої.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500)/112=93,75 грн.
Лікарняні = 93,75*0,6*11=618,75 грн.

Матеріальна допомога до відпустки та відпустка у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних
Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень - 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Період, коли працівник був у відпустці не включається до розрахункового періоду так само, як і відпускні не включають до розрахунку середньої заробітної плати.
При цьому, згідно абз.2 пункту 9 Порядку №1266 у разі коли застрахована особа частину місяця в розрахунковому періоді не працювала з поважних причин для обчислення середньої заробітної плати заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер, та виплати, що не передбачені актами законодавства або що провадяться понад встановлені зазначеними актами норми, в такому місяці враховуються пропорційно відпрацьованому часу.
Щорічна або будь яка інша відпустка не відноситься до поважних причин, тому матеріальна допомога до відпустки повністю включається до розрахунку середньої заробітної плати незважаючи на те, що квітень відпрацьований не повністю.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500+1300)/122= 96,72 грн.
Лікарняні = 96,72 * 0,6 * 11 = 638,35 грн.

Разові виплати при повному невідпрацьованому місяці. Приклад розрахунку лікарняних
Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – Частину місяця працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн. Іншу частину місяця працівник був на лікарняному. Лікарняні 200 грн. У квітні не відпрацьовано жодного робочого дня.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень - 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 107 днів. Оскільки у квітні робітник не відпрацював жодного робочого дня, разова виплата (матеріальна допомога до відпустки) повністю не включається до розрахунку середньої заробітної плати.
Середня заробітна плата = (2000*5)/107= 93,46 грн.
Лікарняні = 93,46*0,6*11= 616,84 грн.

Разові виплати при неповному відпрацьованому місяці. Розрахунок лікарняних
Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – Частину місяця працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн. Частину місяця працівник був на лікарняному. Лікарняні 200 грн. Відпрацьовано у квітні 8 робочих днів. Заробітна плата за відпрацьовані дні 800 грн. Всього робочих днів у квітні 22.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень - 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 115 днів. Оскільки у розрахунковому періоді є місяць, який відпрацьований не повністю, застосовуємо абз.2 пункту 9 Порядку №1266 та враховуємо матеріальну допомогу до відпустки пропорційно відпрацьованим дням.
Розраховуємо частину матеріальної допомоги, яка включається до розрахунку = 1300/22*8= 472,73 грн.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+800+472,73)/115= 98,02 грн.
Лікарняні = 98,02*0,6*11= 646,93 грн.

Відповісти

Повернутись до “Декретні”