Смерть працівника в Об'єднаному звіті

Нова звітність, яка подається, починаючи зі звітних періодів 2021 року
BuhNewbie
ЗнатокЗнаток
Повідомлень: 28
З нами з: 12 вересня 2022, 10:39
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 9 разів

Повідомлення BuhNewbie »

Добрий день!
Така ситуація. Мобілізований працівник загинув у червні, свідоцтво про смерть ми отримали на початку жовтня. У жовтні ж, за заявою матері, компенсацію за невикористану відпустку, а також матеріальну допомогу матері (податки з матеріалки утримували) перерахували на її рахунок.
Підкажіть, як це правильно відобразити у додатках?
1) Виходить, що виключили зі списків ми працівника «заднім числом»: дата виключення – дата смерті (вересень), а дата наказу – дата отримання нами свідоцтва (жовтень). Відповідно, і нарахування відбулося у жовтні за вересень. Наскільки я розумію, відображення у звітності має відбуватися у місяці нарахування, а отже – у вересні показуємо зарплату по-середньому за вересень, а вже у жовтні – компенсацію за невикористану відпустку й мат допомогу. А що робити з Додатком 5 за ІІІ квартал? По-суті, у третьому кварталі ми ще не знали про смерть і не виключили його зі списків. У такому випадку, відображувати «звільнення» червнем у звіті за ІV квартал?
2) На кому відображувати сплату ПДФО і ВЗ? Показувати компенсацію за відпустку і податки з неї на працівнику, а матеріалку – на матері? Якщо нарахування компенсації відбулося після смерті, то ЄСВ з неї не потрібно нараховувати?

Аватар користувача
Яков
Гигант Мысли
Гигант Мысли
Повідомлень: 13661
З нами з: 28 жовтня 2013, 06:29
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 14117 разів
Подякували: 27898 разів

Повідомлення Яков »

BuhNewbie писав:
05 жовтня 2022, 16:45
Добрий день!
Така ситуація.
Мобілізований працівник загинув у червні, свідоцтво про смерть ми отримали на початку жовтня. У жовтні ж, за заявою матері, компенсацію за невикористану відпустку, а також матеріальну допомогу матері (податки з матеріалки утримували) перерахували на її рахунок.
Підкажіть, як це правильно відобразити у додатках?
1) Виходить, що виключили зі списків ми працівника «заднім числом»: дата виключення – дата смерті (вересень), а дата наказу – дата отримання нами свідоцтва (жовтень). Відповідно, і нарахування відбулося у жовтні за вересень. Наскільки я розумію, відображення у звітності має відбуватися у місяці нарахування, а отже – у вересні показуємо зарплату по-середньому за вересень, а вже у жовтні – компенсацію за невикористану відпустку й мат допомогу. А що робити з Додатком 5 за ІІІ квартал? По-суті, у третьому кварталі ми ще не знали про смерть і не виключили його зі списків. У такому випадку, відображувати «звільнення» червнем у звіті за ІV квартал?
2) На кому відображувати сплату ПДФО і ВЗ? Показувати компенсацію за відпустку і податки з неї на працівнику, а матеріалку – на матері? Якщо нарахування компенсації відбулося після смерті, то ЄСВ з неї не потрібно нараховувати?
https://buhgalter911.com/blogs/post-1061926.html (20 вопрос) блог Бухгалтер 911, Сомневающийся Sкептиk
«Помер працівник: що робити роботодавцеві» Оплата праці, травень 2019р./№ 9, автор: Кравченко Дар’я
Помер працівник: як діяти роботодавцю Податки & бухоблік листопад, 2021/№ 95
Дії роботодавця у разі смерті працівника під час воєнного стану ligazakon 29 березня 2022 Автор: Кирило Казак, адвокат
Трудові відносини, податки, розрахунок з померлим працівником Бухгалтерія для бюджету та ОМС 12 травня 2022 Автор : ОНИЩЕНКО Віктор
Увольнение в связи с смертью сотрудника Форум Бухгалтер 911

При прочтении статей учитывайте, что в ст. 36 КЗпП добавился пункт для припинення трудового договору:
8-2) смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим

