Совместители в отчете по ЕСВ

Питання по ЄСВ
AnnaA
Знаток
Повідомлень: 15
З нами з: 12 квітня 2018, 10:11
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення AnnaA »

Симпа писав:
AnnaA писав:Доброго дня!

Підскажіть, будь ласка, 15 жовтня закінчився догорвір ЦПХ для особи і з 16-го прийнято в штат за сумісництвом.
Яким чином це відобразити в табл. 5 і 6?

В табл.5 - одна стрічка закінчення відносин
друга прийом

в табл.6 якщо ставлю двома стрічками видає помилку, тому що два рядки з однаковим ІПН

#help# #help# #help# #help#

заздалегідь вдячна)
В справочнике нужно указать без трудовой и если неполній раб.день, тоже.Тогда автоматически в табл,6 покажет .

Так, але я не розумію як показати в таблиці 5 і 6 одночасно закінчення договору ЦПХ та початок трудового договору.
Таблицю 6 двома рядками не дає(

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18220
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 1788 разів
Подякували: 9892 рази

Повідомлення Popen »

#help# Имеется внутренний совместитель, который после окончания основной работы (9-18 труддоговор №1=продавец гаджетов) выполняет другие функции (18-20 труддоговор №2=ремонт гаджетов). В т.5 Д4 был отображен двумя строками.
А как показывать его з/п в т.6 Д4 ? По логике - двумя строками (1я - с трудкнижкой, 2я - без трудкнижки + неполное время в гр.24).
Но смущает один из последних абзацев пункта 9 раздела IV Порядка в котором приведены исчерпывающие причины для отражения двумя строками:

"Щодо однiєї застрахованої особи допускається декiлька записiв у таблицi 6 додатка 4 до цього Порядку, якщо протягом одного звiтного перiоду застрахованiй особi були здiйсненi нарахування виплат за поточнi та майбутнi (вiдпускнi, допомога у зв'язку з вагiтнiстю та пологами), за минулi (тимчасова непрацездатнiсть та перебування у вiдпустцi у зв'язку з вагiтнiстю та пологами i
нарахування сум заробiтної плати (доходу) за виконану роботу (наданi послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний мiсяць, а також за вiдпрацьований час пiсля звiльнення з роботи або згiдно з рiшенням суду - сум середньої заробiтної плати за вимушений прогул) перiоди."


Получается, показываем суммарный заработок одной строкой ???

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1056
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 414 разів
Подякували: 535 разів

Повідомлення ANKO »

Popen писав:#help# Имеется внутренний совместитель, который после окончания основной работы (9-18 труддоговор №1=продавец гаджетов) выполняет другие функции (18-20 труддоговор №2=ремонт гаджетов). В т.5 Д4 был отображен двумя строками.
А как показывать его з/п в т.6 Д4 ? По логике - двумя строками (1я - с трудкнижкой, 2я - без трудкнижки + неполное время в гр.24).
Но смущает один из последних абзацев пункта 9 раздела IV Порядка в котором приведены исчерпывающие причины для отражения двумя строками:

"Щодо однiєї застрахованої особи допускається декiлька записiв у таблицi 6 додатка 4 до цього Порядку, якщо протягом одного звiтного перiоду застрахованiй особi були здiйсненi нарахування виплат за поточнi та майбутнi (вiдпускнi, допомога у зв'язку з вагiтнiстю та пологами), за минулi (тимчасова непрацездатнiсть та перебування у вiдпустцi у зв'язку з вагiтнiстю та пологами i
нарахування сум заробiтної плати (доходу) за виконану роботу (наданi послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний мiсяць, а також за вiдпрацьований час пiсля звiльнення з роботи або згiдно з рiшенням суду - сум середньої заробiтної плати за вимушений прогул) перiоди."


Получается, показываем суммарный заработок одной строкой ???
Мені і в ПФ сказали показувати з/плату на одного працівника одним рядком, не зважаючи, що в табл.5 він заповнений 2 рази...

