В Україні триває експериментальний проєкт, який спрощує ветеранам війни процедуру звернення за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) (постанова КМУ від 27.12.2023 р. № 1395 “Про реалізацію експериментального проєкту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу”).
Замість двох окремих заяв (про включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги, та про надання пільг), за експериментальним проєктом, подається одна спрощена – про взяття на облік та про надання пільг.
У спрощеній заяві ветеран війни має зазначити значно меншу кількість інформації, ніж раніше, адже збір даних здійснюється, зокрема, шляхом електронної інформаційної взаємодії між державними реєстрами.
Окрім самого ветерана, подати спрощену заяву на призначення пільг можуть члени його родини.
Заяву можна подати в сервісному центрі Пенсійного фонду України, надіслати поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Фонду.
Щоб подати заяву через вебпортал, потрібно зробити такі кроки.
3. Ознайомтесь з інформацією у спливаючому вікні та натисніть кнопку “Продовжити”.
4. У полі, що відкриється, оберіть опцію “Заява про взяття на облік ветерана війни і надання йому пільг за експериментальним проектом”.
Звертайте увагу на підказки, які дає система.
6. Перед остаточним формуванням заяви та відправленням її до Пенсійного фонду України, за допомогою опції “Додати файл”, за бажанням та за наявності, додайте скановані копії документів, які можуть впливати на пільгу. Надайте згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку, і натисніть кнопку “Сформувати заяву”.
7. Перевірте дані сформованої заяви та надішліть до Пенсійного фонду України, натиснувши кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.
Важливо!
З результатом розгляду заяви про призначення пільги можна ознайомитись у розділі “Мої звернення” – “Статус звернення”.