Если посмотреть в ЗИР, то можно найти позицию ДПС по таким вопросам:
Чи є базою нарахування ЄВ виплати, які нараховані померлому працівнику за період, який закінчується днем його смерті?
Відповідь
Чи є базою нарахування ЄВ сума допомоги на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника?
Відповідь
2022В На які цілі надається та в якій сумі не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається платникам податків, визначеним у п.п. 165.1.54 п. 165.1. ст. 165 ПКУ?
Відповідь
Яким чином відображається в додатку 4ДФ до Розрахунку заробітна плата померлого працівника, яка виплачується спадкоємцю?
Відповідь
Який порядок оподаткування ПДФО допомоги на поховання, що виплачується ЮО – роботодавцем родичам померлого працівника за останнім місцем роботи?
Відповідь
Який порядок оподаткування ПДФО допомоги на поховання, що виплачується з фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України родичам померлого працівника за останнім місцем роботи?
Відповідь

По поводу Додатка 5 за 3 квартал: думаю, что нужно будет подать подать пока ещё новий звітний (по аналогии с больничным по БиР, если отпуск начался в 3 квартале, а сведения и сам больничный с начислениями проводятся в 4-м квартале, то подаём уточнёнку по этому сотруднику) и показывать сентябрьское увольнение. Если звітний ещё не сдавали, то отобразить в звітном Д5 Под. розрахунка..
Если РНОКПП умершего сотрудника уже аннулирован, то могут приходить предупреждения о неверном заполнении 4ДФ, Д1, Д5...
Зображення

LinNata
Мастер
Мастер
Повідомлень: 50
З нами з: 07 вересня 2022, 09:50
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 3 рази

Повідомлення LinNata »

Доброго дня. Підкажіть будьласка.. Помер працівник. Колишня дружина та син 16 років за кордоном. Ховала рідна сестра. І вона ж написала заяву про виплату їй допомоги та інших виплат.
Зарплату працівник отримував на свою картку. Я можу решту зарплати та розрахунок за відпустку кинути на його карту. А вона вже буде розбиратися із банком. Чи я можу по її заяві кинути на її карту?

Маруся10
Светоч Мысли
Светоч Мысли
Повідомлень: 4139
З нами з: 31 липня 2015, 10:24
Дякував (ла): 668 разів
Подякували: 1954 рази

Повідомлення Маруся10 »

LinNata писав:
29 листопада 2022, 11:14
Доброго дня. Підкажіть будьласка.. Помер працівник. Колишня дружина та син 16 років за кордоном. Ховала рідна сестра. І вона ж написала заяву про виплату їй допомоги та інших виплат.
Зарплату працівник отримував на свою картку. Я можу решту зарплати та розрахунок за відпустку кинути на його карту. А вона вже буде розбиратися із банком. Чи я можу по її заяві кинути на її карту?
да можете бросить на карту родственника, от нее сестры ксерокс ее доков(паспорт, код) . рассписка, что она получила сумму такую на карту свою - №, трудовую книжку № и претензий не имеет

Ксюшик5
ПрофиПрофи
Повідомлень: 49
З нами з: 16 січня 2017, 14:44
Дякував (ла): 43 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Ксюшик5 »

Доброго дня! Працівник мобілізований ще на початку війни, середній заробіток виплачувався до 19,07,2022 р., а далі просто зберігалося місце роботи, рідні повідомили, що 22,02,23 працівник помер.
Як, в такому випадку, розраховувати компенсацію відпустки, якщо середній заробіток не виплачувався? чи брати тільки той період, коли виплачувався заробіток?
буду дуже вдячна за допомогу)

Аватар користувача
Tasa
Акула НКУ
Акула НКУ
Повідомлень: 8512
З нами з: 19 липня 2011, 07:54
Звідки: Kyiv
Дякував (ла): 1885 разів
Подякували: 6485 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Tasa »

Ксюшик5 писав:
23 лютого 2023, 13:38
Доброго дня! Працівник мобілізований ще на початку війни, середній заробіток виплачувався до 19,07,2022 р., а далі просто зберігалося місце роботи, рідні повідомили, що 22,02,23 працівник помер.
Як, в такому випадку, розраховувати компенсацію відпустки, якщо середній заробіток не виплачувався? чи брати тільки той період, коли виплачувався заробіток?
буду дуже вдячна за допомогу)
https://www.kadrovik.ua/content/mobiliz ... otodavtsya
Давня стаття, але хороша https://i.factor.ua/ukr/journals/bn/201 ... -4419.html

Відповісти

Повернутись до “Об’єднана звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ, з ЄСВ та єдиного податку”