Дарция
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1237
З нами з: 28 січня 2012, 13:06
Дякував (ла): 932 рази
Подякували: 1064 рази

Повідомлення Дарция »

Скрытый текст
ANKO писав:
Popen писав:#help# Имеется внутренний совместитель, который после окончания основной работы (9-18 труддоговор №1=продавец гаджетов) выполняет другие функции (18-20 труддоговор №2=ремонт гаджетов). В т.5 Д4 был отображен двумя строками.
А как показывать его з/п в т.6 Д4 ? По логике - двумя строками (1я - с трудкнижкой, 2я - без трудкнижки + неполное время в гр.24).
Но смущает один из последних абзацев пункта 9 раздела IV Порядка в котором приведены исчерпывающие причины для отражения двумя строками:

"Щодо однiєї застрахованої особи допускається декiлька записiв у таблицi 6 додатка 4 до цього Порядку, якщо протягом одного звiтного перiоду застрахованiй особi були здiйсненi нарахування виплат за поточнi та майбутнi (вiдпускнi, допомога у зв'язку з вагiтнiстю та пологами), за минулi (тимчасова непрацездатнiсть та перебування у вiдпустцi у зв'язку з вагiтнiстю та пологами i
нарахування сум заробiтної плати (доходу) за виконану роботу (наданi послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний мiсяць, а також за вiдпрацьований час пiсля звiльнення з роботи або згiдно з рiшенням суду - сум середньої заробiтної плати за вимушений прогул) перiоди."


Получается, показываем суммарный заработок одной строкой ???
Мені і в ПФ сказали показувати з/плату на одного працівника одним рядком, не зважаючи, що в табл.5 він заповнений 2 рази...[/quote]
А не буде це порушенням?
Теж з цією проблемою зустрілась.
Внутрішнього сумісника окремо табелюють,окремо нараховують з/плату ( за основним і за суміщенням), окремо контролюють чи потрібно до мінімальної зарплати донараховувати

Зарплату внутрішніх сумісників у таблиці 6 додатка 4 слід показувати двома рядками — окремо як основного працівника та як сумісника- ось такі відповіді зустрічала .
І що робити ...
Попередній бух. показувала одним рядком.

Дарция
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1237
З нами з: 28 січня 2012, 13:06
Дякував (ла): 932 рази
Подякували: 1064 рази

Повідомлення Дарция »

Popen писав:#help# Имеется внутренний совместитель,
Скрытый текст
который после окончания основной работы (9-18 труддоговор №1=продавец гаджетов) выполняет другие функции (18-20 труддоговор №2=ремонт гаджетов). В т.5 Д4 был отображен двумя строками.
А как показывать его з/п в т.6 Д4 ? По логике - двумя строками (1я - с трудкнижкой, 2я - без трудкнижки + неполное время в гр.24).
Но смущает один из последних абзацев пункта 9 раздела IV Порядка в котором приведены исчерпывающие причины для отражения двумя строками:

"Щодо однiєї застрахованої особи допускається декiлька записiв у таблицi 6 додатка 4 до цього Порядку, якщо протягом одного звiтного перiоду застрахованiй особi були здiйсненi нарахування виплат за поточнi та майбутнi (вiдпускнi, допомога у зв'язку з вагiтнiстю та пологами), за минулi (тимчасова непрацездатнiсть та перебування у вiдпустцi у зв'язку з вагiтнiстю та пологами i
нарахування сум заробiтної плати (доходу) за виконану роботу (наданi послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний мiсяць, а також за вiдпрацьований час пiсля звiльнення з роботи або згiдно з рiшенням суду - сум середньої заробiтної плати за вимушений прогул) перiоди."
Получается, показываем суммарный заработок одной строкой ???
Рис. 3. Сумісник (приклад 3)

Переходимо до таблиці 6 Звіту за формою № Д4. У ній інформацію про доходи, нараховані працівникові за місцем роботи за сумісництвом, відображаємо окремо від інших доходів, у тому числі від доходів, нарахованих за основним місцем роботи (якщо працівник — внутрішній сумісник), проставляючи в графі 22 ознаку «0 — ні» — без трудової книжки.

