«Єдиний внесок для роботодавців: нарахування, доплати та мінімалка...»

Питання по ЄСВ
КамЛ
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 1648
З нами з: 06 липня 2017, 15:07
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 1140 разів

Повідомлення КамЛ »

FyDD писав:
22 березня 2021, 14:49
Новый сотрудник принес Посвідчення
Пред»явник цього посвідчення є інвалідом 2-й гр. і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни
Посвідчення дійсне довічно

Я впервые имею дело с оформлением инвалида, возникли вопросы.
1. Этого документа достаточно для начисления ЕСВ по льготной ставке 8,41%?
2. В новом отчете ЕСВ+1дф наличие/з.плата инвалида отражается только в главном бланке стр.2.2, в Додатках Не отражается ?

Должна быть именно справка МСЭК с серией и номером

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.03.2008 р. N 13183/03-20
Щодо документа, який дає право на застосування 4-відсоткової ставки нарахування внесків
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) встановлено, що страхові внески, які перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно статті 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, страхові внески визначаються окремо за ставкою 4 відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та за ставкою 33,2 відсотка (з 01.01.2007 р.) від об'єкта оподаткування для інших працівників такого підприємства.
Обчислення страхових внесків здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування заробітної плати.
Отже, підприємство нараховує страхові внески у розмірі 4 відсотки від об'єкта для нарахування страхових внесків за працівників, які є інвалідами, на період встановлення групи інвалідності. Згідно пункту 4.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. N 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663, підставою для застосування цієї ставки є копія виписки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.
Оскільки наведена норма не передбачає нотаріального засвідчення копії виписки, завірення копії здійснюється самим підприємством.
Довідка МСЕК є первинним документом щодо встановлення групи інвалідності, тому використання інших вторинних документів, які видаються на підставі цієї довідки, вважається недоцільним.


https://news.dtkt.ua/ru/labor/social-protection/39892

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2875
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 1953 рази
Подякували: 685 разів

Повідомлення FyDD »

Подскажите, плиз
1. Кому то удалось сдать новую Довидкову форму ?

2. Если у нас выходит на пенсию человек в ферале или марте - ОБЯЗЯН ли я сдать Довидкову ?
или можно просто отчитаться за квартал после 01.04 ?

3. Есть ли штрафы за НЕ подачу Довидковой ?

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2169
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 620 разів
Подякували: 1514 разів

Повідомлення marina11 »

FyDD писав:
23 березня 2021, 14:37
Подскажите, плиз
1. Кому то удалось сдать новую Довидкову форму ?

2. Если у нас выходит на пенсию человек в ферале или марте - ОБЯЗЯН ли я сдать Довидкову ?
или можно просто отчитаться за квартал после 01.04 ?

3. Есть ли штрафы за НЕ подачу Довидковой ?
Вчора якраз шукала відповідь з даного питання. Судячи з усього - найповніша і найактуальніша версія подій ось тут:
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1056400.html
Ви просто не маєте вибору окрім того, щоб відзвітуватися не раніше 01.04.2021 року.

FyDD
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2875
З нами з: 22 лютого 2013, 05:48
Дякував (ла): 1953 рази
Подякували: 685 разів

Повідомлення FyDD »

marina11 писав:
23 березня 2021, 14:43
FyDD писав:
23 березня 2021, 14:37
Подскажите, плиз
1. Кому то удалось сдать новую Довидкову форму ?

2. Если у нас выходит на пенсию человек в ферале или марте - ОБЯЗЯН ли я сдать Довидкову ?
или можно просто отчитаться за квартал после 01.04 ?

3. Есть ли штрафы за НЕ подачу Довидковой ?
Вчора якраз шукала відповідь з даного питання. Судячи з усього - найповніша і найактуальніша версія подій ось тут:
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1056400.html
Ви просто не маєте вибору окрім того, щоб відзвітуватися не раніше 01.04.2021 року.
https://www.youtube.com/watch?v=YOjLT4kp1MY
Я так понял, что Довидкову можно сдавать только в течении квартала, т.е. до 31.03.21
После 01.04 -только обычная Звитна

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 12584
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 13521 раз
Подякували: 26860 разів

Повідомлення Яков »

FyDD писав:
24 березня 2021, 12:30
Я так понял, что Довидкову можно сдавать только в течении квартала, т.е. до 31.03.21
После 01.04 -только обычная Звитна
Довiдкову можно сдавать только в течении квартала, но начиная со второго квартала (за апрель, за май и т.д.). Форма ещё НЕ действует!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ни Довiдкова, ни звiтна!
Зображення

jaddiha
Высший разум
Высший разум
Повідомлень: 512
З нами з: 09 січня 2012, 10:24
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 81 раз

Повідомлення jaddiha »

Добрый день! Подскажите, пожалуйста!!!
ФОП на локдауне с 11 апреля, работники в отпуске за свой счет. Зарплату за начало апреля выплатили перед уходом в отпуск, ЕСВ оплатили из расчета 22%. Теперь нужно доплатить до минималки 22% по итогам апреля. Я правильно понимаю, что срок оплаты такого ЕСВ до 20 мая? ведь выплаты зарплаты за апрель по графику в начале мая не будет.

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 7883
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1711 разів
Подякували: 6124 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

jaddiha писав:
29 квітня 2021, 11:12
Спойлер
Добрый день! Подскажите, пожалуйста!!!
ФОП на локдауне с 11 апреля, работники в отпуске за свой счет. Зарплату за начало апреля выплатили перед уходом в отпуск, ЕСВ оплатили из расчета 22%. Теперь нужно доплатить до минималки 22% по итогам апреля.
Я правильно понимаю, что срок оплаты такого ЕСВ до 20 мая?
Спойлер
ведь выплаты зарплаты за апрель по графику в начале мая не будет.
Все вірно

zhenya
Гений
Гений
Повідомлень: 407
З нами з: 29 жовтня 2009, 05:02
Дякував (ла): 194 рази
Подякували: 248 разів

Повідомлення zhenya »

Нуждаюсь в помощи зала :oops:
Ситуация такая: умер сотрудник будучи на больничном, хронология событий.
27 мая родственники принесли свидетельство о смерти (дата смерти 23 мая), приказ 27 мая, начислены расчетные (компенсация за не использ.отп). Выплачены расчетные 31 мая по заявлению родственнику и в этот же день 31 мая родственник приносит больничный. Больничный начислен 31.05. Вопрос: на этот больничный начисляется ЕСВ?
Перечитала уже все что могла в инете, я считаю, что нет, но глав.бух сомневается.
Развейте сомнения, пожалуйста.

sitavi79
Ученик
Повідомлень: 5
З нами з: 20 листопада 2014, 16:45

Повідомлення sitavi79 »

Добрый день, ситуация. С 2018 года на предприятии работает инвалид на пол ставки (что меньше минималки), соответственно есв применялось 8,41% на эти 0,5 ставки. Можно ли за предыдущие года доначислить есв до минималки по инвалиду?

Аватар користувача
marina11
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 2169
З нами з: 01 вересня 2017, 09:49
Дякував (ла): 620 разів
Подякували: 1514 разів

Повідомлення marina11 »

sitavi79 писав:
12 липня 2021, 16:49
Добрый день, ситуация. С 2018 года на предприятии работает инвалид на пол ставки (что меньше минималки), соответственно есв применялось 8,41% на эти 0,5 ставки. Можно ли за предыдущие года доначислить есв до минималки по инвалиду?
А навіщо? Кому і для чого це потрібно? В принципі можливо все, але навіщо? :stars:

Відповісти

Повернутись до “Єдиний соціальний внесок”