Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.02.21
12286 34 Друкувати

Об’єднана звітність з типом «Довідкова»: ситуація на сьогодні

Савченко Олена, експерт з питань оплати праці.

Поки роботодавці губляться в здогадах, що їм робити, якщо в працівників «сталися» звільнення, пенсія, лікарняний (об’єднаного ЄСВ/ПДФО/ВЗ-звіту в системі досі немає), контролюючі органи тільки знизують плечима. Так що ж ми маємо із цієї ситуації на сьогодні?

Відразу зауважимо, що поки ми можемо тільки ґрунтуватися на усних, наданих нам, роз’ясненнях контролюючих органів: податківців, пенсійників та ФСС. Але їх уже достатньо, щоб скласти загальне уявлення про ситуацію на сьогодні. Висновки поки такі:

1. Об’єднаного звіту в системі немає і найближчим часом він навряд чи з’явиться. За туманними й оптимістичними прогнозами — це березень.

Говоримо зараз про Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Форму Податкового розрахунка затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773.

2. Строків подання об’єднаної звітності з типом «Довідкова» немає. Поки це питання ще обговорюється. Але дуже малоймовірно, що його потрібно буде подавати з кожною заявою-розрахунком на лікарняні, виходом на пенсію або звільненням. Імовірніше, що його зроблять щомісячним (одним шматком, так би мовити, щодо всіх «випадків»).

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оксана
18.02.21 08:31

Відповісти
  • Валентина
18.02.21 08:44

"Так что можно/ нужно спокойно ждать и не переживать, что мы лишаем работника больничных, пенсии, пособия по безработице." не мы бухгалтера лишаем , а те кто пытается прислонить горбатого к стенке своим "новым" отчетом

Відповісти
  • Алла
18.02.21 10:42

Валентина, кажется мне, что те уроды, которые это устроили, должны быть наказаны. Интересно, имена кто-то знает?

Відповісти
  • Валентина
18.02.21 13:09

Алла, это придумал наверное не простой Вася работающий за 3 копейки , а какой нибудь зять , сват, брат, наших " небожителей " , вся вонь идет оттуда.

Відповісти
  • cap...
18.02.21 11:30

Алла,
На мою думку, треба цих мудакам зробити розмичку, а потім розстріляти і повісити - щоб мало не було

Відповісти
  • Наталья
18.02.21 10:09

"Более вероятно, что его сделают ежемесячным (одним куском, так сказать, по всем «случаям»)" - если это сделают, тогда зачем было городить огород с объединением? Т.Е будем иметь 3 ежемесячных + 1 уродский квартальный. Облегчили, мать вашу....

Відповісти
  • Олена
18.02.21 10:11

Могу только представить, сколько грязи и негатива вільется на голову бухгалтера, которій не может отправить какой-то отчетик, из-за которого работяга не может получить свои деньги!

Відповісти
  • Галина
18.02.21 10:14

"Виправити виявлені помилки за старими періодами, допущені в грудневому й раніше ЄСВ-звіті, у платників можливості поки немає. Виправитися можна буде вже за новими правилами з появою об’єднаного звіту"
А чому? Адже раніше, коли виправляи помилки за старими формами, то виправлялися саме на старих формах!

Відповісти
  • Лілія
18.02.21 15:18

Галина,я виправляла помилку  листопада 2020 на початку лютого. Все пройшло. Хоча ще в січні звіт не приймався.

Відповісти
  • Олена
19.02.21 09:45

Лілія,а в вас помилка була сумова чи не сумова?

Відповісти
  • злойбух
18.02.21 11:19

Галина, потому, что те, кто сейчас нам эти новые "правила" навязывает, никогда не работали практикующим бухгалтером. Да еще на предприятии, где 10-15 сотрудников, а бух. один и ведет ТОВ и парочку ФОПов - друзей директора.

Відповісти
  • cap...
18.02.21 11:28

злойбух,
10-15 працівників...
А якщо це заводик, де 1000 працюючих?

Відповісти
  • Таня
18.02.21 12:13

cap...,это вообще трындец....... как за РАЗ сделать то, что ты делал за ТРИ раза

Відповісти
  • Лілія
18.02.21 11:40

Тобто, в мене на підприємстві близько 2000 працівників. Мені потрібно здавати щомісяця по усім працівникам додаткову звітність....Для чого, якщо лікарняних 200-300 в місяць??? Чим думають наші законодавці???

Відповісти
  • Алла
18.02.21 11:47

Лілія, Вы очень высокого о них мнения допустив, что они могут думать.

Відповісти
  • Таня
18.02.21 12:18

А с бухгалтерами кто-то советовался, прежде, чем этот бред придумать?  Почему не отменить 1 ДФ, а в отчет ЕСВ добавить два столбца для 18% и 1,5%!! И все!Кому и где они упростили?