Отже, з огляду на те, що фактично трудова книжка працівника, оформленого в одного роботодавця одночасно і за основним місцем роботи, і за внутрішнім сумісництвом, зберігається у такого роботодавця:

— у графі 8 таблиці 5 Звіту за формою № Д4 зазначаємо: «1» — для працівника за основним місцем роботи; «2» — для працівника-сумісника (як для внутрішнього, так і для зовнішнього сумісництва);

— у графі 22 таблиці 6 за формою № Д4: «1» — по рядку із зарплатою, нарахованою за основним місцем роботи; «0» — за сумісництвом, як внутрішнім, так і зовнішнім. https://i.factor.ua/ukr/journals/ot/201 ... 27240.html

Дарция
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1237
З нами з: 28 січня 2012, 13:06
Дякував (ла): 932 рази
Подякували: 1064 рази

Повідомлення Дарция »

Є дві протилежні точки зору від ПФУ. Тому кожному роботодавцю у разі потреби краще за все звернутися до ПФУ за індивідуальною консультацією з цього приводу та діяти вже за нею.

Аватар користувача
Popen
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 18220
З нами з: 20 травня 2011, 00:41
Звідки: Україна, м.Харків
Дякував (ла): 1788 разів
Подякували: 9892 рази

Повідомлення Popen »

А вот шо ещё писали: https://buhgalter911.com/news/news-1026020.html
"Работник — внутренний совместитель. ЕСВ-требование выполняем. Важно! По такому работнику с минЗП следует сравнивать общую базу начисления ЕСВ, в которую войдут и доходы, начисленные по основному месту работы, и доходы, начисленные по месту работы по совместительству (внутреннему)."

По моему мнению, из написанного вытекает, что отражаем в т.6 одной строкой...

ANKO
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1056
З нами з: 02 червня 2016, 12:00
Дякував (ла): 414 разів
Подякували: 535 разів

Повідомлення ANKO »

Popen писав:А вот шо ещё писали: https://buhgalter911.com/news/news-1026020.html
"Работник — внутренний совместитель. ЕСВ-требование выполняем. Важно! По такому работнику с минЗП следует сравнивать общую базу начисления ЕСВ, в которую войдут и доходы, начисленные по основному месту работы, и доходы, начисленные по месту работы по совместительству (внутреннему)."

По моему мнению, из написанного вытекает, что отражаем в т.6 одной строкой...
Це цитата з порядку 435
Щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4 до цього Порядку, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами), за минулі (тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання якої (яких) перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - сум середньої заробітної плати за вимушений прогул) періоди.
Виходить, чітко перелічені випадки,коли можна заповнити декілька записів щодо однієї застрахованої особи....

Дарция
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1237
З нами з: 28 січня 2012, 13:06
Дякував (ла): 932 рази
Подякували: 1064 рази

Повідомлення Дарция »

Popen писав:А вот шо ещё писали: https://buhgalter911.com/news/news-1026020.html
"Работник — внутренний совместитель. ЕСВ-требование выполняем. Важно! По такому работнику с минЗП следует сравнивать общую базу начисления ЕСВ, в которую войдут и доходы, начисленные по основному месту работы, и доходы, начисленные по месту работы по совместительству (внутреннему)."

По моему мнению, из написанного вытекает, что отражаем в т.6 одной строкой...
Но,есть и еще вариант 2
Заработная плата внутреннего совместителя для реализации нормы начисления ЕСВ не меньше минимального размера зарплаты будет учитываться суммарно
с заработной платой, полученной по основному месту работы

Получается, если з/п по основному и по совместительству больше минималки или равно, то можно одной.
Если где-то меньше ?

Дарция
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1237
З нами з: 28 січня 2012, 13:06
Дякував (ла): 932 рази
Подякували: 1064 рази

Повідомлення Дарция »

специалисты ПФУ всегда консультировали, что зарплата внутренних совместителей отражается отдельно от зарплаты по основному месту работы.

Анализ нормативно-правовых актов, в том числе и новой редакции (действует с 01.08.2018), подтверждает позицию последних.

Приведем аргументы для тех, кто еще сомневается.:https://buhgalter.online24.net.ua/buhga ... sti-po-esv ( не помню, можно давать ссылки?)

Закрито

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”