Відповісти
  • Инесса
18.02.21 12:46

Таня,если вдруг отменить 1ДФ, то резко возникнет вопрос а куда деть тех дармоедов, кто кормился на администрировании этого отчета. Вставить их кормящий кусок в отчет ЕСВ- нужно делить полномочия между функциями ПФУ и ДПС, прописывать заново должностные обязанности, менять вдруг таблички на дверях с названиями отделов . Много работы ,короче, а они так не приучены.... Проще нагнуть в тупизну миллионы бухгалтеров, обозвать это покращенням ,получить свои премии и спокойно сидеть с кофейком дальше, пока все остальные решают ребусы. Ведь забавно же?!

Відповісти
  • Таня
18.02.21 12:48

Инесса,100%

Відповісти
  • бух
18.02.21 12:37

та тому що ніхто не думає про людей.Швидше за все їм цього не дано.А страдати будуть люди.

Відповісти
  • 123
18.02.21 12:41

Так вони розгружають соцстрах. Затримка лікарняних вже більше місяця.

Відповісти
  • Ната
18.02.21 14:17

А хтось пробував подавати заявку по лікарняних? Приходить відмова?

Відповісти
  • Елена
15.03.21 11:25

Ната,
нам отказали с причиной расногласия страхового стажа с предыдущей  организацией, где работал и тоже болел человек.
но я брала данные из базы ПФУ (справка) и что ПФУ не верить?
ответили что отправте  заяву еще раз.

Відповісти
  • а у нас
18.02.21 21:06

Ната, видмовы не будет по больничным, которые начались в январе, а вот по началу в феврале - вопрос, хотя, в чем причина? Ведь раньше доступа к базе пенсионного фонда не было и ничего, принимали. Я понимаю, если бы были ТОЛЬКО камеральные поверки...

Відповісти
  • 123
18.02.21 15:57

Ната, нам соцстрах сказал-отправляйте- а ми потом будем проверять по отчетам цифрі или прийдем с внеплановой проверкой
вот и думаем отправлять или нет?

Відповісти
  • а у нас
18.02.21 21:01

123, не переживайте по поводу внеплановой - если у вас нет ошибок по начислению больничных ( а их, скорее всего, нет, потому что фонд мониторит) и следите за оформлением документов, то какие проблемы? А внеплановая по каким критериям, вопрос? Им мало проверок по закрытию сельских рад? Просто пугают - они и сами не рады.

Відповісти
  • Таня
18.02.21 14:33

Ната, я отправляла 5 февраля, принята 8.

Відповісти
  • Ната
18.02.21 15:09

Таня, спасибо

Відповісти
  • Лілія
18.02.21 15:27

Ще не зрозуміло які граничні строки сплати податків?

Відповісти
  • Лілія
18.02.21 15:35

Лілія, терміни сплати не змінилися

Відповісти
  • Лілія
18.02.21 15:40

Лілія,ЄСВ так і лишилось не пізніше 20 числа?

Відповісти
  • Постійний читач
18.02.21 19:22

Лілія,
ЄСВ, ПДФО і ВЗ в день виплати доходу, причому тут  число?

Відповісти
  • Хх
20.02.21 16:30

Дуже дякую за статтю! проте є питання "в небо".
1.то на всіх таблицях звіту-розрахунку одночасно ставити галочки довідковий+звітний (по дві галочки)?
2.тобто для лікарняних випадків буде достатньо Д1 подавати.
3.якщо Д1 заповнювати по перехідним лікарняним січень-лютий, то має буди 2хД1 довідкових (окремо за січень, окремо за лютий?). Але Боже прошу, нехай буде Один Д1 - він же довідковий!!!, А уже у звітному-квартальному, нехай буде, по кожному місяцю вказано в якому місяці що нараховано.

Відповісти
  • Татиана
21.02.21 11:05

Хх, перші два питання і в мене виникають. А по третьому незрозуміло, якщо перехідний лікарняний січень-лютий - то взагалі без проблем, адже для розрахункового періоду потрібні місяці до настання страхвого випадку, а це грудень2020 і вище місяці, за ці всі місяці звіти здані. Також, якщо перехідний  л/л лютий-березень2021, то потрібні місяці для розрахункового періоду січень2021 і вище місяці, навіщо 2хД1?

Відповісти
  • Віта
22.02.21 10:20

Підскажіть, будь ласка. Побачити весь матеріал можна лише зареєстрованим користувачам. Реєстрація звичайна? лише із зазначенням електронної адреси? Чи потім ще щось треба буде оплачувати та передплачувати? Дякую.

Відповісти